Najdziwniejsze rekordy Guinnessa. Skąd ludzie biorą takie pomysły?

0
2038

Dla wielu ludzi pojawienie się w Księdze Rekordów Guinnessa to zaszczyt i spełnienie największego marzenia. Nie brakuje też ludzi, którzy uważają, że tylko dziwacy zajmują się ustanawianiem coraz to zaskakujących rekordów. Jesteś ciekaw jakie są najdziwniejsze rekordy Guinnessa? Czytaj dalej! 

Księga Rekordów Guinnessa wydawana jest od 1955 roku. Co sezon wzbudza wiele niewiarygodnych, szokujących, śmiesznych, przerażających i dziwacznych rekordów. A chętnych nie brakuje. Dziś już nikt nie zwróci uwagi na taki rekord, jak np najwyższy czy najniższy człowiek świata. Dziś zainteresowanie wzbudzi to, co jest najbardziej dziwaczne, nietypowe.

Poniżej lista najdziwniejszych rekordów Guinnessa. 

1. Miażdżenie arbuzów udami

To naprawdę nie jest żart. Olga Liaschuk, silna Ukrainka stoczyła walkę z arbuzami i ustanowiła rekord miażdżenia trzech arbuzów tylko w 14,65 sekundy. Lepiej nie myśleć, co zrobiłaby z ludzką głową, gdyby się zdenerwowała… Dotychczasowy rekord pobiła 26 czerwca 2014 roku w mediolańskim studiu Mediaset. Pomimo wielu prób zmiażdżenia większej ilości arbuzów między udami poniżej minuty, jak na razie jej się nie udało.

2. Najdalsza odległość w dmuchaniu ziarenka groszku

\
Zdjęcie: kids.guinnessworldrecords.com

Andre Ortolf pokonał 3 rekordy Guinnessa, ale przesunięcie groszku samym dmuchnięciem należy do tych najbardziej dziwacznych. Mężczyźnie udało się dmuchnąć groszek na odległość 7,51 metra w trakcie imprezy w Niemczech 12 lipca 2014 r. Ortolf ustanowił też rekord w najszybszym przebiegnięciu 100 metrów w narciarskich butach oraz w chodakach.

3. Największa liczba słomek wepchniętych do ust


Zdjęcie: Pinterest

Simon Elmore, szalony Brytyjczyk wepchnął sobie do buzi aż 400 słomek i utrzymał je bez pomocy rąk przez 10 sekund. Rekord został pobity 6 kwietnia 2009 r. podczas programu Mark ‘N’ Simon Show w bawarskim mieście Solhuben.

4. Najwięcej wygranych tytułów Groteskowej Twarzy


Zdjęcie: arugbastanley.blogspot.com

W liście na najbardziej dziwaczne rekordy Guinnessa zdecydowanie musiała pojawić się Ann Woods. „Gurning” to pojęcie oznaczające strojenie głupich i groteskowych min. Jeśli sam pomysł tej kategorii to za mało, to światowy rekord Guinnessa za kilkukrotne zdobycie pierwszego miejsca, to już wyczyn. Ann Woods wygrała zawody aż 27 razy, zaczynając od 1977 roku.

5. Najwięcej rozbitych głową desek sedesowych w czasie poniżej minuty


Zdjęcie: www.idnews.co.id

To niewiarygodne, że można wpaść na taki pomysł. Kevin Shelly jest Amerykaninem, który roztrzaskał 46 desek sedesowych w ciągu zaledwie jednej minuty. Ten wyczyn został zrealizowany 1 września 2007 roku na planie show Księgi Rekordów Guinessa Die größten Weltrekorde w niemieckiej Kolonii.

6. Największa liczba spinaczy do bielizny przypiętych do twarzy w minutę


Zdjęcie: www.express.co.uk

Ten sadomasochistyczny rekord Guinnessa pobił Włoch Silvio Sabba, który do swojej twarzy przypiął 51 spinaczy do bielizny 27 grudnia 2012 roku w Pioltello we Włoszech. Ciekawe jak wyglądała jego twarz po ich usunięciu.

7. Najdłuższa rzęsa


Zdjęcie: www.thehumornation.com

Ciężko jest sobie wyobrazić, jak ktoś mógłby funkcjonować z tak długimi rzęsami, ale zawsze znajdą się dziwacy, jak ta 49-letnia You Jianxia, która pobiła rekord Guinnessa najdłuższej rzęsy, mierzącej 12,40 cm na lewej górnej powiece. Jej rzęsy zostały zmierzone w Changzhou, Jiangsu w Chinach, 28 czerwca 2016 r. Jianxia po raz pierwszy zauważyła swój nienaturalny wzrost rzęs w 2013 r.

8. Pierwsza za-implantowana antena


Zdjęcie: www.s-nbcnews.com

Wszystko w imię nauki. Neil Harbisson jest pierwszą osobą na świecie, która ma wszczepioną antenę w czaszkę. Przechwytuje ona słyszalne wibracje, przekazując mu informacje. Ten rekord Guinnessa został ustanowiony we wrześniu 2017 r.

9. Najwięcej klocków Jengi usuniętych biczem w minutę

To kobieca wersja Indiany Jonesa, której należy się uznanie, ponieważ naprawdę umiejętnie umie posługiwać się biczem. Wystarczy czarny, gotycki, ściśle opinający ciało trykot i konto na Instagramie, aby natychmiast stać się sławnym. April Choi rekord Guinnessa w usuwaniu z wieży największej liczby klocków w minutę ustanowiła na wydarzeniu w Peoria w stanie Illinois 27 września 2016 r., gdzie udało jej się usunąć 4 klocki.

10. Najdłuższy pocałunek


Zdjęcie: www.thestar.com

Wyobraź sobie, że całujesz się ze swoją połówką przez 58 godzin 35 minut i 58 sekund. Rekord został ustanowiony podczas konkursu organizowanego przez „Ripleys Believe it or Not” w mieście Pattaya na Tajlandii. Najdłużej całującą się parą byli Ekkachai i LaksanaTiranarat, którzy zdobyli nagrodę pieniężną i dwa pierścienie z diamentami. No i oczywiście wpis do Księgi Rekordów Guinnessa.

11. Najwięcej stopni schodów pokonanych na głowie


Zdjęcie: www.guinnessworldrecords.com

Niektórzy są naprawdę zwariowani i szaleni. Wszystko dla pobicia rekordu, np. tak szalonego jak wchodzenie po schodach na głowie. Właśnie tego dokonał chiński sportowiec Li Long Long pokonując 36 stopni na głowie podczas  rekordu świata w Jiangdu w Chinach 5 stycznia 2015 r. Pobił wtedy swój własny rekord.

12. Najwięcej obrotów wykonanych w minutę wisząc na wiertarce


Zdjęcie: www.providr.com

Niektórzy ludzie są naprawdę szaleni, ponieważ trzeba być naprawdę szalonym, aby znaleźć się w Księdze Rekordów Guinnessa. Założę się, że istnieje rekordowa liczba najbardziej szalonych prób pokonania kolejnych rekordów. Ten facet, także z Chin, uwiesił się na wiertarce, której wiertło utknęło w suficie, po czym ją włączył. Aktualnie posiada rekord 148 obrotów, ustanowiony podczas show Księgi Rekordów Guinnessa, odbywającego się w Madrycie 23 grudnia 2008 r.

13. Najwięcej puszek otwartych przez papugę w minutę


Zdjęcie: www.guinnessworldrecords.com

Ta papuga zasługuje na uznanie. To niesamowite, że papuga otworzy jedną puszkę napoju, a co dopiero 35??? Tak, tyle właśnie puszek napoju otworzyła Ara o imieniu Zac w San Jose w Kalifornii 12 stycznia 2012 r., ustanawiając rekord świata.

14. Największa kolekcja gumowych kaczek


Zdjęcie: trendingposts.net

Poza tym, że jest adiunktem na Uniwersytecie w Waszyngtonie, Charlotte Lee posiada również tytuł Guinnessa za największą kolekcję gumowych kaczek na świecie. Zbiera je od 1996 r. i w chwili ustanawiania rekordu miała ich 5631 sztuk wystawionych w gablotach w swoim domu. Niezrozumiałe, ale nie każdy musi to rozumieć 😉

15. Najwięcej wygranych w Światowych Zawodach Posiadaczy Brody/Wąsów


Zdjęcie: www.providr.com

Poznajcie Karla-Heinza Hille’a, mistrza świata najlepszej brody i wąsów. O tak, istnieją i takie konkursy. Jest wielu chętnych to tego typu rywalizacji i Karl wygrał najwięcej razy, dlatego jest w Księdze Rekordów Guinnessa. Zdobył tytuł 8 razy w kategorii imperialnej brody częściowej, w konkursach odbywających od 1999 do 2011 roku. Konkurs oparty był na ocenie stylu i długości.

16. Najdłuższy dystans pokonany ze stołem uniesionym przy pomocy zębów


Zdjęcie: www.ksmobile.net

Cóż, nie będziemy próbowali tego zrozumieć… Georges Christen pokazał światu, że ma mocne zęby, podnosząc stół o wadze 12 kg oraz siedzącą na stole kobietę o wadze 50 kg, a następnie przebiegając 11,8 metra. Ten wyczyn odbył się 9 lutego 2008 r. podczas programu „Lo Show Dei records” w Hiszpanii. Założę się, że po wszystkim został ambasadorem marki Colgate 😉

17. Najwięcej zjedzonych Big Maców


Zdjęcie: www.twimg.com

Każdy z przyjemnością zje jednego Big Maca, a co powiecie na 14 tygodniowo? Tyle od lat zjada Donald Gorske, czym zasłużył sobie na wpis do Księgi Rekordów Guinnessa. W sumie zjadł 28788 Big Maców.

18. Najdłuższy metalowy zwój przepuszczony z nosa przez usta


Zdjęcie: pl.pinterest.com

Auć, auć, auć! Andrew Stanton jest zdecydowanie samotnikiem w gtej kategorii, ponieważ nikt o zdrowych zmysłach nie wpadnie na pomysł, żeby wpychać sobie metalową cewkę przez nos. Stanton włożył do nosa metalowy zwój, mierzący 3,63 metra i wyciągnął przez usta, podczas programu „Lo Show Dei record” 31 marca 2012 r.

19. Największa kolekcja krasnali ogrodowych


Zdjęcie: www.guinnessworldrecords.com

Ta kobieta przemieniła swój ogród w prawdziwie magiczną krainę. Ann Atkin zapisała się w Księdze Rekordów Guinnessa jako posiadaczka największej ilości krasnali. Zebrała łącznie 2042 glinianych krasnali ogrodowych. Wszystkie poustawiała na terenie o wielkości 4 arów w West Putford Devon w Wielkiej Brytanii. Kolorowe szaleństwo, nieprawdaż?

20. Najdłuższe nogi


Ekaterina Lisina z Rosji jest nową posiadaczką tytułu za najdłuższe nogi. Jej nogi mają nierówną długość. Jej lewa noga od pięty po udo mierzy 1,33 m a prawa noga 1,27 m. Nogi były mierzone w jej rodzinnym mieście Penza w Rosji. Zgodnie z wytycznymi, pomiary zostały wykonane przez niezależnych profesjonalistów – krawcową i lekarza – od pięty do górnej części bioder.

21. Najdłuższy czas spędzony przy pełnym kontakcie z lodem


Zdjęcie: www.asiabookofrecords.com

Na samą myśl mnie wzdryga… :/ Songhao Jin wytrwał leżąc nago w lodzie przez ponad 1 godzinę, 35 minut i 10 sekund. Dokonał tego osiągnięcia podczas imprezy Księgi Rekordów Guinnessa w Xiamen, Fujian w Chinach 4 września 2014 r.

22. Największa liczba kulek lodów utrzymanych w jednym wafelku

Dumny Włoch Dimitri Panciera tak bardzo lubi lody, że postanowił ustanowić rekord Guinnessa. Na festiwalu lodów Gelatimo w Forno di Zoldi we Włoszech 20 września 2015 r., Dimitri ustanowił rekord utrzymania w równowadze 121 kulek lodów w jednym rożku. Jego poprzedni rekord wynosił 109 kulek. Zasady tego wyzwania były takie, że stożek musiał mieć średnicę nie większą niż 9,5 cm i gdy wszystkie gałki lodów były zrównoważone, musiały pozostać na stożku bez spadnięcia przez co najmniej 10 sekund.

23. Najwyższy skok przez poprzeczkę w wykonaniu lamy

Kolejny bardzo dziwny i niezrozumiały rekord Guinnessa, dokładnie skacząca lama. Pomimo absurdu trzeba docenić tę lamę imieniem Caspa, która żyje w psim schronisku w Porthmadog i być może myśli, że jest psem, albo koniem? Nikt nie wytłumaczył, że jest lamą, która w rzeczywistości nie powinna robić takich rzeczy. A jednak Caspa ustanowiła rekord Guinnessa, przeskakując poprzeczkę o wysokości 1,13 m.

24. Najwięcej kufli piwa przeniesionych na odległość ponad 40 m


Zdjęcie: www.businessinsider.com

Każdy właściciel restauracji marzy o takim kelnerze. Ten facet zrobiłby karierę na Oktoberfest i z pewnością otrzymałby wiele propozycji do pracy w barach. Oliver Struempfel przeniósł 25 kufli piwa na odległość powyżej 40 metrów, 21 września 2014 roku. W przypadku kobiet wygrała Anita Schwarz przenosząc aż 19 kufli piwa. 

25. Tryśnięcie mlekiem z oka na największą odległość

Gdyby nie filmik, to nie wiem czy bym w to uwierzyła… Ten rekord jest bardzo nieprawdopodobny, ale rzeczywiście został ustanowiony w Turcji w 2004 roku. Ilker Yilmaz wciągnął mleko do nosa i wytrysnął je okiem na odległość 279,5 cm. To jeden z najbardziej obrzydliwych rekordów.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl