„Najbrzydsza kobieta świata”. Poruszająca historia Mary Ann Bevan

0
286
Po śmierci męża i bez żywiciela rodziny Mary Ann Bevan zdecydowała się wziąć udział w konkursie i zdobyła obraźliwy tytuł „najbrzydszej kobiety na świecie” i została zatrudniona przez cyrk. Znosiła drwiny innych, aby wychować swoje dzieci i zapewnić im lepsze życie. Źródło: Twitter

To jest Mary Ann Bevan. Kilka razy widziałam jej zdjęcie w Internecie z podpisem: „Najbrzydsza kobieta świata”, ale pomyślałam, że w jej historii musi być coś więcej niż tylko wygląd.

Poszukałam więc trochę i ze zdziwieniem odkryłam, że nie zawsze tak wyglądała. Jeśli zjedziesz w dół, zobaczysz jej zdjęcie, zanim zaczęła wykazywać objawy akromegalii, wkrótce po ślubie w wieku 32 lat.

Twitter

Akromegalia to zaburzenie hormonalne, które występuje, gdy przysadka mózgowa wytwarza zbyt dużo hormonu wzrostu po zamknięciu płytek wzrostu. Zaburzenie dotyka 3 na 50 000 osób, zazwyczaj powiększa dłonie i stopy, ale może również zwiększać rozmiar szczęki, nosa i czoła.

Mary urodziła się w 1874 roku, w rodzinie z klasy średniej i była jedyną córką (miała 7 braci). Studiowała medycynę i została pielęgniarką w 1894 roku. Dziewięć lat później poślubiła Thomasa Bevana i miała czworo dzieci. Byli szczęśliwą rodziną, dopóki Mary nie została dotknięta nieznaną wówczas chorobą. Jej mąż został przy niej, ale zmarł nagle w 1914 roku na udar mózgu. Mary nie mogła znaleźć pracy ze względu na swój wygląd fizyczny. Z desperacji wzięła udział w konkursie „Najbrzydsza kobieta” i wygrała. Znosiła upokorzenia i drwiny, aby zarobić na jedzenie, utrzymać i ratować rodzinę.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Twitter

Czytaj: Jej duże pośladki zostały zamienione w atrakcję cyrkową

W 1920 roku Mary została zaproszona do parku rozrywki Dreamland na Coney Island w Nowym Jorku, gdzie pracowała do swojej śmierci w 1933 roku. Występowała także gościnnie dla Ringling Bros. i zgromadziła wystarczająco dużo pieniędzy, by wychować czworo dzieci. Zmarła w wieku 59 lat. 

Bevan to „najbrzydsza kobieta na świecie”, ale teraz, kiedy znasz już jej historię, nazwiesz ją „najwspanialszą kobietą na świecie”, która mimo ciężkiej choroby postanowiła walczyć o rodzinę. Należy zapamiętać jako niesamowitą matkę, która zrobiła to, co musiała zrobić, aby przeżyć.

Czytaj: Dwa nowe zawody od września 2022 r. Szkoła w Poznaniu będzie kształcić jako pierwsza w Europie