Najlepsze przyjaciółki z dzieciństwa, spotkały się ponownie 60 lat później

0
304
Irene Gresty i Janet Henderson – SWNS

Najlepsze przyjaciółki z dzieciństwa, które straciły kontakt, spotkały się ponownie 60 lat później w domu opieki dla osób starszych.

Dwie najlepsze przyjaciółki z dzieciństwa, spotkały się ponownie ponad pół wieku później – kiedy najmniej się tego spodziewały.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Irene Gresty i Janet Henderson były sąsiadkami w 1940 roku, dorastając w Linlithgow, w West Lothian, w Anglii, ale, jak wiele innych przyjaźni, z biegiem lat straciły kontakt.

Irene wyszła za mąż i wyprowadziła się z mężem, który służył w marynarce wojennej i był wysyłany do miejsc takich jak Singapur.

Po wielu latach, Irene chciała przejść na emeryturę bliżej swojej rodziny, więc przeprowadziła się z powrotem do Linlithgow – i przez trzy lata mieszkała bardzo blisko Janet, nie wiedząc o tym.

Teraz 80-letnie kobiety wpadły na siebie, na imprezie zorganizowanej w domu seniora w Bield, a Irene powiedziała, że jej serce zabiło szybciej, gdy zobaczyła swoją dawno zaginioną przyjaciółkę.

„Od razu wiedziałyśmy, kim jesteśmy.”

„Usiadłyśmy obok siebie, a ona odwróciła się do mnie i zapytała: »Czy to Ty, Irene?«, a ja tylko się roześmiałam i powiedziałam: »Tak, Janet«!

„Nie mogę uwierzyć w moje szczęście, że to się stało, byłam zachwycona, że znów ją zobaczyłam”.

Czytaj: To miasto zostało uznane za najbardziej przyjazne miasto na świecie

Obie kobiety obiecały sobie, że nigdy więcej nie pozwolą, by tak długo się nie widziały i spędziły całe popołudnie rozmawiając i nadrabiając zaległości.

„Mamy wiele miłych wspomnień związanych ze wspieraniem się nawzajem i zabawami w parku”.

„Nie myślałam o tym, kiedy ktoś powiedział mi, że Irene Gresty wróciła do tego obszaru, ponieważ nie rozpoznałam jej nazwiska po mężu” — wspomina Janet. „Więc kiedy zobaczyłam ją na imprezie, było to dość surrealistyczne.”

„Wymieniłyśmy się numerami, więc naprawdę nie mogę się doczekać spotkania w przyszłości, mamy wiele lat do nadrobienia”.

Czytaj: Znamy szczegóły Betlejem Poznańskiego. W tym roku aż 4 lokalizacje!

Tracey Howatt, dyrektorka ds. obsługi klienta w Bield, powiedziała: „Często mamy przyjaciół, którzy spotykają się ponownie po długim okresie niewidzenia, ale nie sądzę, że kiedykolwiek wcześniej mieliśmy coś takiego.”

„To cudowne, że te dwie panie ponownie się spotykają i to po prostu pokazuje, że nigdy nie wiesz, kiedy znów wpadniesz na starego przyjaciela”.