Na parkingu w Wejherowie doszło do blokady kilkudziesięciu samochodów

0
851
zdjęcie: sm.wejherowo.pl

Jeżeli myślisz, że to żart to zapewniam Cię, że ta sytuacja zdarzyła się naprawdę. Na parkingu w Wejherowie przy ulicy Reformatów doszło do blokady kilkudziesięciu samochodów. Powód? Bezmyślność i głupota kierowców.

W Wejherowie na parkingu przy ulicy Reformatów obok sądu rejonowego kierowcy zaparkowali samochody w trzech rzędach, co finalnie doprowadziło do całkowitej blokady niektórych samochodów. Oczywiście tych, które stały w środkowym rzędzie. Tego dnia posypało się dużo mandatów.

Ktoś tłumaczył, że śpieszył się na rozprawę, ale większość przyznała, że zabrakło rozsądku – powiedział portalowi tvp.info Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Patrząc na całą sytuację z boku, nie można się nadziwić, jak w ogóle mogło dojść do tak idiotycznej sytuacji. Bezmyślność kierowców, którzy pozostawiając swoje samochody nie zwrócili uwagi, że ustawiają je w trzecim rzędzie sięgnęła zenitu.

Najpierw stanął tak jeden z kierowców. Potem reszta bez refleksji zaczęła parkować w ten sam sposób – powiedział portalowi tvp.info Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Straż Miejska w Wejherowie powiedziała, że nigdy wcześniej nie spotkali się z podobnym problemem. Tym bardziej, że ten parking przy ulicy Reformatów jest duży i znany w Wejherowie. Zawsze panował na nim porządek, pomimo wielu aut.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do blokady doprowadzili kierowcy, którzy zaparkowali od strony południowej, czyli od strony płotu. Wystarczyło, że jeden z kierowców zaparkował auto nieprawidłowo i bezmyślnie. Samochód stanął w trzecim rzędzie, tym samym blokując pojazd, który stał w środku. Prawdziwa masakra zaczęła się w momencie, kiedy kolejne osoby przyjeżdżające na słynny już parking w Wejherowie zamiast włączyć myślenie i zachować zdrowy rozsądek, zaczęły kolejno parkować w trzecim rzędzie, blokując stojące auta. Właściciele zastawionych samochodów nie mieli żadnych szans na wyjechanie. Do strażników zadzwoniła osoba, której auto zostało zablokowane.

– Głupota wzięła górę nad rozsądkiem – mówi komendant i wyjaśnia, że większość ukaranych to osoby spoza Wejherowa. Niektórzy wyjaśniali, że śpieszyli się na rozprawę i nie mieli czasu szukać miejsca parkingowego. Większość przyznała jednak, że zabrakło rozsądku, i posypała głowy popiołem – dodaje. Według funkcjonariuszy zawiodło racjonalne myślenie.

zdjęcie: sm.wejherowo.pl
zdjęcie: sm.wejherowo.pl
zdjęcie: sm.wejherowo.pl

Przeczytaj także: LISTA STACJI, KTÓRE WPADŁY PODCZAS KONTROLI W 2018 ROKU. PODSUMOWANIE UOKIK-U – f7dobry.com

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj ? 

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl