Najprostsza pułapka na komary: 5 minut i gotowe, a zawsze działa!

0
2018
Kiedy w okolicy pojawiają się komary, a Ty chcesz się ustrzec przed pokąsaniem, przygotuj tę prostą pułapkę!

Co roku to samo. Chcesz sobie w spokoju posiedzieć na świeżym powietrzu, po-grillować i masz wrażenie, że wszystkie komary gryzą tylko Ciebie? Albo leżysz już w łóżku przed snem i czujesz, że coś Cię gryzie w łydkę?

Co zrobić, gdy nie masz pod ręką sprayu lub kremu przeciw owadom? Na ratunek przyjdzie sprawdzony trik, który zrobisz dosłownie w 5 minut.

Domowa pułapka na komary to prosty, bezpieczny i niedrogi sposób na te paskudztwa. Możesz jej używać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Poświęcisz 5 minut, a przynęta będzie dobra od 5 do 7 dni. Komary, muchy i muszki nie będą miały żadnych szans!

Czytaj: 11 naturalnych zapachów, które odstraszą komary i inne owady.

Skuteczna pułapka na komary

Będziesz potrzebować:

  • 1,5 litrową plastikową butelkę bez korka,
  • 1 szklankę ciepłej wody,
  • 2 łyżki cukru,
  • 1 łyżeczkę suchych drożdży,
  • kawałek ciemnej tkaniny, gazety lub folii.

Przygotowanie:

1.Odetnij górną część butelki, tak aby odciąć 1/3 długości całej butelki.

otozh.com.ua

2. Wlej szklankę wody o temperaturze nie większej niż 30 stopni na dno butelki. Dodaj cukier, dobrze wymieszaj. Następnie dodaj drożdże i ponownie zamieszaj.

otozh.com.ua

3. Teraz włóż odciętą, górną część butelki szyjką do dołu do większej połowy. Jeśli części nie są ściśle ze sobą połączone, musisz przymocować je za pomocą taśmy lub kleju.

otozh.com.ua

4. Teraz butelkę należy owinąć ciemną tkaniną lub gazetą i przymocować do krawędzi.

otozh.com.ua

5. Gotową pułapkę należy umieścić w ciemnych narożnikach pokoju, gdzie nie ma przeciągów. Można też butelkę postawić na zewnątrz, ale efekt będzie trochę słabszy.

6. Komary chętnie będą lecieć do zapachu fermentacji, ponadto przyciągnie ich brak światła w środku. Kiedy już wlecą, nie wylecą z powrotem, ponieważ wąska szyjka im na to nie pozwoli.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Dlaczego to dobra przynęta na komary i muszki?

otozh.com.ua

Ta pułapka jest przeznaczona dla komarów. Owady wybierają ofiary szukając źródeł emisji dwutlenku węgla, powstającego podczas oddychania. Pułapka wytwarza dwutlenek węgla i przyciąga komary.

Głównymi składnikami przynęty są drożdże, ciepła woda i cukier. W procesie fermentacji drożdże wytwarzają wystarczającą ilość dwutlenku węgla, który również przyciąga muszki. Pułapka działa podczas fermentacji – od 4 do 7 dni, w zależności od temperatury w pomieszczeniu (im niższa temperatura, tym dłużej działa).

Pułapka zadziała też na szerszenie. Wtedy należy wlać szklankę ciepłej wody do butelki i umieścić kawałki owoców, miodu lub dżemu na małej „łódce” folii, ale przynęta się nie utopiła. Wstaw odciętą górną część butelki szyjką w dół, na takiej samej zasadzie i gotowe. Taka pułapka będzie dobra do 2 tygodni.

Czytaj: Pracownicy perfumerii w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu zakażeni koronawirusem!