Najpiękniejszy ogród kwiatowy na świecie nie ma odwiedzających po raz pierwszy od 71 lat

0
2908

Holandia to kraina pięknych tulipanów znanych na cały świat. Prawdopodobnie większość z Was zna światowej sławy ogród botaniczny Keukenhof, najpiękniejszy ogród tulipanów na świecie. Każdego roku miliony turystów odwiedzają ten ogród. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że ogród jest otwarty tylko wiosną! Co roku pracowita ekipa dba o to, aby ogród wyglądał tak dobrze, jak zawsze, również w tym roku!

Ten rok jest „wyjątkowy”. Ogród botaniczny w Lisee, Keukenhof jest zamknięty, po raz pierwszy od 71 lat. Ale to nie znaczy, że nie ma kwiatów. Przeciwnie; kwiaty wyglądają niesamowicie i przyciągają tyle samo uwagi co zawsze. Wszyscy ogrodnicy wykonują swoją pracę tak, jak kiedyś. Bo nawet bez ludzi życie trwa dalej, przyroda żyje.

Czytaj: Najlepsze pola kwiatowe na świecie

Albert Dros fotografuje tulipany od zawsze, głównie na wsi. Sfotografował je ze wszystkich kątów, jakie możesz sobie wyobrazić, ale była jedna rzecz, którą chciał uchwycić raz w życiu: Keukenhof bez żadnych ludzi.

Wydawało się to niemożliwe, aż do tegorocznego kwietnia 2020 roku. Ponieważ wirus COVID-19 zatrzymywał wszystkich w domu, mieszkańców i turystów, Dros wiedział, że to jego jedyna szansa, aby mógł spełnić marzenie. Skontaktował się z osobami odpowiedzialnymi w Keukenhofem, wyjaśniając, co chce zrobić, a oni byli tak mili, że pozwolili mu fotografować ogród przez jeden dzień.

Kiedy Dros odwiedził park, było to niesamowicie piękne przeżycie. Co ciekawe, w tym roku Holendrzy doświadczyli najbardziej słonecznego kwietnia w historii w Holandii, dzięki czemu wszystkie kwiaty zakwitły bardzo szybko. Fotografowanie w świetle dziennym przy silnym słońcu było wyzwaniem.

„Ale na chwilę zapomnijmy o fotografii: spacerowanie tam samotnie, słysząc odgłosy ptaków i czując niesamowity zapach wszystkich tych kwiatów, jest samo w sobie najpiękniejszym doświadczeniem. Czasami po prostu siedziałem obok kwiatów i wody, ciesząc się przyrodą przez 30 minut. To było po prostu magiczne doświadczenie. Brak osób w parku pozwolił mi sfotografować ścieżki i kąty w sposób, którego zwykle nie widać z powodu tłumu” – powiedział Dros dla Bored Panda.

Ta seria zdjęć jest inicjatywą Alberta Dros przy współpracy z Keukenhof. Fotograf starał się pokazać piękno parku poprzez te zdjęcia. Szkoda, że nie można poczuć tego pięknego zapachu.

Więcej informacji:albertdros.com | Instagram | Facebook | flickr.com

Bez ludzi w pobliżu te zygzakowate ścieżki stają się widoczne, pokazując dbałość o szczegóły w układzie ogrodu.

Słynny wiatrak Keukenhof. Młynarz był tak miły, że przeniósł go do właściwej pozycji dla zdjęć.

„Rzadki gatunek tulipanów, których wcześniej nie widziałem” – napisał Dros.

Słynna na całym świecie „Niebieska Rzeka”. Droga z niebieskich hiacyntów zygzakuje między drzewami.

W Keukenhof znajdziesz kilka klasycznych holenderskich mostów. To jeden z nich tuż przy wejściu, otoczony morzem kolorowych tulipanów.

„Czy wspomniałem o dbałości o szczegóły? Z ziemi nawet tego nie widziałem, ale kiedy przeleciałem dronem kilka metrów wyżej, okazało się, że zostały one zasadzone w kształcie kwiatu tulipana!” – napisał Dros.

Morze tulipanów wokół jednej z ulubionych części parku: wody z fontanną pośrodku.

Linie tulipanów, hiacyntów i narcyzów kwitną między drzewami.

„Uwielbiam fotografować kwiaty, a Keukenhof jest do tego idealny dzięki wielu różnym rodzajom kwiatów” – powiedział Dros.

„Moje ulubione miejsca w Keukenhof to tam, gdzie jest woda. Widok wody odbijającej się od drzew i kwiatów daje takie spokój w środku. Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz, jak ogrodnik wykonuje swoją pracę. Ponieważ nawet bez osób odwiedzających o ogród trzeba dbać i praca tu wre.

W niektórych częściach parku można znaleźć niekończące się morza różnokolorowych tulipanów, które razem tworzą piękną abstrakcyjną paletę kolorów.

Małe ścieżki harmonizują z drzewami i różnymi kwiatami wokół nich.

Zdjęcie białego mostu przy wejściu do parku z tysiącami tulipanów, które można zobaczyć przed nim.

„Perspektywa niskiego kąta w części parku, którą chciałbym nazwać „ogrodem kwiatu wiśni”, gdzie można znaleźć dziesiątki kwiatów wiśni połączonych z tulipanami. Czy wspomniałem o pięknym zapachu!?”

„Kwiat Szachownica cesarska Fritillaria Imperialis. Jeden z moich ulubionych kwiatów w parku”

„Zygzakowate linie kwiatów, wody i ścieżek prawie wyglądają, jakby ze sobą tańczyły”.

„Dbałość o najdrobniejsze szczegóły linii i kształtów, w których sadzone są kwiaty, to charakterystyczny projekt ogrodu Keukenhof. Uwielbiam to, jak łączą te kwiaty z pięknymi drzewami. I wszystko kwitną w tym samym czasie”.

„Odważ się być inna. Biały tulipan z czerwonym liściem wyróżniający się na działce”.

Zdjęcie hiacyntu.

„Prawdziwe letnie klimaty z zielonymi drzewami, niebieskim niebem i tulipanami. Jest dopiero wiosna, ale ten obraz przypomina mi lato.”

„Uwielbiam to, jak widać te linie i kształty tulipanów w parku.”

Po południu słońce zagląda między drzewa, a linie i ścieżki kwiatów harmonizują ze sobą.

Wszystkie kwiaty w ogrodzie idealne nadają się do robienia zdjęć makro w parku.

„Jedna z moich ulubionych scen w parku: japońskie drzewo wiśni o pięknym kształcie ze ścieżką prowadzącą do niego. Wygląda jak scena z bajki”.

„Moja ulubiona okolica z częścią wody po prawej stronie”.

Czerwono-żółty dywan tulipanów widziany z perspektywy drona z wysokości około 10 metrów.

Portret narcyza.

Przejście wzdłuż mostów z kwiatami wiśni na szczycie.

Woda odzwierciedlająca piękno drzew i kwiatów.

Czytaj: W TYCH 8. MIEJSCACH W EUROPIE WIOSNA JEST NAJPIĘKNIEJSZA