Najlepsze występy filmowe Leonardo DiCaprio

0
425
Leonardo Di Caprio obecnie jeden z najbardziej znanych i rozchwytywanych aktorów w świecie Hollywood.

Leonardo DiCaprio od najmłodszych lat grał niewiarygodne i niesamowite role, oto lista jego najlepszych ról filmowych.

1. Incepcja (2010)

Źródło: Twitter

Czasy, gdy technologia pozwala na wchodzenie w świat snów. Złodziej Cobb (Leonardo DiCaprio) ma za zadanie wszczepić myśl do śpiącego umysłu.

2. Infiltracja (2006)

Źródło: Twitter

Młody tajny agent policji, Billy Costigan (Leonardo DiCaprio), otrzymuje od przełożonego Olivera Queenana (Martin Sheen) rozkaz przeniknięcia do struktur mafijnych, którymi rządzi Frank Costello (Jack Nicholson). Podczas gdy Billy szybko zdobywa zaufanie bossa, Colin Sullivan (Matt Damon) – zatwardziały młody przestępca, który już jako kadet Akademii Policyjnej pełnił rolę mafijnego informatora – zostaje awansowany na stanowisko dowódcze w Wydziale Spraw Wewnętrznych. Każdego z nich pochłania podwójne życie. Kiedy zarówno przestępcy, jak i stróże prawa, wpadają na trop wrogiej wtyczki we własnych szeregach, obaj bohaterowie rozpoczynają wyścig o to, kto pierwszy odkryje tożsamość drugiego, by tym samym uratować własną skórę.

3. Wyspa tajemnic (2010)

Źródło: Twitter

Akcja filmu rozgrywa się w 1954 roku na pięknej wyspie Zatoki Bostońskiej. W tak bajecznym miejscu znajduje się szpital dla obłąkanych przestępców. Szeryf federalny Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) stara się dowiedzieć, jakim sposobem z zamkniętej celi w pilnie strzeżonym szpitalu dla chorych psychicznie przestępców zniknęła pacjentka. Kobieta zniknęła z pokoju, który był zamknięty, a w oknach były kraty. Pozostała po niej tylko zaszyfrowana wiadomość. Nad wyspę nadciąga huragan i łączność z resztą świata zostaje zerwana. 

Czytaj: Ekstremalna atrakcja nad jeziorem maltańskim – SKOKI BUNGEE

4. Zjawa (2015)

Źródło: Twitter

Ranny po ataku niedźwiedzia Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) jest świadkiem zabójstwa swojego syna. Pozostawiony przez mordercę na pewną śmierć, postanawia się zemścić za wszelką cenę.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

5. Wilk z Wall Street (2013)

Źródło: Twitter

Jeden z największych reżyserów naszych czasów, laureat Oscara Martin Scorsese przedstawia prawdziwą historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów Wall Street. Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) był złotym dzieckiem świata amerykańskich finansów. Szybki i oszałamiający sukces przyniósł mu fortunę, władzę i poczucie bezkarności. Pokusy czaiły się wszędzie, a Belfort lubił im ulegać i robił to w wielkim stylu. Najpiękniejsze kobiety. Najdroższe jachty. Najbardziej wyszukane narkotyki. Szalona impreza bez cienia poczucia odpowiedzialności. A w ślad za tym nieuniknione błędy i pragnienie jeszcze większego bogactwa. Korupcja, naginanie prawa i malwersacje podatkowe – w tym także Belfort okazał się mistrzem. Zrealizowana z rozmachem i poczuciem humoru, urzekająca blichtrem, a jednak gorzka opowieść o człowieku, który zawsze chciał więcej, a dostał to na co zasłużył.

6. Krwawy diament (2006)

Źródło: Twitter

Przemytnik z RPA i rybak z ludu Mende wyruszają na poszukiwanie różowego diamentu, który mógłby zmienić ich życie. Tłem akcji jest wojna domowa w Sierra Leone w latach 90. XX wieku.

7. Titanic (1997)

Źródło: Twitter

W słoneczny, kwietniowy dzień w 1912 roku, na angielskim wybrzeżu arystokratyczna rodzina wraz z 17-letnią Rose (Kate Winslet) wchodzi na pokład Titanica, udając się w podróż do Stanów Zjednoczonych. Pół godziny później grający w pokera w tanim, portowym barze 23-letni Jack Dawson (Leonardo DiCaprio) wygrywa szczęśliwym trafem bilet III klasy na rejs Titanikiem. W ostatniej chwili przed wypłynięciem statku wbiega na jego pokład. Tak zaczyna się wielka historia miłosna, która ma odmienić życie pięknej, bogatej, lecz nieszczęśliwej Rose oraz biednego, nie mającego nic prócz talentu malarskiego, Jacka.

Czytaj: 25 interesujących faktów na temat filmu Titanic

8. Złap mnie, jeśli potrafisz (2002)

Źródło: Twitter

Film jest oparty na prawdziwej historii Franka Abagnale’a, najmłodszej osoby w historii, która znalazła się na liście najbardziej poszukiwanych przestępców FBI. Frank Abagnale (Leonardo DiCaprio) nie był zwykłym złodziejem, nie włamywał się do domów i nie kradł kosztowności. Jego specjalnością stały się banki i linie lotnicze. Frank dokonał wszystkich swoich fałszerstw w przeciągu pięciu lat, zarobił ponad 2,5 mln dolarów we wszystkich stanach Ameryki i w 26 krajach. W ciągu swojej złodziejskiej „kariery” wielokrotnie wcielał się w przedstawicieli różnych profesji – był pilotem linii lotniczych Pan-Am, lekarzem, profesorem Uniwersytetu, a nawet asystentem prokuratora generalnego.

9. Aviator (2004)

Źródło: Twitter

Akcja rozpoczyna się w latach 20., a kończy w latach 40. i skupia się na najbardziej twórczym etapie życia Howarda Hughesa (Leonardo DiCaprio) – genialnego wynalazcy i milionera z żyłką do interesów. Był to czas realizacji jego najśmielszych i najbardziej nieprawdopodobnych pomysłów w dziedzinie latania i produkcji filmowej, jak również czas wielu burzliwych romansów i brutalnych przepychanek z korporacjami. Wtedy też Howard Hughes, człowiek o wielkich ambicjach, po raz pierwszy zetknął się z ceną sławy, bogactwa i własnej obsesji, perfekcjonizmu.

10. Pewnego razu… w Hollywood (2019)

Źródło: Twitter

Pełna anegdot i elektryzujących dygresji historia aktora grającego w westernach, który próbuje wrócić na szczyt (Leonardo DiCaprio), oraz jego wiernego dublera (Brad Pitt nigdy nie był lepszy). W tle czasy kontestacji, ruch hipisów, zmierzch epoki klasycznego Hollywoodu i złotej ery telewizji. 

11. Django (2012)

Źródło: Twitter

Łowca nagród Schultz (Christoph Waltz) i czarnoskóry niewolnik Django (Jamie Fox) wyruszają w podróż, aby odbić żonę tego drugiego z rąk bezlitosnego Calvina Candie’ego (Leonardo DiCaprio).

12. Wielki Gatsby (2013)

Źródło: Twitter

Nowy Jork, rok 1922. Milioner Jay Gatsby (Leonardo DiCaprio) spotyka po pięciu latach swoją wielką miłość, Daisy (Carey Mulligan), z którą wcześniej rozdzieliły go koleje losu.

13. Gangi Nowego Jorku (2002)

Źródło: Twitter

XIX wiek. Po 16-letniej odsiadce Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio) wraca do rodzinnej dzielnicy, by zemścić się na przywódcy gangu odpowiedzialnego za śmierć jego ojca.