Najbardziej oddalony hotel na świecie

0
371
Zdjęcie: Sheldon Chalet/Facebook

Usytuowany na grzbiecie amfiteatru Don Sheldona w Denali na zapierającym dech w piersiach lodowcu Ruth na Alasce, do którego można dotrzeć tylko drogą lotniczą, Sheldon Chalet słynie z tego, że jest najbardziej oddalonym hotelem na świecie.

Park Narodowy Denali na Alasce rozciąga się na sześć milionów akrów i jest schronieniem dla niedźwiedzi grizzly, karibu (renifer tundrowy), łosi, wilków i innych dzikich zwierząt.

To jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie można odwiedzić w Stanach Zjednoczonych, ale też jedno z najbardziej niedostępnych.

Na przykład do Amfiteatru Don Sheldon, położonego na wysokości 1829 metrów polodowcowej doliny, można było kiedyś dostać się tylko samolotem wyposażonym w narty, ale po ukończeniu luksusowego domku Sheldon pojawiły się także prywatne przejażdżki helikopterem.

Sheldon Chalet, nazwany na cześć właścicieli domku, Roberta i Kate Sheldon, został zbudowany w 2018 roku i od razu trafił na pierwsze strony gazet, zarówno ze względu na niedostępną lokalizację, jak i drogą cenę 3-dniowego pobytu. Oferując całkowitą prywatność z dala od stresu miejskiego życia, Sheldon Chalet jest idealnym miejscem dla tych, których stać na wizytę.

Facebook

Minimalny pobyt na 3 noce w Sheldon Chalet kosztuje 35 000 USD i obejmuje transfer helikopterem, prywatnego konsjerża, wykwintne posiłki oraz atrakcje, takie jak jazda na sankach, trekking po lodowcu i wspinaczka górska.

Na pewno nie jest to rodzaj doświadczenia, na które każdy może sobie pozwolić, ale jeśli pieniądze nie stanowią problemu, pobyt w najbardziej oddalonym domku na świecie jest z pewnością czymś, co warto przeżyć.

Facebook

Sheldon Chalet może jednorazowo pomieścić do 10 osób, w ciągu dnia oferuje zapierające dech w piersiach widoki na pokryte śniegiem otoczenie, a nocą na zorzę polarną.

Zajęcia w ciągu dnia obejmują zjazdy na linie, wędrówki po lodowcu, wizytę na cmentarzysku mastodontów i wędkowanie, podczas gdy w nocy można skorzystać z sauny na dachu, oglądać gwiazdy lub skosztować dań przygotowanych przez alaskańskiego szefa kuchni Dave’a Thorne’a.

Czytaj: Hotel z niesamowitym gigantycznym akwarium

Facebook

„Moja mama i tata byli ludźmi, o których warto pamiętać, ale ich pragnienie posiadania tej posiadłości nie miało nic wspólnego z ich własnym dziedzictwem. Chcieli po prostu, aby inni ludzie doświadczyli tego miejsca, które jest majestatyczne ponad wszystko na świecie” – powiedział ich syn, Robert Sheldon.

Sheldon Chalet zaprasza gości do doświadczenia dzikiego piękna Denali w komfortowym luksusie, tak jak zamierzali starsi Sheldonowie.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Facebook

Uzyskanie pozwoleń na budowę Sheldon Chalet zajęło ponad dekadę i nie wyobrażam sobie, jak trudne musiało być latanie z niezbędnymi materiałami do tego odosobnionego miejsca, więc sądzę, że cena 35 000 USD jest trochę uzasadniona. Mimo to nie jest dla wszystkich.

Sheldon Chalet to coś więcej niż tylko miejsce na pobyt, to ekskluzywne doświadczenie na wielką skalę. Wykwintna kuchnia, luksusowe zakwaterowanie i znakomita obsługa to zobowiązanie do wyjątkowego otoczenia nieruchomości.

Czytaj: Sezon morsów rozpoczęty. Gdzie skorzystasz z zimnej kąpieli we Wrocławiu?

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook