Najlepsze filmy na Dzień Kobiet

0
1023

Już niedługo swoje święto będzie obchodzić każda kobietka. 8 marca trzeba odpowiednio świętować! Dlatego warto obejrzeć dobry film w domowym zaciszu. Wybierz coś interesującego z naszej listy.

Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca. To wyjątkowe święto, które ma na celu uczczenie płci pięknej. Analizując historię tego dnia, jest ona związana z kobietami silnymi i niezależnymi. Warto świętować ten dzień chociażby dlatego, aby sprawić przyjemność swojej ukochanej i nie tylko. W tym dniu trzeba docenić także babcie, matki, siostry, ciocie, kuzynki, przyjaciółki – każdą kobietę, która jest wyjątkowa.

Jeżeli nie macie pomysłu jak spędzić ten dzień, warto postawić na seans filmowy. Można iść do kina, ale każda kobieta ucieszy się także z obejrzenia filmu w domowym zaciszu z ukochanym u boku na wygodnej kanapie. Sprawdź, jakie filmy warto obejrzeć z kobietą.

1.Pretty Woman (1990)

https://www.youtube.com/watch?v=AuBlUJXTNmw

Ten film można oglądać kilkanaście razy i nigdy się nie nudzi. Choć produkcja przedstawia historię prostytutki z Sunset Boulevard w Los Angeles, to jest to także opowieść o Kopciuszku. Kobiety kochają „Pretty Woman”. Dodatkowym atutem jest obsada – piękna Julia Roberts i przystojny Richard Gere. Zabawny i poruszający film Garry’ego Marshalla stał się wydarzeniem sezonu i wielkim przebojem kasowym na całym świecie, przynosząc producentom milionowe zyski.

2. Godziny (2002)

To film o wyjątkowych kobietach. Virginia Woolf pisze „Panią Dalloway”. Kilka dekad później ta książka zmienia życie dwóch kobiet: Laury i Clarissy. Główne role grają Nicole Kidman, Julianne More, Meryl Streep, Allison Janney, Toni Collette oraz Ed Harris. Warto poświęcić czas na obejrzenie tego filmu. Historia życia trzech kobiet, z których jedna to żyjąca w czasach współczesnych w Nowym Jorku wydawczyni książek; druga, typowa żona i matka, żyjąca pod koniec lat 40.; trzecia to postać autentyczna – Virginia Woolf, znana pisarka ogarnięta obsesją samobójczą. Trzy różne kobiety, trzy różne epoki. Jest jednak coś, co je połączy, coś, co zmieni ich życie na zawsze.

3. Dziennik Bridget Jones (2001)

Ten film to klasyk! Obojętnie czy na Walentynki, czy na Dzień Kobiet, czy na sobotni wieczór – zawsze jest dobra okazja, aby obejrzeć „Dziennik Bridget Jones”. To komedia romantyczna. Ekranizacji powieści Helen Fielding. Bridget Jones to samotna, 32-letnia kobieta, której postanowienia noworoczne podobne są do postanowień wielu innych kobiet na całym świecie: schudnąć 10 kg, ograniczyć konsumpcję papierosów i alkoholu oraz poznać życiowego partnera. Jednak to wszystko nie jest takie łatwe, gdy rodzina jest w rozsypce i wszyscy znajomi dookoła przypominają o starzeniu i tykaniu zegara biologicznego. Do tego wszystkiego Bridget staje się często pośmiewiskiem na różnych imprezach i spotkaniach z powodu swojej gamoniowatej natury i niewyparzonego języka.

4. Czekolada (2000)

Matka i córka przyjeżdżają do małego miasteczka, gdzie otwierają sklep, w ofercie którego znaleźć można czekoladę pod każdą niemal postacią. Przedsięwzięcie spotyka się z dezaprobatą burmistrza. Głównymi aktorami „Czekolady” są: Juliette Binoche, Judi Dench, Lena Olin oraz Johnny Depp, Carrie-Anne Moss i Alfred Molina.

5. Projektantka (2015)

Ten film z Kate Winslet w roli głównej wciąga od samego początku. Opowiada historię bardzo silnej kobiety. Wytworna kobieta wraca do rodzinnego miasteczka w Australii z planem zemsty na ludziach, którzy ją skrzywdzili.

6. Seksmisja (1983)

https://www.youtube.com/watch?v=lwleaxA0ps0

Co tu dużo mówić, Juliusz Machulski to niewątpliwie ikona polskiej kinematografii.  Chociaż Seksmisja została nakręcona prawie trzydzieści lat temu, wciąż zachwyca nowe pokolenia oryginalnością. Ten film się po prostu nie starzeje, a poruszony w nim temat dominacji jednej z płci, wojny nuklearnej czy nowoczesnych postępów technologicznych jest nadal bardzo aktualny. Film bawi za każdym razem!

7. Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej (2017)

Michalina Wisłocka, najsłynniejsza seksuolog czasów PRL-u, walczy o wydanie książki, która na zawsze odmieni życie seksualne Polaków.
W czasach socjalizmu udało jej się coś, co było wówczas nie do pomyślenia – mimo silnego oporu władzy wywalczyła powszechny dostęp do seksualnej edukacji; do wiedzy dotyczącej każdego, a objętej dotąd żelaznym tabu. Film o jej dramatycznych próbach skruszenia instytucjonalnych i obyczajowych murów to inspirujący portret zdeterminowanej rewolucjonistki.

8. Zanim się pojawiłeś (2016)

Ten melodramat nie dość, że potrafi rozbawić nas do łez, to również niezwykle wzrusza. To piękna opowieść o dziewczynie z małego miasteczka, którą połączy więź ze sparaliżowanym mężczyzną. Oboje bardzo wpłyną na siebie. W rolach głównych: Emilia Clarke i Sam Clafin.

PRZECZYTAJ TAKŻE: POKOCHALIŚMY ICH JAKO DZIECI. SPRAWDŹ, JAK WYGLĄDAJĄ TERAZ – AKTORZY PO LATACH

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl