Najdziwniejsza góra świata: góra Roraima

0
687

Najdziwniejsza góra świata: góra Roraima, która stała się inspiracją dla powieści „Zaginiony świat”.

Mistyczna góra Roraima o płaskim szczycie na granicy Wenezueli, Brazylii i Gujany, która wprawiała w zakłopotanie XIX-wiecznych odkrywców i stała się inspiracją dla Conan’a Doyle i jego powieści „Zaginiony świat”, hipnotyzuje unikalnym ekosystemem, który można znaleźć tylko tam.

31-kilometrowy obszar szczytu góry Roraima jest ograniczony ze wszystkich stron klifami wznoszącymi się na 400 metrów. Ta wyjątkowa góra przyciąga coraz więcej współczesnych poszukiwaczy przygód.

six-kings.deviantart.com
blog.autographer.com

Pisarz Conan Doyle, kiedy pisał „Zaginiony Świat” mówił o górze położonej na potrójnej granicy Wenezueli, Gujany i Brazylii. Zderzające się ze sobą płyty tektoniczne Ameryki Południowej i Karaibów utworzyły górę Roraima.

W wyniku tego góra Roraima została podniesiona ponad otaczającą ją ziemię i taka jest od wieków. Bez naturalnych drapieżników (lub ludzi) na szczycie tej góry, ewolucja miała wolną rękę, by skorzystać z kilku swobód.

30% wszystkich gatunków roślin i zwierząt występujących na górze Roraima to gatunki, które można znaleźć tylko w górach i nigdzie indziej na świecie.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Wędrówka na szczyt góry Roraima, aby odkryć ten zaginiony świat, jest łatwiejsza do powiedzenia niż do zrobienia.

Pokonanie sawanny jest priorytetem i zajmuje pierwsze dwa dni. Strumienie w regularnych odstępach czasu dają wytchnienie od chodzenia pod bezlitosnym słońcem. 13,5 km i 11 km są pokonywane przez pierwsze dwa dni. Dzień 3 może wydawać się łagodny, ponieważ do przejścia jest 3,5 km, ale jest to najtrudniejszy dzień ze wszystkich, ponieważ wspinasz się na górę w 4-5 godzin. Wspięcie się na około 2000m to niezły trening dla każdego człowieka.

Czytaj: Oszałamiające bliźniacze świątynie na szczycie świętej góry

Imgur
ATI

Kilka minut na szczycie i wszystko jasne, dlaczego to zaginiony świat. Wita Cię obcy, wysadzany kamieniami krajobraz. Fragmenty chmur rozbryzgujących się po całej górze dodają surrealistycznego widoku. Ta góra stołowa jest daleka od płaskiej.

Roraima określana jest jako Matka Wszystkich Wód.

Czytaj: Pechowe zejście z Giewontu. Turysta udostępnił wideo ku przestrodze

gwegner.de
M M
Twitter
The Orange Mango
M M
Alexey Yakovlev
The Orange Mango