Najlepszy naturalny środek przeczyszczający, który oczyści jelita

0
849
Zdjęcie: pl.freepik.com

Czy wiesz co powoduje zaparcia?

Według ekspertów zaparcia mogą być spowodowane wieloma różnymi czynnikami, takimi jak: brak ruchu, nadmierny stres, wiek, leki, brak witamin, niedostateczna ilość błonnika i wody oraz wiele innych czynników.

Ale może to być również efekt uboczny innej choroby, w którym to przypadku należy skonsultować się z lekarzem i leczyć ten stan, aby rozwiązać ten problem.

Myślę, że będziesz w szoku, gdy powiem Ci, że na zaparcia cierpi już co druga kobieta i co czwarty mężczyzna. Jeśli więc jesteś jedną z tych osób – zdecydowanie powinieneś zapoznać się z treścią tego artykułu.

W tym artykule pokażemy Ci, jak zrobić najlepszy i najskuteczniejszy (naturalny) środek przeczyszczający.

Ten niesamowity naturalny środek przeczyszczający jest również znany jako dżem szpitalny, ponieważ okazał się skuteczny w najcięższych przypadkach zaparć, i nawet lekarze przepisują go jako lek.

Składniki:

1 szklanka daktyl suszonych
1 szklanka suszonych śliwek
5 szklanek wrzącej wody

Sposób przygotowania:

  1. To bardzo proste – najpierw trzeba pokroić daktyle i suszone śliwki na małe kawałki i dodać je do wrzącej wody.
  2. Następnie musisz je gotować, aż mieszanina stanie się gęsta.
  3. Ta mieszanka jest przydatna i korzystna dla osób w każdym wieku. Możesz ją dodać po jogurtu, do miski płatków zbożowych, do koktajlu, czy do czegokolwiek chcesz.

Czytaj: PKN Olrlen inwestuje w Wisłę Kraków

Jak działa ten środek przeczyszczający?

Oto, co musisz wiedzieć – suszone śliwki są naładowane błonnikiem i zawierają duże ilości sorbitolu, który jest naturalnym cukrem, i który rozluźnia stolec. To łagodzi zaparcia w krótkim czasie.

Daktyle suszone także są bogate w błonnik, który reguluje procesy trawienne oraz poprawia funkcjonowanie jelit. Dzięki temu daktyle są także bardzo pomocne w eliminowaniu uciążliwych zaparć.

Czytaj: To jeden z najzdrowszych owoców na świecie. To doskonałe lekarstwo na zaparcia i nie tylko!

Inna metoda

Możesz też spróbować tej metody – po prostu dodaj suszone śliwki do wody i zostaw na noc, a następnie wypij tę wodę rano. Pomoże Ci to wypróżnić się rano poprzez rozluźnienie stolca.

Eksperci twierdzą, że błonnik rozpuszczalny pozwala na pozostanie większej ilości wody w stolcu, dzięki czemu odpady są bardziej miękkie, większe, a tym samym łatwiejsze do przejścia przez jelita.

I nie zapomnij dokonać pewnych zmian w stylu życia – jedz zdrową żywność (owoce i warzywa), pij dużo wody, unikaj alkoholu, więcej śpij, itp.

johannesfloe.com – Art to remember