Najmądrzejsi są ludzie z największymi źrenicami

0
389
Zdjęcie: pixabay.com

Jeśli masz rozszerzoną źrenicę w spoczynku, możesz być znacznie mądrzejszy niż inni.

Oczy są oknem duszy, a także naszego mózgu. Z samych obserwacji oczu możemy dowiedzieć się wielu rzeczy o ludziach.

Jednym spojrzeniem możemy wyrazić złość, zauroczenie, przywiązanie, zwątpienie, a nawet smutek. Oczy są najbardziej wyrazistą częścią twarzy. Dzięki nim możemy nie tylko wiedzieć, jak się czujesz, ale także jak mądry jesteś. 

Badanie, które rozszerzyło informacje o innym przeprowadzonym badaniu w 2016 roku, zbadało i zagłębiło się nieco bardziej w dane dotyczące osób z rozszerzonymi źrenicami i tego, co mogą one ujawnić na temat osobowości. 

Tak, jest wiele rzeczy, które mogą mieć wpływ na źrenice, jak chociażby emocje, np. zaskoczenie lub kiedy okazujesz zainteresowanie czymś. Źrenice mogą się powiększyć także przy słabym oświetleniu, lub za pomocą niektórych leków, lub zażycia substancji toksycznych. 

Jeśli masz duże źrenice z jednego z tych powodów, to się nie liczy. Jeśli jednak naturalnie Twoje źrenice są duże, możesz być mądrzejszy niż inni.

Badanie to potwierdza, że ​​duże źrenice mają bezpośredni związek z umiejętnością rozwiązywania problemów z lub bez wcześniejszej wiedzy; Innymi słowy, osoba może łatwo się dostosować i stawić czoła wszelkim przeszkodom.

Czytaj: Poznań: specjalne napisy przed przejściami dla pieszych

Instytucją odpowiedzialną za te badania jest Georgia Institute of Technology w Stanach Zjednoczonych. Naukowcy doszli do tego wniosku po przeprowadzeniu trzech testów: rozumowania, uwagi i pamięci wśród ponad 500 ochotników w wieku od 18 do 35 lat. Naukowcy odkryli, że wielkość źrenicy wszystkich z nich miała wpływ na wynik.

Wyniki testu wykazały istotną różnicę między tymi z najwyższymi i najniższymi wynikami.

„Użyliśmy rozszerzonych źrenic jako wskaźnika wysiłku, techniki spopularyzowanej w latach 60. i 70. przez psychologa Daniela Kahnemana. Kiedy odkryliśmy związek między początkową wielkością źrenicy a inteligencją, nie byliśmy pewni, czy to prawda”, powiedzieli naukowcy.

Jak to zrobili?

Na początku badania obliczyli wielkość źrenicy, wzięli średnią i połączyli urządzenie śledzące z kamerą podłączoną do komputera. Światło w miejscu, w którym ochotnicy wykonywali testy, było na tyle ciemne, że źrenice były nienaruszone i w naturalnej wielkości.

Czytaj: Dzieciom zawiązano oczy i poproszono ich o odnalezienie matki. Wzruszające wideo.

Wyniki

Naukowcy odkryli, że osoby z większym początkowym rozmiarem źrenicy były w stanie znacznie lepiej rozwiązać testy uwagi, pamięci i rozumowania; oznacza to, że istnieje silne połączenie między okiem a mózgiem. 

W szczególności w obszarze znanym jako miejsce sinawe, ten obszar mózgu uwalnia substancję chemiczną, która działa w organizmie jako hormon zorientowany na regularne procesy, takie jak percepcja, uwaga i pamięć. Pomaga również mózgowi wysyłać lepsze sygnały do ​​reszty ciała, aby rozwiązywać skomplikowane zadania w prosty i zwinny sposób.

johannesfloe.com – Art to remember