Najbardziej przerażające opuszczone miejsca na ziemi

0
1167

Te prawdziwe ruiny dają niesamowity wgląd w świat bez ludzi. Ich ciemne ściany budzą podziw, jakiego nigdy wcześniej nie czułam.

Niektóre miejsca zostały opuszczone z powodu ekonomii, niektóre zostały porzucone z powodu panujących tam chorób, a niektóre zostały porzucone z nieznanych przyczyn.

Cokolwiek by to nie było, opuszczone miejsca są przerażające jak diabli!

Które miejsce najbardziej Ciebie przeraża?

1. Prypeć, Ukraina

Prypeć, miasto liczące prawie 50 000 mieszkańców, zostało całkowicie opuszczone po katastrofie nuklearnej w Czarnobylu w 1986 roku. Ze względu na promieniowanie pozostało nietknięte od czasu incydentu i będzie tak jeszcze przez wiele tysięcy lat. Natura rządzi teraz miastem, co przypomina apokaliptyczny film.

2. Kopalnia w Mirnym – Wschodnia Syberia, Rosja

Druga co do wielkości sztuczna dziura na świecie, kopalnia w Mirnym została zbudowana przez Stalina, aby zaspokoić popyt Związku Radzieckiego na diament przemysłowy. Dalsze wysiłki kopania zostały ostatecznie przerwane, gdy stało się to zbyt trudne, aby kontynuować kopanie tej ogromnej dziury.

3. Farmhouse – jezioro Seneca, Nowy Jork

Ten opuszczony dom wiejski w stanie Nowy Jork pełni również rolę cmentarza dla wielu zabytkowych samochodów, które są teraz pustymi skorupami ich dawnych postaci.

4. Ryugyong Hotel – Pyongyang, Korea Północna

Hotel Ryugyong zwany inaczej Hotel Zagłady to prawdziwy pokaz szaleństwa Korei Północnej. Prace nad tym 105-piętrowym hotelem rozpoczęły się na kilka lat przed wielkim głodem nękającym kraj. Porzucone na 16 lat prace rozpoczęły się ponownie w 2008 r., kiedy pokryto hotel szkłem o wartości 150 mln USD. Zagraniczni goście zgłosili, że chociaż struktura wygląda dobrze, duża część wnętrza jest nadal opuszczona i niekompletna.

5. Willard Asylum – Willard, Nowy Jork

Willard Asylum to były szpital państwowy w Willard w stanie Nowy Jork, niedaleko jeziora Seneca. Został wpisany do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych w 1975 roku.

Został zbudowany w 1869 roku i zamknięty w 1995 roku, mieszcząc 4000 pacjentów w szczytowym okresie. Ponad połowa z 50 000 pacjentów, którzy nazywali Willard Asylum swoim domem, zmarła w jego murach. Dzięki temu kostnica (na zdjęciu powyżej) jest jednym z najbardziej przerażających miejsc, jakie możemy sobie wyobrazić.

6. Domy UFO Sanzhi – Sanzhi, Tajwan

Domy te miały zostać sprzedane amerykańskim oficerom wojskowym, kiedy rozpoczęto budowę w 1978 r. W 1980 r. prace zostały wstrzymane z powodu utraty inwestycji.

7. Six Flags Jazzland – Nowy Orlean, Luizjana

Six Flags Jazzland został poważnie uszkodzony przez huragan Katrina. Kilka atrakcji wciąż stoi, co świadczy o odporności Nowego Orleanu. Kilka firm planuje rozbudowę parku, ale do tego czasu pozostanie on idealną scenerią do horroru.

8. Gulliver’s Travels Park – Kawaguchi, Japonia

Ten park rozrywki, wybudowany w cieniu góry Fudżi, został otwarty w 1997 roku. Mimo finansowej pomocy rządu japońskiego przetrwał zaledwie 10 lat, zanim został opuszczony.

Czytaj: Polka zrobiła zdjęcia największemu opuszczonemu hotelowi w Japonii

9. Zamek Bannerman – Wyspa Pollepel, Nowy Jork

Właściciel zamku Bannerman, Francis Bannerman VI, zbudował konstrukcję jako miejsce do przechowywania po zakupie amerykańskiej nadwyżki wojskowej z wojny z Hiszpanami. Po wybuchu 200 funtów amunicji w 1920 r. znaczna część zamku została zniszczona, a resztę porzucono.

10. Wyspa Disney’s Discovery – Lake Buena Vista, Floryda

Mówi się, że wyspa była niegdyś atrakcją dla dzikich zwierząt w sercu Disney World, ponieważ w otaczającej wodzie odkryto bakterie zdolne do zabijania ludzi.

11. Latarnia morska Aniva Rock – Obwód sachaliński, Rosja

Latarnia morska Aniva używana przez Rosjan była kiedyś poszukiwana zarówno przez Rosję, jak i Japonię. To obecnie kontrolowane przez Rosję terytorium jest niezamieszkane na morzach między Japonią a wschodnim wybrzeżem Rosji.

12. Dworzec międzynarodowy w Canfranc, Hiszpania

Stacja kolejowa Canfranc była częścią międzynarodowej trasy kolejowej przez Hiszpanię i Francję. Wypadek w 1970 r. zniszczył pobliski most i zakończył międzynarodowe połączenia kolejowe między oboma krajami, pozostawiając Canfranc opustoszały.

13. Zamek Miranda – Celles, Belgia

Zamek został pierwotnie zbudowany przez francuskich arystokratów uciekających przed rewolucją. Podczas i po II wojnie światowej zamek Miranda był wykorzystywany jako sierociniec. Został porzucony w 1980 roku, a rodzina odmówiła władzom opieki nad strukturą. Z powodu swojej przeszłości ten nawiedzający zamek pozostaje ulubionym miejscem łowców duchów.

14. Opuszczona fabryka węgla – Francja

15. Eilean Donan – Loch Duich, Wielka Brytania

Eilean Donan to zamek w Szkocji, położony na wyspie na Loch Duich niedaleko miejscowości Dornie w zachodniej części regionu Highland. Ze stałym lądem łączy go kamienny most.

16. Wyspa Hashima, Japonia

W przeszłości wyspa Hashima była bogata w węgiel, a na wyspie mieszkało kiedyś ponad 5000 górników. Kiedy benzyna zastąpiła węgiel jako główne źródło paliwa w Japonii, osada została porzucona. Teraz kwitnące niegdyś miasto jest przerażająco opuszczone, pozostały tylko cienie.

17. Opuszczony młyn – Western Quebec, Kanada

Młyn ten został pierwotnie zbudowany przez francuskich osadników.

18. Stacja City Hall – Nowy Jork

Stacja City Hall została zbudowana w 1904 roku i zamknięta w 1945 roku, ponieważ tylko około 600 osób korzystało z niej codziennie.

19. Audytorium Orpheum – New Bedford, Massachusetts

Audytorium zostało otwarte tego samego dnia, w którym zatonął Titanic, 15 kwietnia 1912 r. Część budynku zajmuje teraz supermarket, ale reszta pozostaje pięknie pusta.

20. Holy Land USA – Waterbury, Connecticut

Holy Land USA to park tematyczny oparty na fragmentach Biblii. W szczytowym okresie w latach 60. i 70. park przyciągał około 40 000 odwiedzających rocznie. Został zamknięty w 1984 r., ale tereny pozostają nietknięte.

21. Opuszczona elektrownia – Belgia

22. Wrak SS America II – Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie

Ten były liniowiec oceaniczny Stanów Zjednoczonych został rozbity w 1994 r. po 54 latach służby.

23. Podwodne Miasto – Shicheng, Chiny

Shicheng jest pod wodą od 53 lat od czasu zalania tego obszaru przez elektrownię wodną na rzece Xin’an. Miasto zostało założone 1300 lat temu.

24. Opuszczona fabryka cukru Domino — Brooklyn, Nowy Jork

25. Forty Maunsella – Sealand, Wielka Brytania

Forty te, pierwotnie zbudowane podczas II wojny światowej w celu ochrony Tamizy, są teraz martwe.

26. Zarośnięta część Wielkiego Muru – Chiny

Wielki Mur ma 8851,8 km długości, a rozległe sekcje nie wymagają konserwacji ze względu na ogromne koszty opieki nad tak monumentalną budowlą.

Źródło

Czytaj: ODKRYTO ZUPEŁNIE OPUSZCZONE OSIEDLE PAŁACÓW RODEM Z DISNEYA!