Najcięższe mango świata znalezione w Kolumbii

0
457
Zdjęcie: guinnessworldrecords.com

Wiele osób lubi jeść pyszne owoce mango, ale czy kiedykolwiek widziałeś ponad 4-kilogramowe mango?

Kolumbijscy rolnicy Germán Orlando Novoa Barrera i Reina Maria Marroquín pobili rekord po wyhodowaniu najcięższego mango świata w Guayatá w Kolumbii na farmie San Martín w rejonie Boyacá.

Imponujące mango ważyło 4,25 kg i uzyskało oficjalny tytuł rekordu Guinnessa.

Poprzedni rekord należał do mango znalezionego na Filipinach, które w 2009 roku ważyło 3,435 kg.

Zdjęcie: guinnessworldrecords.com

Germán i Reina zaczęli zauważać, że owoce rosną bardzo duże i widzieli różnicę w stosunku do innych mango na drzewie.

Po ustaleniu oficjalnego rozmiaru i wagi, córka Dabegy zasugerowała przeszukanie Internetu, aby sprawdzić, czy jest jakiś rekord związany z kategorią i okazało się, że mango, które mieli w domu, było najcięższe na świecie.

Czytaj: Mango może pomóc zmniejszyć zmarszczki na twarzy u kobiet

Zdjęcie: guinnessworldrecords.com

– Naszym celem z tym tytułem Rekordu Guinnessa jest pokazanie światu, że w Kolumbii jesteśmy pokornymi, pracowitymi ludźmi, którzy kochają wieś i że ziemia uprawiana z miłością wydaje wspaniałe owoce. Ponadto w czasach pandemii stanowi to przesłanie nadziei i radości dla naszego narodu ”- powiedział Germán.

Mango to owoc pochodzenia azjatyckiego, zbierany w miejscach tropikalnych. W Guayatá uprawia się go w małych ilościach, głównie do spożycia przez rodzinę. Guayatá to gmina rolnicza, której najważniejszymi produktami są kawa, słodki chleb mogolla i arepa.

Zdjęcie: guinnessworldrecords.com

Jedną z najlepszych części uzyskania oficjalnego tytułu Światowego Rekordu Guinnessa było potwierdzenie, że w Guayata tworzy się historia.

– To nagroda i uznanie za wysiłek i oddanie dla wsi Guayatuno oraz miłość do natury, którą przekazali nam nasi rodzice. Ponadto jest to drugi tytuł Światowego Rekordu Guinnessa dla gminy, ponieważ w 2014 roku pobiliśmy rekord największego dywanu z płatków kwiatów na powierzchni 3199 metrów kwadratowych- skomentował Germán.

Po udokumentowaniu, rodzina świętowała, dzieląc się i jedząc całe mango.

Czytaj: Multimedialna wystawa na Stadionie Wrocław

Zdjęcie: guinnessworldrecords.com

Postarali się jednak upamiętnić swój rekordowy moment.

– W środku było bardzo smaczne i zdrowe, ale wcześniej zrobiliśmy z niego formę, aby zrobić replikę i przekazać ją gminie, aby zapisała się w historii.

johannesfloe.com – Art to remember