Najcieńszy na świecie zegarek na rękę ma tylko 1,75 mm grubości

0
278
Richard Mille ustanowił nowy rekord najcieńszego zegarka na świecie dzięki swojej najnowszej współpracy z Ferrari. RM UP-01 Ferrari ma 1,75 mm grubości. Źródło: Twitter

Richard Mille RM UP-01 Ferrari to najcieńszy na świecie mechaniczny zegarek na rękę o grubości zaledwie 1,75 milimetra. Ale chociaż jego rama może być drobna, jego cena taka nie jest, bowiem wynosi 1,88 miliona dolarów (ponad 8 mln zł).

Jeśli nie jesteś entuzjastą zegarków naręcznych, prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, że między zegarmistrzami toczy się ekscytująca rywalizacja o stworzenie najcieńszego mechanicznego zegarka na świecie.

W 2018 roku rekord świata został ustanowiony przez Piaget Altiplano Ultimate Concept, o grubości 2 milimetrów. Na początku tego roku firma Bulgari zaprezentowała Octo Finissimo Ultra, mechaniczne cudo o grubości zaledwie 1,8 mm. Ale jego panowanie również było krótkotrwałe, ponieważ szwajcarski zegarmistrz Richard Mille postanowił uczcić współpracę z Ferrari, tworząc jeszcze cieńszy mechaniczny zegarek na rękę, RM UP-01 Ferrari, mierzący zaledwie 1,75 milimetra.

Czytaj: Ferrari wkracza w erę w pełni elektrycznych samochodów

RM UP-01 Ferrari. Źródło: Twitter

Wykonany z tytanu klasy 5 i wyposażony w ultracienki mechanizm, Richard Mille RM UP-01 Ferrari przesuwa granice mechanicznego pomiaru czasu dalej niż kiedykolwiek wcześniej. Zaprojektowany we współpracy z zegarmistrzami Audemars Piguet i Renaud & Papi, wewnętrzny mechanizm, który sprawia, że ten tick-tock mierzy zaledwie 1,18 milimetra grubości.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

RM UP-01 Ferrari. Źródło: Twitter

Konstrukcja najcieńszego na świecie mechanicznego zegarka na rękę jest niekonwencjonalna, a czas jest wyświetlany za pomocą bardzo małego rejestru pośrodku górnej połowy zegarka, a obok niego okrąg oferuje widok wagi. Dwa mniejsze kółka po lewej stronie zegarka służą do dostępu do mechanizmu. Nie jest to zegarek dla każdego, jeśli chodzi o wygląd, ale jeśli chodzi o kunszt i pomysłowość, nie można zaprzeczyć, że w tej dziedzinie RM UP-01 Ferrari nie ma konkurenta.

Czytaj: Ekstremalna atrakcja nad jeziorem maltańskim – SKOKI BUNGEE

RM UP-01 Ferrari. Źródło: Twitter

Pomimo znikomej grubości, Richard Mille RM UP-01 Ferrari jest wodoodporny do głębokości 10 metrów i może wytrzymać przyspieszenia przekraczające 5000 G. Oferuje użytkownikom 45-godzinną rezerwę chodu dopasowaną do wyższej częstotliwości 4Hz.

RM UP-01 Ferrari. Źródło: Twitter

Jeśli zastanawiasz się, jak cienki naprawdę jest RM UP-01 Ferrari, powiemy Ci tyle – sam zegarek jest cieńszy niż czarny gumowy pasek, z którym jest wyposażony. Jest też niesamowicie lekki, z wewnętrznym mechanizmem ważącym zaledwie 2,82 grama.

RM UP-01 Ferrari. Źródło: Twitter

Richard Mille twierdzi, że opracowanie najcieńszego mechanicznego zegarka na rękę w nowym świecie wymagało ponad 6000 roboczogodzin, co obejmowało stworzenie tytanowego koła balansowego oraz unikalnej rolki wychwytowej i zabezpieczającej, która przenosi energię na koło balansowe. Gwarantuje to, że niezwykle smukły zegarek wytrzymuje demontaż, a także wstrząsy i wibracje.

RM UP-01 Ferrari. Źródło: Twitter

Richard Mille RM UP-01 Ferrari to limitowany mechaniczny zegarek na rękę. Wyprodukowanych zostanie tylko 150 sztuk, z których każda zostanie sprzedana za 1 888 000 USD (8 871 806 zł).