Najdroższe buty na świecie. Cena zwali Cię z nóg!

0
1174

Najdroższe buty na świecie zaprezentowano w Dubaju. Szpilki wykonane są z pozłacanej, lakierowanej skóry, jedwabiu i są ozdobione 236 diamentami i 15-karatowym diamentem bez skazy. Kosztują 17 milionów dolarów!

Marki Passion Jewellers i Jada Dubai połączyły swoje siły i efektem współpracy są właśnie te szpilki. Prace nad projektem trwały 9 miesięcy, a prototyp butów o nazwie „Passion Diamond” wyprodukowano we Włoszech i został zaprezentowany w obecności 50 VIP-ów w hotelu Burj Al Arab w Dubaju.

Prototyp najdroższych butów na świecie. Fot. Jada Dubai

Najdroższe buty na świecie nie będą dostępne w sklepach. Zostaną wykonane na specjalne zamówienie, aby idealnie pasowały do stopy klientki.

Maria Majari, współzałożycielka i dyrektor kreatywna Jada Dubai powiedziała, że będzie do kupienia tylko jedna taka para szpilek na świecie. Będą one unikalne oraz co za tym idzie, piekielnie drogie.

„Chcieliśmy stworzyć naprawdę wyjątkową rzecz, coś niebywałego, prawdziwe dzieło sztuki wykonane z rzadkich surowców” – powiedziała Maria Majari.

Prototyp najdroższych butów na świecie. Fot. Jada Dubai.
Prototyp najdroższych butów na świecie. Fot. Jada Dubai.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mądre przysłowia z całego świata – f7dobry.com

Na początku 2018 roku o tej samej marce zrobiło się bardzo głośno. Trafiła ona na pierwsze strony gazet. Wszystko oczywiście za sprawą butów. Sprzedano wtedy parę butów z „kolekcji królewskiej” za 217800 funtów. Szpilki były ręcznie wykonane i ozdobione 54 białymi diamentami i szafirami, a ich podeszwa była pokryta złotem i platyną.

Eksperci od złota z trzech krajów przez ponad rok tworzyli te szpilki. W ramach tej kolekcji stworzono także buty inspirowane księżną Dianą, Kleopatrą, żoną Napoleona – Józefiną i Grace Kelly.

Buty, które na początku 2018 sprzedano za £217800 (fot. Jada Dubai)
Szpilki inspirowane Józefiną – żoną Napoleona. Fot. Jada Dubai
Szpilki inspirowane Grace Kelly (fot. Jada Dubai)
Szpilki inspirowane Kleopatrą (fot. Jada Dubai)
Częścią królewskiej kolekcji były oszałamiające czerwone 24-karatowe obcasy z paskiem na kostce inspirowanym koronami, ozdobionym 180 karatami rubinów i 33 karatowymi brylantami o szlifie brylantowym „dla księżniczki” (fot. Jada Dubai).

Źródło: dailymail.co.uk

Interesujesz się sportem? Koniecznie odwiedź f7sport.pl