Najbardziej obrzydliwe posiłki z całego świata

0
1182

Zastanawiasz się, co jedzą ludzie w innych krajach? To, co wydaje się nam zupełnie dziwne, może być wykwintnym daniem dla innych, i odwrotnie. 

Oto najdziwniejsze potrawy na świecie i być może po przeczytaniu tej listy zdasz sobie sprawę, że obrzydlistwo dla jednego człowieka to smakołyk dla drugiego człowieka.

1.Ciasto Stargazy (ciasto rybne) – Anglia

chambre237.com

Jednym z ulubionych wypieków na dworze Tudorów był tak zwany ‘star gazy pie’ który jest spożywany w Anglii do dzisiaj ; jest to nic innego jak ciasto z ryby z sardynkami.

2. Pijane krewetki – Chiny

chambre237.com

W Chinach przekąską są tzw. pijane krewetki. Do wazy z wodą, w której pływają krewetki, dolewana jest wysokoprocentowa wódka Baijiu. Po około 15 minutach zwierzęta „upijają się” i przechodzą smakiem alkoholu. Wówczas są gotowe do zjedzenia. Cała sztuka to wyłowić krewetkę i jeszcze ruszającą – zjeść.

3. Mięso krzakowe – Afryka

chambre237.com

Mięso krzakowe, znane również jako dzikie mięso lub dziczyzna jest tradycyjnym źródłem żywności dla wielu społeczności wiejskich w Azji, Ameryce Południowej i Afryce. Na mięso poluje się w lasach tropikalnych. W 2014 r. w Afryce Zachodniej zainfekowane mięso krzakowe uznano za przyczynę wirusa Ebola.

4. Airag – Mongolia

chambre237.com

Airag to rodzaj fermentowanego mleka klaczy, o którym wiadomo, że ma znaczące korzyści zdrowotne. Zawiera alkohol.

5. Mózg małpy – Chiny, Afryka i Azja Południowa

chambre237.com

Mówi się, że mózg małpy ma ciastowaty, metaliczny smak.

6. Ciasteczka z osami – Japonia

chambre237.com

Japończycy wierzą, że osy mają w sobie najwięcej białka ze wszystkich jadalnych insektów. Te ciasteczka można kupić w japońskim mieście Omachi w Japonii, gdzie owady chwytane są w specjalne pułapki, potem wrzucane do wrzątku i dodawane przez miejscowych cukierników do ciasta.

7. Zupa z jajek mrówek – Laos

chambre237.com

Jajka mrówek są rozdzielane w wiadrze z wodą, a następnie gotowane z rybą lub wołowiną z warzywami. Jajka wyglądają jak ryż i mają konsystencję serka wiejskiego.

8. Lutefisk – Norwegia

chambre237.com

Lutefisk to tradycyjne danie kuchni norweskiej, spożywane w okresie Bożego Narodzenia. Przygotowywane jest z solonego i suszonego na wietrze dorsza, który potem moczony jest w wodzie, a następnie przez 2-3 dni leżakuje w ługu sodowym. W tym czasie ryba zmienia swoją konsystencję na galaretowato-mydlaną. Podaje się ją po krótkim gotowaniu na parze lub pieczeniu w folii. Trzeba pamiętać, aby do jedzenia nie używać srebrnych sztućców, bo na pewno zostaną zniszczone przez silne reakcje chemiczne.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

9. Stinkheads – Alaska, Stany Zjednoczone

chambre237.com

Być może to danie zasłużyło na miano „śmierdzących głów”: są to głowy łososia zakopane w ziemi w dołach fermentacyjnych, umieszczone w plastikowych lub drewnianych beczkach na kilka tygodni, zanim są gotowe do spożycia.

10. Mięso kangura – Australia

chambre237.com

Mięso kangura jest spożywane jak dziczyzna lub mięso bawołów.

11. Akutaq (lody Eskimo) – Alaska

chambre237.com

Lody Eskimo mogą wydawać się miękkie i kremowe, ale takie nie są. Składają się z tłuszczu renifera, z oleju z fok, ze świeżo spadającego śniegu, z jagód i ryb.

12. Haggis – Szkocja

chambre237.com

Haggis to żołądek owcy nadziewany wątrobą, płucami i sercem owcy, cebulą, płatkami owsianymi i innymi przyprawami. Danie powinno gotować się na wolnym ogniu przez trzy godziny.

13. Beondegi – Korea

chambre237.com

Beondegi, dosłownie „pupa”, jest koreańskim jedzeniem ulicznym wytwarzanym z poczwarek jedwabników, spożywanym jako przekąska. Gotowane lub gotowane na parze przekąski podawane są w papierowych kubkach z szpikulcami do wykałaczek.

14. Zupa żółwiowa – Chiny, Singapur i Stany Zjednoczone

chambre237.com

Smaczna zupa żółwiowa to rozkosz i tradycyjne chińskie danie spożywane szczególnie po ciąży.

Czytaj: 104-letni żółw niesie na sobie 4-dniowe żółwiątka

15.  Balut – Filipiny

chambre237.com

Balut to gotowane jajo kacze, rzadziej kurze, w którym znajduje się w pełni uformowany zarodek ptaka. Wygląda jak jajko na twardo z dodatkowym składnikiem w środku: w pełni uformowanym zarodkiem ptaka, którego spożywa się w całości – wraz z kośćmi, dziobem, itd.

16. Casu Marzu – Włochy

chambre237.com

Casu Marzu to ser owczy … z tysiącami robaków poruszających się w środku. Żywe robaki wskazują, że ten ser można bezpiecznie jeść.

17. Smażone ptaszniki – Kambodża

chambre237.com

Te owłosione stworzenia są warte spróbowania, ponieważ uważa się, że smakują jak żeberka wieprzowe, z jajami pająka i kałem w środku.

18. Wino z małych myszy – Chiny i Korea

chambre237.com

Uważa się, że wino z myszy ma właściwości lecznicze. Tylko dla tych, którzy lubią smak czystej esencji.

19. Koniki polne – Tajlandia i Meksyk

chambre237.com

W zależności od tego, jak są marynowane lub smażone, koniki polne mogą smakować jak chrupiący kurczak, stare winogrona lub po prostu chrupiące owady o smaku oliwy. 

20. Jumiles – Meksyk

chambre237.com

Jumiles to meksykańskie jadalne owady, mające intensywny, pikantny smak, pochodzący od liści roślin, którymi się żywią.

21. Shirako – Japonia

chambre237.com

Shirako to rybia sperma.

22. Blodplättar – Szwecja i Finlandia

chambre237.com

Blodplättar, czyli naleśniki z krwią. To naleśnik z bitej krwi, wody, mąki i jajek.

23. Ślimaki po burgundzku – Francja

chambre237.com

Te ślimaki mogą być jednymi z najpopularniejszych potraw na tej liście. Jest to ugotowane mięso ze ślimaka podane z masełkiem czosnkowym i drobno posiekaną natką pietruszki.

24. Zupa Bird’s Nest – Azja Południowo-Wschodnia

chambre237.com

Bird Nest Soup to w wolnym tłumaczeniu – zupa ptasie gniazdo. Zupę przyrządza się z gniazd rybitwy. Ptaki robią swe „domy” z jadalnych wodorostów, sklejonych ze sobą ikrą rybią i własną śliną. Uważa się, że zupa ma właściwości lecznicze.

25. Sannakji – Korea

chambre237.com

Sannakji składa się ze świeżo zabitych ośmiornic pokrojonych na małe kawałki.

26. Zupa nietoperzowa – Guam, Mikronezja i Afryka

chambre237.com

Nietoperze gotowane są z imbirem i cebulą. Są podawane i spożywane jak każda inna zupa.

27. Damamian – Tajwan

chambre237.com

Damamian to rzadkie danie przygotowywane przez tajwańskich aborygenów. Składa się z surowej wieprzowiny, ryżu i soli, składników, które były przez 30 dni w słoiku lub garnku, aby fermentowały. Po 30 dniach danie jest gotowe do zjedzenia.

28. Stuletnie jaja

chambre237.com

Jaja te są trzymane w roztworze soli fizjologicznej, dopóki jego pH nie wzrośnie do poziomu kwasowości, co nadaje mu ciemny kolor. Zazwyczaj jajka są zakonserwowane i przechowywane od kilku tygodni do kilku miesięcy.

29. Grzebienie koguta – Włochy i Francja

chambre237.com

Te czerwone mięsiste części na głowach koguta są cenione jako dodatek do jedzenia lub dodatkowe składniki do sosów.

30. Zupa numer 5 – Filipiny

chambre237.com

Upewnij się, że wiesz, co zamawiasz, jeśli chcesz zupę, ponieważ jeśli jest to numer 5, z pewnością jest to smaczny bulion z penisa i jąder byka.

31. Zaza-Mushi – Japonia

chambre237.com

Dostępne w słoikach i pudełkach sprzedawanych w sklepach detalicznych larwy zaza-mushi lub plecoptera są często gotowane z cukrem i sosem sojowym.

32. Ważki – Indonezja i Chiny

chambre237.com

Ważki są gotowane lub smażone, a w smaku podobne do krabów.

33. Locust – Izrael

chambre237.com

Rój szarańczy zaczął atakować uprawy w południowym Izraelu, a teraz owady te są uważane za błogosławieństwo. To przysmak w Izrealu.

34. Krokodyl – Australia, Azja Południowo-Wschodnia i Afryka

chambre237.com

Mięso krokodyla zawiera dużo białka i ma niską zawartość tłuszczu. Smak może się różnić w zależności od sposobu przygotowania, np. grillowania lub smażenia.

35. Gałka oczna tuńczyka – Japonia

chambre237.com

Te gałki oczne można łatwo kupić w lokalnych supermarketach w Japonii, a dla niektórych mają one znakomity smak. Po prostu ugotuj je i zjedz. Podobno smakują jak jajka lub kalmary.

Czytaj: Rollercoaster Restaurant – jedzenie dostarczane jest w szalony i widowiskowy sposób!