Nadmuchiwane lateksowe spodnie dla mężczyzn

0
1027

Projektant odzieży męskiej Harikrishnan zaprezentował na London College of Fashion kolekcję dla mężczyzn: dopasowana kurta plus falujące, nadmuchane lateksowego spodnie, które sprawiają, że sylwetka wygląda nieproporcjonalnie.

Super szerokie nadmuchiwane spodnie składają się z lateksu, który jest gładki, biały, albo ułożony w kontrastowych blokach w kolorze biało-czerwonym, zielono-czerwonym i biało zielonym.

Mimo że spodnie przylegają ściśle do talii, poniżej zwiększają swoją objętość, już wokół ud wyglądają, jakby były nadmuchane, efekt ten utrzymuje się do kostek, gdzie tam się zwężają.

Wygląd ten został osiągnięty poprzez pompowanie spodni powietrzem za pomocą zaworu inflacyjnego o szerokości siedmiu milimetrów u dołu.

dezeen

„Wpadłem na pomysł, kiedy bawiłem się z psem. Pomyślałem sobie, jak on widzi mnie z tak niskiej perspektywy” – wyjaśnił projektant, który nazywa się Harikrishnan.

„Myśl o tym, że pies widzi mnie jak gigantyczną postać lub wcale nie widzi mojej głowy, była intrygująca, dlatego postanowiłem ponownie wyobrazić sobie ludzi wokół mnie poprzez grę zniekształceń – oderwaną od stereotypowych, z góry określonych wyobrażeń o ludzkiej perspektywie.”

Czytaj: Dwie przyjaciółki pokazują, jak te same ubrania wyglądają na różnych typach ciała (33 zdjęcia)

dezeen

Lateks jest idealnym materiałem, ponieważ rozciąga się, a dzięki błyszczącemu wykończeniu wyolbrzymia wybrzuszone sylwetki spodni.

Ułożenie poszczególnych paneli lateksu w pionowe i poziome paski dodatkowo zwiększa ten efekt, jednocześnie tworząc zabawne, a nie fetyszystyczne podejście do lateksu.

dezeen

„Moja metoda wycinania została przejęta z morfingu, techniki stosowanej przez ludzi takich jak [francuski fotograf] Jean-Paul Goude, w których zniekształcasz obrazy, łącząc fragmenty tego samego zdjęcia z różnych perspektyw”, powiedział Harikrishnan Dezeen.

„Ostateczny trójwymiarowy kształt spodni został z wizualizowany na mini glinianym modelu i pocięty na fragmenty. Następnie kształt spodni został sklasyfikowany i pocięty na lateks, sklejony ze sobą został lateks pod różnymi kątami z wysokim konturem, aby stworzyć te anatomicznie niemożliwe formy. ”

dezeen

W górnej połowie wyglądu Harikrishnan powrócił do wąskich fasonów, równoważąc objętość spodni na dole z dopasowanymi kurtkami na górze.

Kurtki różnią się one warstwami lub są zastąpione koszulkami bez rękawów i pasującymi spodenkami, które są połączone ze sobą ręcznie rzeźbionymi drewnianymi koralikami.

Aby stworzyć dzieła, Harikrishnan przez miesiąc mieszkał w społeczności rzemieślników w Channapatna w Indiach, pracując z rzemieślnikami i ucząc się obróbki drewna i lakiernictwa.

dezeen

„Ten projekt dotyczy kontrastującej rzeczywistości, wizualizacji, materiałów i podejścia” – wyjaśnił.

„Zarówno drewniane koraliki, jak i lateks mają bardzo charakterystyczny urok. Nikt nie spodziewał się odzieży z drewnianych koralików, ponieważ na ogół stosuje się je do zabawek i podobnych produktów. Dokonując reinterpretacji poprzez modę, chciałem, aby materiał był dynamiczny, elastyczny i bardziej odpowiedni dla rynku luksusowego.”

Zestawiając to tradycyjne rzemiosło z futurystycznymi elementami lateksowymi, Harikrishnan bawi się znajomością i nieznajomością w nadziei na przebicie się na rynek mody.

dezeen

„W modzie widzę wszędzie te same ubrania i podobne materiały” – wyjaśnił.

„Chcę tworzyć obrazy wizualne możliwie jak najdalej od neutralności, aby ludzie kwestionowali trafność proporcji, które widzimy każdego dnia”.

dezeen

Kolekcja została zaprezentowana wraz z 19 innymi w ramach pokazu MA20 London College of Fashion, z okazji 20 lat podyplomowych kursów mody na uniwersytecie.

Czytaj: Pokaz domu mody Dior w ruinach pałacu w Marrakeszu!