Na tej farmie dzieci i zwierzęta wzajemnie sobie pomagają

0
519
@safeinaustinrescue / Instagram

Rodzinna farma na obrzeżach Austin w Teksasie opiekuje się zwierzętami o specjalnych potrzebach i zaprasza dzieci ze specjalnymi potrzebami do wspólnej zabawy.

Safe in Austin służy jako przystań dla osób i zwierząt niepełnosprawnych, o specjalnych potrzebach, wyzwaniach związanych ze zdrowiem psychicznym i traumatycznych przeżyciach z przeszłości.

„Ratujemy zwierzęta przed brutalnym maltretowaniem lub zaniedbaniem, rehabilitujemy i przywracamy do domu te, które są w stanie wrócić, a także oferujemy bezpieczny i kochający dom na zawsze dla reszty” – mówi założycielka Jamie Wallace Griner.

„Kiedy są już wystarczająco zdrowe i zdobywamy ich zaufanie; przedstawiamy nasze zwierzęta dzieciom pochodzącym z podobnego środowiska, z domów, gdzie się nad nimi znęcano, zaniedbywano i / lub specjalnych potrzeb. Nasze zwierzęta zapewniają uzdrowienie dzieciom po traumie, zagrożeniu i / lub specjalnych potrzebach poprzez bezwarunkową przyjaźń i jasny, pełen miłości przykład tego, czego najbardziej szukają… nadzieję.”

Wszystkie gatunki zwierząt są mile widziane w sanktuarium, niezależnie od stanu, w jakim znalazła je Jamie.

„Mamy zwierzęta niewidome lub głuche, chore na cukrzycę, z porażeniem mózgowym, z deformacjami, brakującymi kończynami, złamanym kręgosłupem… wszystkie one stają się częścią naszej rodziny”.

Jamie założyła farmę w 2014 roku, kiedy wraz z mężem kupili stare, zniszczone, przerośnięte, zapuszczone ranczo w Leander. Powoli remontowali je od podstaw.

Farma jest teraz pełna maltretowanych i / lub zaniedbanych kurczaków, krów, koni, królików, kóz, świń, psów i nie tylko.

„Mamy psy, które były wykorzystywane ponad Twoją najśmielszą wyobraźnię, ale są przykładem całkowitego przebaczenia i zaufania. Mamy gigantyczne świnie, które zostały uratowane z ciężarówki i nie kochamy niczego bardziej niż to, jak tarzają się po brzuchu lub dają buziaka swoimi pyszczkami! I zawsze mamy cenne kozy, które biegają dookoła i czekają na przytulenie ”- mówi Jaime.

„Nigdy nie wznosisz się tak wysoko, jak wtedy, gdy schylasz się, by pomóc dziecku lub zwierzęciu”.

– Nasza historia zaczyna się od psa o odpowiednim imieniu „Anioł”. Jest psem przewodnikiem dla naszego syna Jacksona z autyzmem. Jest psem, który zmienił cały nasz świat – mówi Jamie.

– Zawsze kochaliśmy zwierzęta, ale kiedy Anioł dołączył do naszej rodziny, stało się niesamowicie jasne, jak miłość zwierzęcia może dosłownie odmienić człowieka.

– Przed towarzystwem Anioła, Jackson był przepełniony strachem i niepokojem. Bał się samotności, nie lubił zmian ani tłumów i wypowiadał bardzo mało słów – powiedziała Jamie.

Czytaj: Autystyczna dziewczynka maluje obrazy jak dojrzała artystka

– Anioł stał się najlepszym przyjacielem Jacksona. Zaczęło się od tego, że Jackson powoli, ale w końcu zaczął mówić coraz więcej i więcej. Wkrótce zauważyliśmy, że nawiązuje kontakt wzrokowy z nieznajomymi… Bardzo szybko Anioł był był w stanie pomóc synowi z pewnością siebie przekraczającą moje najśmielsze marzenia. Teraz z łatwością Jackson wychodzi w miejsca publiczne, nawiązuje kontakt wzrokowy ze wszystkimi i prowadzi rozmowy, które zaskakują nas wszystkich – mówi Jamie.

– Anioł obrócił nasz świat we właściwą stronę i będziemy wdzięczni na wieki. Anioł dotknął miejsca w sercu Jacksona, do którego nie mogłam się dostać. Zwierzęta mają naturalną zdolność okazywania bezwarunkowej miłości i przyjaźni każdemu, kto tego potrzebuje – dodaje Jamie.

– Ze względu na ich związek jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić środowisko, w którym ratowane zwierzęta mogą zmienić życie dzieci, które ich najbardziej potrzebują – mówi Jamie.

Jaime ma teraz niezliczone historie do opowiedzenia o więzi między dziećmi specjalnej troski a zwierzętami na jej farmie.

johannesfloe.com – Art to remember

@safeinaustinrescue / Instagram
@safeinaustinrescue / Instagram

„Dziecko, które spędziło pierwszą dekadę swojego życia, przeżywając okropne znęcanie się i zaniedbywanie, by ostatecznie trafić do pieczy zastępczej i zacząć od nowa z nową rodziną, znajduje wyrozumiałego przyjaciela w Arze, która boi się ludzi z powodu swoich dziesięciu lat spędzonych przy złym właścicielu”.

„Mała dziewczynka, która dowiaduje się, że jest piękna i wyjątkowa, kiedy przytula odratowanego indyka, który również ma „szczęśliwą” rękę, tak jak ona”.

„Chłopiec z autyzmem, którego wyostrzone zmysły nie pozwalają mu doświadczać wielu rzeczy, nie tylko dotyka, ale całuje Petera, psa ratownika, w głowę, szokując każdego, kto go pokocha!”

„Dziecko z historią strasznego wykorzystywania, które podnosi uratowanego szczeniaka i mówi mu, że wie, że wszystko będzie w porządku, ponieważ ma również blizny po poparzeniach papierosów na ciele, ale teraz czuje się lepiej i uczy się być szczęśliwym”.

„Ślepa rodzina, która wspólnie pielęgnuje i kocha ślepego kucyka, który stracił wzrok przez dziesięciolecia zaniedbań”.

„Dziecko, którego nogi nigdy nie pracowały prawidłowo, doświadcza natychmiastowej radości, gdy spotyka psa, który tak samo jak on ma wózek inwalidzki”.

Chociaż Jamie mówi, że w Safe in Austin jest zawsze dużo pracy, jej ulubioną częścią farmy jest pomaganie zwierzętom w dawaniu nadziei i pewności siebie tym, którzy tego potrzebują.

„Nikt nigdy nie jest obciążany opłatą za przyjście do nas po uzdrowienie, ponieważ nasza przyjaźń jest bezwarunkowa, a miłość nic nie kosztuje” – mówi.

Czytaj: W Anglii możesz uprawiać jogę wśród alpak.