Musical o Marii Skłodowskiej-Curie został okrzyknięty musicalem roku w Korei

0
440
Zdjęcie: Korea Musical Awards

„Marie Curie”, musical skupiający się na osiągnięciach Marie Skłodowskiej-Curie i jej przyjaźni z Anną Kowalską, zdobył pięć trofeów podczas V edycji Korea Musical Awards.

Maria Skłodowska-Curie jest jedną z najbardziej znanych Polek. Cały świat zna wybitne osiągnięcia noblistki. Jej historia zainspirowała koreańskich twórców, którzy postanowili opowiedzieć ją w formie musicalu.

Podczas V edycji Korea Musical Awards, musical „Marcie Curie” zdobył aż 5 statuetek. Widowisko muzyczne otrzymało gran prix oraz zostało uznane za najlepszą oryginalną produkcję roku. Grający w sztuce Ock Ju-hyun dostał nagrodę dla najlepszego aktora, nagrodę w swojej kategorii dostał także reżyser. Doceniono scenariusz napisany przez Chun Se-eun i muzyczne kompozycje. Sztuka była nominowana w ośmiu kategoriach.

„Marie Curie” skupia się na odkryciu przez polską fizyczkę nowych pierwiastków polonu i radu oraz ich zaletach w leczeniu raka, a także skutkach ubocznych zatrucia radioaktywnego. Wielka wygrana koreańskiego musicalu odzwierciedla rosnącą popularność opowieści o kobietach.

Czytaj: Ćwiczenia ruchowe i oddechowe w Operze Wrocławskiej dla osób po COVID-19

Zdjęcie: Korea Musical Awards

Dyrektor Kim Tae-hyung powiedział, że Marie Skłodowska Curie była wielkim naukowcem, dwukrotną laureatką Nagrody Nobla, ale także kobietą i biedną imigrantką, która cierpiała z powodu dyskryminacji i uprzedzeń.

„Mimo to Marie Curie walczyła z uprzedzeniami kobiet i imigrantów, poświęcając swoje życie nauce. Musimy spróbować zrozumieć strach, ponieważ dyskryminacja i nienawiść wynikają z ignorancji” – powiedział Kim.

Dramaturg Chun Se-eun zauważył, że to, co odkryła Marie Curie, jest związane z wartościami ludzkimi.

Kang podziękował obsadzie i ekipie „Marie Curie”, a także widzom, którzy pozostali lojalnymi patronami nawet podczas pandemii.

W międzyczasie, aktorka Ok Joo-hyun, która zagrała Marie Curie w musicalu i była nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki, zaśpiewała piosenkę „Another Name” z musicalu podczas ceremonii wręczenia nagród.

Czytaj: 10 zdjęć, które pokazują, jak bardzo odmienne jest życie w dwóch Koreach

Zwycięzcy piątej edycji Korea Musical Awards pozują do zdjęcia podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w poniedziałek na Blue Square w centrum Seulu.
Zdjęcie: Korea Musical Awards

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org