Najlepsze polskie przeboje filmowe wykonywane w duecie

0
909
(Fot. You Tube)

Od 25 stycznia można się udać do kina na film „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”. Komedię promuje utwór „Szukaj mnie” śpiewany przez Anię Rusowicz i Sławka Uniatowskiego. Piosenka ma szansę stać się hitem, zwłaszcza że Polacy uwielbiają słuchać piosenki, które powstały specjalnie z myślą o filmie i są wykonywane w duecie. Prezentujemy listę największych hitów filmowych, które do dzisiaj są chętnie słuchane przez wielu z nas i przywołują bardzo pozytywne wspomnienia.

Jak nagrać piosenkę do filmu, to tylko w duecie. Przypominamy kilka hitów filmowych.

1. „Ogniem i mieczem”: Edyta Górniak i Mietek Szcześniak – „Dumka na dwa serca”

To zdecydowanie najpopularniejszy hit filmowy wykonany w duecie przez Edytę Górniak i Mieczysława Szcześniaka. Muzykę do utworu skomponował Krzesimir Dębski, tekst autorstwa Jacka Cygana. Twórcy piosenki idealnie przełożyli nastrój filmu do słów utworu. Co ciekawe, początkowo był zamysł, aby „Dumkę na dwa serca” śpiewała tylko Izabela Scorupco, która grała główną rolę w filmie. Aktorka nie chciała nagrać piosenki i wytwórnia zdecydowała się na stworzenie duetu. Trzeba przyznać, że wyszło bardzo pięknie. Ja uwielbiam słuchać tę piosenkę do dzisiaj.

2. „Operacja Samum”: Kayah i Bregović – „Śpij kochany, śpij”

Tę piosenkę także słucham bardzo często i chętnie. Piosenka „Śpij kochanie, śpij” nie potrzebowała promocji filmowej, już bez tego stała się prawdziwym hitem. Dlatego niektórzy ludzie nawet nie wiedzą, że ta piosenka jest nie tylko częścią albumu „Kayah i Bregović”, ale również ścieżką dźwiękową filmu Władysława Pasikowskiego „Operacja Samum„. Piosenka ta do dzisiaj jest często słuchana na polskich imprezach.

3. „Pan Tadeusz”: Anna Maria Jopek i Michał Żebrowski – „Wspomnienie”

Piosenka „Wspomnienie” powstała na specjalny album Michała Żebrowskiego, który został nagrany po premierze filmu „Pan Tadeusz”. Aktor zagrał w filmie główną rolę. Muzykę do utworu skomponował Paweł Betley. Piosenka stała się hitem. Wokal Anny Marii Jopek idealnie dopełnił melancholijny klimat. Cały krążek „Zakochany Pan Tadeusz” składa się z recytowanych przez Żebrowskiego fragmentów epopei Adama Mickiewicza. To muzyka z sercem i zawsze chętnie się ją będzie słuchać.

4.  „Nie kłam kochanie”: Ewelina Flinta i Łukasz Zagrobelny – „Nie kłam, że kochasz mnie”

Ta piosenka była kilka razy dziennie puszczana przez stacje radiowe. Utwór „Nie kłam, że kochasz mnie” w wykonaniu Eweliny Flinty i Łukasza Zagrobelnego jest puszczany do dzisiaj w niektórych rozgłośniach. Popowy kawałek przez dług czas utrzymywał się na szczytach list przebojów w Polsce oraz został wyróżniony nagrodami na wielu plebiscytach, np. zgarnął Superjedynkę w kategorii Przebój Roku.

5. „Narzeczony na niby”: Krzysztof Iwaneczko i Paulina Sykut Jeżyna – „Daj nam chwilę”

Troszkę nowsza piosenka „Daj nam chwilę” zaśpiewana przez zwycięzcę „The Voice od Poland” Krzysztofa Iwaneczko z Pauliną Sykut Jeżyną. Piosenka powstała do filmu „Narzeczony na niby”. Utwór napisał utalentowany Igor Herbut znany z zespołu LemON. Niektórzy w Polsce już zapomnieli, że Paulina Sykut Jeżyna marzyła o karierze muzycznej. Dziś najbardziej kojarzona jest jako prezenterka, jednak w 2003 roku próbowała swoich sił w „Idolu”. Na castingu zaśpiewała utwór „Jednym szeptem” z repertuaru Mirosława Czyżykiewicza.

6. „Camp Rock 2”: Kuba Molęda i Ewa Farna – „Nie zmieniajmy nic”

Ewa Farna znów nagrała piosenkę w duecie z Kubą Molędą. „Camp Rock 2: Wielki finał” to kontynuacja disnejowskiego przeboju „Camp Rock”. Twórcom bardzo zależało na tym, by artyści wpasowali się klimat amerykańskiego pierwowzoru. Utwór był często emitowany w przerwach reklamowych na kanale Disney Channel, a sama ścieżka dźwiękowa z filmu okazała się wielkim hitem. W oryginalnej wersji utwór wykonują Joe Jonas i Demi Lovato, jako część miłosnego wyznania bohaterów, w których się wcielają w filmie. W polskiej wersji promocyjną piosenkę śpiewają Ewa Farna i Kuba Molęda. Przypomnijmy, że ten duet także nagrał utwór do pierwszej części „Camp Rocka” („Oto ja”, polska wersja piosenki „This Is Me”, w oryginale śpiewanej przez Demi Lovato i Joe Jonasa). „Nie zmieniajmy nic” w oryginalnej wersji także wykonywali Lovato i Joe Jonas.

7. „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”: Ania Rusowicz i Sławek Uniatowski – „Szukaj mnie”

Słowa piosenki „Szukaj mnie”, którą zaśpiewała Edyta Geppert, nucimy od czasu premiery pierwszej części „Kogla Mogla” trzydzieści lat temu. Teraz utwór wraca w nowej wersji, w wykonaniu Ani Rusowicz i Sławka Uniatowskiego. Ta piosenka już niedługo będzie hitem! Wolicie starą czy nową wersję hitu Edyty Geppert?

POSŁUCHAJ TAKŻE: KAMIL BEDNAREK I IGOR HERBUT RAZEM ZAŚPIEWALI UTWÓR „SPRAGNIONY”. WYSZŁO NIEZIEMSKO! – f7dobry.com

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl