Największa na świecie stacja benzynowa może tankować 120 samochodów jednocześnie

0
186

Tytuł „największej na świecie stacji benzynowej” należy do Buc-ee’s w Tennessee o powierzchni 74 000 stóp kwadratowych, ze 120 dystrybutorami gazu i 350 pracownikami.

Buc-ee’s, znana na całym świecie gigantyczna sieć stacji benzynowych, która dominuje na drogach na południu Ameryki, obsługuje dziesiątki stacji benzynowych, ale żadna nie jest tak duża, jak ta otwarta rok temu w pobliżu Sevierville w stanie Tennessee, tuż przy I-40.

CZYTAJ: Polskie autobusy elektryczne najczęściej eksportowane w UE

Buc-ee’s jest znana z włączania megastore do swoich ogromnych stacji benzynowych, ale ten najnowszy naprawdę wygrywa! Na największej na świecie stacji benzynowej o powierzchni 74 000 stóp kwadratowych znajduje się ogromne centrum handlowe, pełna restauracja grillowa, przestronne łazienki i ogromna strefa wypoczynkowa. I jak każda szanująca się stacja benzynowa ma mnóstwo dystrybutorów, dokładnie 120.

Sevierville Buc-ee’s została zainaugurowana 26 czerwca 2023 roku i już stała się ogromną atrakcją turystyczną. Fakt, że 18-kołowce są zakazane, aby uczynić to miejsce bezpieczniejszym dla kierowców małych pojazdów i pieszych, jest plusem, podobnie jak przyjazny personel około 350 pracowników.

„Cieszymy się, że możemy dołączyć do tak pięknej społeczności, która od dawna jest celem podróży dla podróżników z całego świata” – Stan Beard, dyrektor ds. nieruchomości w Buc-ee’s, powiedział w komunikacie prasowym.

Jednak miano „największej stacji benzynowej świata” w tej lokalizacji nie utrzyma długo, ponieważ firma rozpoczęła już prace nad jeszcze większą lokalizacją – stacją benzynową o powierzchni 75 000 stóp kwadratowych w Luling w Teksasie.

CZYTAJ NA SPORTEN.COM/PL – Napastnik Aleksandar Mitrović odmawia ponownej gry dla Fulham

Firma Buc-ee’s rozpoczęła działalność w 1982 roku w Teksasie. Popularna sieć Buc-ee’s ma sklepy w Alabamie, Florydzie, Południowej Karolinie, Kentucky i Tennessee.