Możesz spać pod gwiazdami w towarzystwie słoni

0
583
Zdjęcie: Facebook

Jeśli szukasz wyjątkowego sposobu na obcowanie z naturą podczas wakacji, może Cię zaintrygować nowe doświadczenie z Tajlandii.

Spędzenie nocy w samym sercu dżungli w przezroczystym namiocie musi być niesamowitym przeżyciem.

Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort w północnej Tajlandii daje gościom możliwość spędzenia nocy ze słoniami wędrującymi po ich naturalnym środowisku. Dzięki przezroczystym namiotom, które nazwano Jungle Bubbles jest to jak najbardziej możliwe.

Jungle Bubbles to nowoczesny kompleks hotelowy składający się z przezroczystych baniek, które pełnią funkcję namiotów. Każda bańka ma 22 metry kwadratowe, łazienkę z prysznicem, duże łóżko i małą garderobę. Bańki są również w zależności od potrzeb klimatyzowane lub ogrzewane.

Projekt kompleksu oraz zagospodarowania terenu wykonała pracownia Eye In The Sky. Każda bańka stanowi idealne miejsce do obserwowania gwiazd i obserwowania słoni z bliska.

Wszyscy goście mogą również korzystać ze wszystkich luksusowych udogodnień obozu Elephant Camp, który stoi na wzgórzu z widokiem na rzeki Mekong i Ruak.

Czytaj: Seria zdjęć przedstawiająca malutkie słoniki, które wywołają uśmiech na Twojej twarzy

Współpracując z fundacją Golden Triangle Asian Elephant Foundation, ośrodek zapewnia wsparcie i dochód nie tylko dla 22 słoni, które tam mieszkają, ale także dla lokalnych trenerów (mahoutów), którzy się nimi opiekują. Wszystkie słonie z ośrodka zostały uratowane z ulic miasta Tajlandii i dano im szansę na przeżycie reszty swoich dni w ich naturalnych siedliskach.

Poza obserwacją słoni można również udać się na spacer z gigantami, w trakcie którego ich opiekunowie i weterynarze opowiedzą o tych niezwykłych stworzeniach, ich wrażliwości i inteligencji. „Goście mogą obserwować słonie, ich interakcje społeczne w ich naturalnym środowisku. Zabawa w kąpieli rzecznej lub w błocie pokazuje, jak niezwykłe, czasem bezczelne, mogą być te pełne wdzięku zwierzęta” – mówi Etienne De Villiers, dyrektor ds. PR.

Elephant Camp ma również centrum badawcze dotyczące wykorzystania słoni w terapii dzieci autystycznych.

Nocleg w hotelu nie należy jednak do najtańszych. Za jedną noc w przezroczystej bańce trzeba zapłacić 585 dolarów, czyli około 2250 złotych za dwie osoby. W cenie otrzymujemy kosz owoców, powitalną butelkę lokalnego wina, w pełni zaopatrzony minibar oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty.

Kurort w Tajlandii oferuje gościom możliwość obserwowania słoni z bliska z przezroczystych namiotów.

Zdjęcie: Facebook

Te namioty, które wyglądają jak bańki w samym środku dżungli dają szansę na życie w dzikiej przyrody wśród słoni bez zakłócania ich normalnej rutyny.

Głównym celem ośrodka Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort jest niesienie pomocy słoniom, które często cierpią wskutek tego, że przez lata traktowane są jako turystyczne atrakcje i lokalne maskotki.

Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook

Źródło: mymodernmet.com

Czytaj: ZAKAZ JAZDY NA SŁONIACH OD W KAMBODŻY W ANGKOR WAT OD 2020 ROKU