Najsłynniejszy na świecie kalkulator muzyczny

0
217
Zdjęcie: Chaco Chaco/YouTube

Chaco Chaco to popularny południowokoreański youtuber, którego sławą jest umiejętność odtwarzania popularnych piosenek na jednym lub wielu kalkulatorach muzycznych.

Kalkulatory są przydatne w matematyce, ale jeden konkretny kalkulator jest bardziej popularny jako instrument muzyczny.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Egoelife AR-7778 i AR-8001 zostały zaprojektowane jako instrumenty, a nawet zawierają instrukcje, jak ich używać jako instrument. Ale, podobnie jak w przypadku każdego innego instrumentu muzycznego, potrzebujesz talentu i praktyki, aby tworzyć muzykę, której warto słuchać, w przeciwnym razie używasz go tylko jako fajnej zabawki.

To właśnie wyróżnia Chaco Chaco, twórcę kalkulatorów muzycznych, który ma ponad 800 000 subskrybentów w samym tylko YouTube.

Chaco Chaco (차커 Chaco) tworzy treści na YouTube od 2018 roku, ale dopiero w połowie 2020 roku jego kanał naprawdę nabrał rozpędu. Wtedy po raz pierwszy zaczął bawić się kalkulatorami muzycznymi Egoelife i ludzie to pokochali. Zyskał dziesiątki tysięcy fanów w ciągu zaledwie kilku miesięcy, a teraz ma ponad 815 000 obserwujących na popularnej platformie do udostępniania wideo.

Są tacy, którzy uważają Chaco Chaco za pierwszego prawdziwego artystę kalkulatora muzycznego na świecie, ale prawda jest taka, że inni robią to znacznie dłużej niż on, nawet w jego rodzinnym kraju, Korei Południowej. Są też artyści zajmujący się kalkulatorami muzycznymi w Japonii, ale prawda jest taka, że pod względem popularności i rozgłosu Chaco Chaco jest klasą samą w sobie.

Szczerze mówiąc, melodie, które jest w stanie wyprodukować na kalkulatorach muzycznych, są dość imponujące, a widok, jak używa do pięciu różnych kalkulatorów jednocześnie, aby uzyskać pożądany efekt, tylko dodaje mu aury.

Czytaj: Olimpijska łyżwiarka figurowa odtwarza kultowy „Wednesday” taniec na lodzie

Chociaż Koreańczycy z południa nadal stanowią większość jego grona fanów, Chaco Chaco cieszy się międzynarodowym uznaniem, co widać po językach używanych w komentarzach na jego kanale YouTube.

Czytaj: Miliony na podwyżki dla kierowców MPK Poznań

Od popularnych ścieżek dźwiękowych do anime, przez klasykę muzyki pop, a nawet motywy filmowe — nie ma nic, czego ten utalentowany artysta nie mógłby odtworzyć na swoich muzycznych kalkulatorach.