Najstarsze koala na świecie ma 24 lata!

0
477
Najstarsza koala na świecie ma 24 lata! Zdjęcie: Zdjęcie: Awaji Farm Park England Hill

24-letnia koala Midori z Japonii jest obecnie uznawana za najstarszą żyjącą koalę w niewoli.

Koala mieszka na wzgórzu Awaji Farm Park England Hill w Minami Awaji w prefekturze Hyogo. Obecny wiek Midori to ludzki odpowiednik ponad 110 lat!

Średnio koale żyją od 15 do 16 lat. Wiek Midori znacznie przewyższa tę średnią. Co bardziej niezwykłe, Midori nadal wspina się na drzewa, żywi się sama i jest w stanie, w którym może pojawić się przed gośćmi.

Zdjęcie: Awaji Farm Park England Hill

Według Kazuhiko Tahary, szefa England Hill, zdrowie i długowieczność Midori nie byłyby możliwe bez wsparcia innych ludzi.

„To dzięki ogromnemu wsparciu i odwadze wszystkich, w tym rolników, którzy dostarczają nam świeżego eukaliptusa”.

Midori urodziła się 1 lutego 1997 roku w Australii.

W 2003 roku Midori została wysłana z Parku Narodowego Yanchep do prefektury Hyogo jako prezent od rządu stanu Australii Zachodniej.

Czytaj: Jaskinia Niedźwiedzia ponownie otwarta

Zdjęcie: Awaji Farm Park England Hill

W typowy dzień Midori (podobnie jak inne koale) je i śpi, a następnie powtarza ten cykl. Czasami opiekunowie zwierząt muszą pomagać jej w karmieniu lub wydalaniu.

Według opiekuna, który opiekuje się Midori, jej wyjątkowa cecha pojawia się zaraz po wspięciu się na drzewo: „kręci głową i robi zadowoloną minę”.

Zdjęcie: Awaji Farm Park England Hill

Midori była jedną z czterech koali, które przybyły do England Park w 2003 roku. W tamtym czasie pracownicy England Park nie spodziewali się, że Midori będzie żyła tak długo.

„Była najsmuklejszą i najbardziej bezradną z całej czwórki. Z tego powodu nie spodziewaliśmy się, że będzie żyła tak długo, więc nas zaskoczyła!”.

Zdjęcie: Awaji Farm Park England Hill

Koale to wrażliwe stworzenia, a w England Park odwiedzający mogą zobaczyć koale tylko przez szklane okno. Większość pracowników w England Park również nie może wchodzić w interakcje z koalami – tylko opiekunowie zoo, którzy pracują z koalami, mogą się do nich zbliżyć.

Strażnicy koali obcinają im paznokcie, regularnie je szczotkują i co miesiąc przeprowadzają kontrolę stanu zdrowia (w tym ważenie i badania krwi).

Apetyt koali może się zmieniać w zależności od stanu ich żołądka, więc opiekunowie sprawdzają również wypróżnienia i dotykają żołądka.

W razie potrzeby opiekunowie opiekują się nimi na różne sposoby, w tym masażem, i bacznie obserwują subtelne zmiany ich kondycji.

Czytaj: Koale zostały wypuszczane na wolność po australijskich pożarach buszu

Zdjęcie: Awaji Farm Park England Hill

Ponadto England Park jest jedynym ogrodem zoologicznym w Japonii, w którym hoduje się Wiktoriańskie Koale (Victorian Koalas).

Miejsce przewiduje również pracę nad hodowlą w celu utrzymania populacji wiktoriańskich koali w Japonii.

Kazuhiro mówi, że jest szczęśliwy, że Midori otrzymała nie jeden, ale dwa Certyfikaty Rekordów Guinnessa: „Jestem bardzo wdzięczny, że uzyskała tak zaszczytny rekord i umożliwiła wielu ludziom poznanie jej”.

Zdjęcie: Awaji Farm Park England Hill

Pracownicy w England Park mają teraz nadzieję, że będą z Midori jak najdłużej. Mają również nadzieję, że powitają więcej gości, którzy przybędą zobaczyć Midori.

„Możliwość pokazania publiczności Midori jest sama w sobie cudem. Mamy nadzieję powitać gości i zobaczyć, jak jest zdrowa i aktywna.”

johannesfloe.com – Art to remember