Najdroższe mydło na świecie ze złota i diamentu

0
480
Zdjęcie: Paul Gaurdiault/Unsplash

Najdroższe mydło na świecie w kostce jest wykonane ze złota i proszku diamentowego, kosztuje 2800 USD, czyli ponad 10 000 zł.

Mała rodzinna fabryka, która produkuje mydło od XV wieku, sprzedaje najdroższe mydło świata za 2800 USD.

Marka ręcznie robionych mydeł Khan Al Saboun, stworzona przez Bader Hassen & Sons, fabrykę mydła w Trypolisie w Libanie, produkuje różnorodne luksusowe mydła i produkty do pielęgnacji skóry zawierające olejki eteryczne i naturalne zapachy.

Mydła są sprzedawane w najbardziej ekskluzywnych sklepach w Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale ich najdroższy produkt jest oferowany tylko gościom specjalnym i ważnym osobistościom.

Wyprodukowana po raz pierwsza w 2013 roku, jako wyjątkowy prezent dla pierwszej damy Kataru, najdroższa na świecie kostka mydła zawiera proszek ze złota i diamentów i kosztuje 2800 USD.

To, co pierwotnie wyglądało jak bardzo drogi kawałek sera, zostało teraz uszlachetnione przez Bader Hassen & Sons. W popularnym wideo pokazującym, jak dyrektor generalny firmy Amir Hasen oferuje najdroższą kostkę mydła na świecie aktorce z Bahrajnu i super-gwiazdce Instagrama Shaili Sabt, widać, że kostka mydła jest teraz ręcznie robiona, aby przeliterować imię odbiorcy i pokryta jest 24-karatowym złotem.

Czytaj: Mydła, które można łatwo pomylić z prawdziwym jedzeniem i napojami

W 2015 roku, kiedy BBC po raz pierwszy zaprezentowało najdroższe mydło na świecie, doniesiono, że luksusowy produkt ma szorstką teksturę ze względu na proszek diamentowy i złoty, ale Amir Hasen powiedział, że to nie prawda, i opisał używanie mydła jako rozkosz dla zmysłów i ciała.

„Tego rodzaju mydło zmienia Twój prysznic z codziennej rutyny w przyjemność” – powiedział Hasen. „To nie tylko najdroższe mydło na świecie, ponieważ jest zrobione wyłącznie ze złota i diamentu, jest naprawdę czymś wyjątkowym, ma psychologiczny i duchowy wpływ na człowieka”.

Według Al-Ain najdroższa kostka mydła na świecie zawiera 17 gramów 24-karatowego złota, kilka gramów proszku diamentowego, czystą oliwę z oliwek, organiczny miód, dojrzewający oud i daktyle. Nie jest jasne, czy jest oferowana tylko określonym osobom, czy też ktoś może ją zamówić.

johannesfloe.com – Art to remember