Najstarsza żyjąca osoba jest też najstarszą osobą, która wyzdrowiała z Covid-19

0
310
Siostra Andre. Zdjęcie: Twitter

Najstarsza żyjąca osoba w Europie jest również najstarszą osobą na świecie, która wyzdrowiała z Covid-19.

Francuska zakonnica „Siostra Andre” uzyskała pozytywny wynik testu na kilka dni przed swoimi 117. urodzinami, ale szybko wyzdrowiała bez żadnych objawów.

Czytaj: Kilkumiesięczna dziewczynka w oknie życia we Wrocławiu

Lucile Randon, która przybrała imię Siostra Andre, kiedy dołączyła do katolickiego zakonu charytatywnego w 1944 roku, 16 stycznia 2021 roku w swoim domu spokojnej starości, w Tulonie, w południowej Francji uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Była izolowana od innych mieszkańców, ale nie wykazywała żadnych objawów.

Zapytana, czy bała się COVID-19, siostra Andre powiedziała francuskiej telewizji BFM: „Nie, nie bałam się, ponieważ nie bałam się umrzeć… Cieszę się, że jestem z Tobą, ale chciałabym być gdzie indziej – chciałabym dołączyć do mojego starszego brata, dziadka i babci”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

David Tavella, rzecznik domu starców Sainte Catherine Labouré, powiedział, że kobieta dobrze sobie poradziła.

„Uważamy ją za wyleczoną. Jest bardzo spokojna i nie może się doczekać, kiedy w czwartek będzie obchodzić swoje 117. urodziny”.

Powiedział, że siostra Andre, która jest niewidoma, ale bardzo energiczna, będzie świętować swoje urodziny z mniejszą niż zwykle grupą mieszkańców z powodu ryzyka zakażenia koronawirusem.

„Ona miała wielkie szczęście” – dodał.

Siostra Andre, urodzona 11 lutego 1904 roku, jest drugą najstarszą żyjącą osobą na świecie według Listy Najstarszych Superstulatków (GRG). Najstarszą osobą jest Kane Tanaka z Japonii, która 2 stycznia 2022 roku skończyła 119 lat.

20 najstarszych ludzi na świecie, które są na liście GRG to same kobiety.

Czytaj: Najstarsza kobieta na świecie przeżyła córkę i wnuka