Najdroższa kanapka na świecie

0
844

Najdroższa kanapka na świecie kosztuje 214 dolarów, czyli około 830 zł. Jednak, jak przekonuje właściciel, smak jest wart tej ceny.

Wyceniona na zapierające dech w piersiach 214 dolarów kanapka o nazwie Quintessential Grilled Cheese (Kwintesencja Grillowanego Sera) od ponad siedmiu lat utrzymuje rekord najdroższej dostępnej na rynku kanapki na świecie.

Można powiedzieć, że nowojorska restauracja Serendipity 3 specjalizuje się w ustanawianiu związanych z jedzeniem rekordów Guinnessa.

Obecnie posiada takie rekordy świata: najdroższy deser, najdroższy hamburger, najdroższy hot dog, największy tort weselny i największy kubek gorącej czekolady.

Ale dzisiaj interesuje nas rekord najdroższej kanapki na świecie, która jest ze skromnym grillowanym serem. Kanapka, nazwana Quintessential Grilled Cheese (Kwintesencja Grillowanego Sera), jest zwodniczo prosta, ponieważ zawiera jedne z najbardziej ekskluzywnych składników na świecie.

Zdjęcie: Getty Images

Najdroższa kanapka na świecie jest zrobiona z dwóch kawałków francuskiego chleba szampańskiego Pullman, który jest zapiekany z szampanem Dom Perignon i z jadalnych płatków złota, z białym masłem truflowym i bardzo rzadkim serem Caciocavallo Podolico umieszczonym pomiędzy nimi.

Rekordowy smakołyk podawany jest z miseczką gładkiej, kremowej zupy pomidorowej bisque z homarem z RPA, na kryształowym talerzu Baccarat.

Czytaj: Krakowska restauracja z gwiazdką Michelin!

Zdjęcie: Serendipity 3/Facebook

„Wymyśliliśmy tę cenę, wyceniając wszystkie składniki – oczywiście są to najdroższe i najbardziej ekskluzywne składniki na świecie” – powiedział kreatywny szef kuchni Serendipity 3, Joe Calderon.

„Kanapkę należy zamówić z 48-godzinnym wyprzedzeniem, ponieważ wszystkie te składniki są dostarczane specjalnie na Twoje zamówienie. Kiedy odgryzasz kanapkę, czujesz chrupkość chleba, szampana Dom Pérignon, który zapiekany jest w chlebie, kremowość białego masła truflowego, a potem ser – wszystko jest znakomite”.

Zdjęcie: Facebook

Ser Caciocavallo Podolico to główny składnik najdroższej kanapki świata. To rzadki ser sprowadzany z południowych Włoch, gdzie wytwarzany jest z bardzo specyficznego mleka zaledwie 25 000 krów, które dają mleko tylko przez dwa miesiące w roku.

Przed podaniem na kryształowym talerzu Baccarat wraz ze specjalną kremową zupą pomidorową z kawałkami homara, kanapkę umieszcza się w grillowym opiekaczu na cztery minuty, dając specjalny czas na rozpoczęcie bulgotania sera.

„To jak grillowany ser na sterydach” – powiedział Joe Calderone. „Ma najlepsze składniki na świecie”.

Jeśli jesteś bardziej fanem burgerów możesz spróbować The Golden Boy, najdroższy burger na świecie, za 5000 euro.

johannesfloe.com – Art to remember