Najchętniej oglądane sceny filmowe wszechczasów

0
689

Każdy z nas ma swoje ulubione filmy, które ogląda wiele razy. Niektóre sceny przykuwają naszą uwagę bardziej niż inne i naturalne jest, że chce się im jeszcze raz bliżej przyjrzeć.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które filmy są najczęściej ponownie oglądane przez wszystkich zagorzałych miłośników filmów.

1. Nagi instynkt

Scena z Sharon Stone z Nagiego Instynktu musiała znaleźć się na szczycie tej listy.

Podczas konkretnej sceny, w której oficer przesłuchiwał postać Sharon, ta przez moment skrzyżowała nogi i uśmiechnęła się lekko, by zaniepokoić oficera. Bez wątpienia ten film zapewnił jej miejsce przy najgorętszym stole w Hollywood.

2. Ona to on

Popularny film Ona to on, w którym główna bohaterka, którą gra Amanda Bynes przebiera się za faceta, aby móc grać w drużynie piłkarskiej dla chłopców. Pod koniec Bynes próbując ujawnić swoją tożsamość, zrobiła coś, co z pewnością sprawia, że każdy zatrzymałby lub obejrzał tę scenę jeszcze raz.

3. Grease

Musiałeś widzieć Grease, ponieważ prawie wszyscy to widzieli. To klasyk i zdecydowanie ulubieniec wszechczasów.

Postać Olivii Newton w Grease przechodzi kompletną metamorfozę w kulminacyjnym momencie filmu, co wprawiło wszystkich w szok. Ta scena była tak zaskakująca, że każdy do dziś lubi ją oglądać po raz kolejny i kolejny. Lubimy przeżywać to jeszcze raz.

4. Pulp Fiction

Ta lista z pewnością byłaby niepełna bez filmu Quentina Tarantino. Podczas sekwencji akcji w filmie Pulp Fiction, dwójka bohaterów unika wszystkich wymierzonych w nich pocisków.

Ciekawostką jest to, że na ścianie w tle widać było ślady po kulach jeszcze przed rozpoczęciem sceny. Ta scena pozostaje jedną z najchętniej ponownie oglądanych scen.

5. Teen Wolf

Bohater Scott Howard w filmie Teen Wolf wygrał oczekiwany mecz koszykówki w kulminacyjnym momencie filmu. Publiczność była bardzo szczęśliwa, ale kiedy ostrość kamery została przesunięta na publiczność, zobaczyliśmy dość dziwną postać.

Nie rozumiemy, jak znalazł się w tej scenie, ale z pewnością jest to wystarczająco dziwne, aby wszyscy ponownie obejrzeli tę scenę i spróbowali zrozumieć, co to było.

6. Wilk z Wall Street

Wilk z Wall Street to bez wątpienia arcydzieło Martina Scorsese i jest ku temu wiele powodów.

Jest jednak ta jedna szczególna scena, która zawsze sprawiała, że obserwatorzy byli ciekawi, czy to się rzeczywiście wydarzyło, czy nie.

W tej scenie Margot Robbie w różowej sukience wchodziła w interakcję z Leonardo DiCaprio. Niezależnie od spekulacji, ludzie pokochali tę scenę i oglądanie jej wielokrotnie jest absolutnie estetyczne.

7. Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli kiedykolwiek oglądałeś animowany film Disneya, musisz zdawać sobie sprawę z tego, jak animatorzy subtelnie umieszczają „postaci” w losowych scenach.

Robią to bardzo często i Dzwonnik z Notre Dame nie jest wyjątkiem. Podczas jednej ze scen z Piękna i Bestia, Bella pojawia się w epizodzie. To ma sprawić, że będziesz chciał więcej się dowiedzieć o postaciach Disneya czających się w scenach.

8. Piotruś Pan

Piotruś Pan to ulubiony klasyk wśród miłośników filmów animowanych. Zarówno dzieci, jak i dorośli lubili oglądać Piotrusia na ekranie. Jednak jedna scena nie wydaje się uspokajać rodziców. Zacienione odbicie Piotrusia wydawało się bardzo dziwne. Musisz to jeszcze raz obejrzeć, aby wiedzieć o co chodzi.

9. Thor: Mroczny świat

Okazuje się, że animatorzy Disneya nie są jedynymi, którzy umieszczają różne postaci w filmach. Kultowe filmy Marvela mają wiele takich momentów.

Jeśli oglądałeś Thor: Mroczny świat z pełną koncentracją, na pewno zauważyłeś w filmie tajną wiadomość. Jeśli jednak nie znasz się na matematyce, powiedzmy, że te bazgroły na tablicy dr Selviga to coś więcej niż tylko bazgroły, to prawdziwe równania.

10. Psycho

Alfred Hitchcock dał swoim widzom niesamowity prezent pożegnalny pod koniec filmu Psycho.

Pod koniec Norman Bates zostaje aresztowany, a kiedy odwraca się do kamery, biała czaszka zostaje odsłonięta na zaledwie mikrosekundę. Następnym razem, gdy go zobaczysz, pamiętaj, aby nie przegapić tej sceny.

11. Absolwent

Absolwent Dustina Hoffmana naprawdę dobrze sobie poradził ze swoją popularnością, biorąc pod uwagę skandaliczną reputację filmu.

Podczas filmu, gdy Dustin wchodzi w interakcję z panią Robinson, obserwatorzy po prostu nie mogą powstrzymać się od rozproszenia z powodu dziwnego wyrazu twarzy Dustina.

12. Iron Man 2

Marvel Studios również „wstawiło” pewną ciekawostkę w scenie w Iron Man 2. Podczas sceny, w której Tony Stark i Nick Fury siadają na spotkanie, na ekranie w tle znajduje się mapa, która pokazuje miejsca wykrycia ruchów superbohaterów. Ta mapa pokazuje Nowy Meksyk, Grenlandię, gdzieś w Afryce, Ocean Atlantycki… czy możesz zrozumieć, co to wszystko znaczy?

13. Czarnoksiężnik z Oz

Pamiętasz Żółtą Ulicę Ceglaną z Czarnoksiężnika z Krainy Oz? Istniały spekulacje, że na planie zmarł jakiś statysta filmowy, ponieważ kiedy Dorota przeskakiwała tą drogą ze swoimi przyjaciółmi, z jednego z drzew można było zobaczyć cień. Ten skandal oczywiście wstrząsnął producentami, ale okazało się, że cień był w rzeczywistości tylko ogromnym ptakiem.

14. Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja

Spośród wszystkich kultowych filmów Gwiezdnych wojen film, którego po prostu nie można wykluczyć z tej listy, to Nowa nadzieja.

Kiedy księżniczka Leia została zatrzymana na Gwieździe Śmierci, Han Solo, Luke Skywalker i załoga podjęli próbę misji ratunkowej.

W tej scenie szturmowiec uderzył głową w drzwi ościeżnicy. To musi znaleźć się na liście najczęściej ponownie oglądanych scen filmowych. Publiczność uznała to za naprawdę zabawne, a George Lucas dodał zabawny efekt dźwiękowy, dzięki czemu było jeszcze śmieszniej.

15. Spider-Man

Film miał wiele kultowych scen, a jedną z nich był oczywiście pocałunek Spidermana (do góry nogami) z udziałem Mary-Jane Watson ze Spider-Manem. Ta scena jest niewątpliwie tak niesamowita, że ludzie nie mogą powstrzymać się od zatrzymania i oglądania jej raz za razem.

16. Dirty Dancing

Bez wątpienia Dirty Dancing ma świetną reputację dzięki swoim kultowym sekwencjom tanecznym. Kto by pomyślał, że Patrick Swayze potrafi tak dobrze tańczyć? Ponadto film dał nam ponadczasową piosenkę Time Of My Life.

Jak więc moglibyśmy przegapić ten hipnotyzujący ruch taneczny Swayze i Jennifer Grey, głównej damy? Pod koniec Swayze namawiał Jennifer do „latania” i ta latała!

Skłamałbyś, gdybyś powiedział, że to nie zapiera dech w piersiach. Od tego czasu tancerze na całym świecie ćwiczą ten ruch taneczny, ale nie sądzimy, aby cokolwiek kiedykolwiek wyglądało tak pięknie, jak właśnie ta scena z tymi aktorami.

17. Aladyn

Czy naprawdę istnieje jakiś film Disneya bez jakiejś ukrytej ciekawostki? Nie sądzimy. W filmie, spełniając życzenie Aladyna, psotny dżin wyciąga postać z Małej Syrenki i wiecie co? To Sebastian, czerwony skorupiak.

18. Dom w głębi lasu 

Wśród najczęściej oglądanych filmów z gatunku przerażających horrorów jest Dom w głębi lasu.

Podczas jednej sceny niektórzy ludzie są na spotkaniu i wydaje się, że wymienili najbardziej groteskowe stworzenia w historii. I wszystko, co możemy powiedzieć, to to, że wiele z tych „stworzeń” naprawdę pojawiło się w filmie.

Tak więc, jeśli lubisz wszystkie okropne i makabryczne rzeczy, obejrzyj ten film już dziś, zatrzymaj się na tej liście i zauważ, ile z tych stworzeń faktycznie pojawia się w filmie.

19. Pamięć absolutna

Pamięć absolutna to kolejny niezapomniany film z lat 90. W tym filmie Arnold Schwarzenegger zagrał postać, która ma fałszywą zasianą pamięć. Dość zaawansowane, powiedzielibyśmy. To był całkiem poważny film, poza sceną, w której pojawiła się kobieta, powiedzmy, że jej wygląd był bardzo „unikalny”.

Arnold patrzył na nią, i pojawienie się tej kobiety sprawiło, że publiczność zastanawiała się, co to było? To kolejna scena, którą widzowie lubią oglądać kilka razy. Jeśli nam nie wierzysz, sam to zobacz.

20. Titanic

Cóż, nie mogliśmy nawet pomyśleć o zakończeniu tej listy bez wzmianki o Jacku i Rose, prawda?

Ten niezwykle piękny, ale tragiczny film dał widzom wiele scen godnych ponownego obejrzenia, ale wszyscy wiemy, która scena jest w nim najchętniej oglądana. Kiedy Rose poprosiła Jacka, by narysował ją ubraną „tylko w ten naszyjnik”, zrobił to. To najczęściej powtarzana scena w filmie.

Filmy mogą być piękną ucieczką od zgiełku naszego codziennego życia. Ale nie każdego dnia powstają dobre filmy i nie każdy film zasługuje na ponowne obejrzenie. Które z tych scen/filmów uważasz za ponadczasowe i warte zatrzymania, aby móc je ponownie i ponownie przeżywać?

johannesfloe.com – Art to remember