Największe i najcięższe ze wszystkich ras kurczaki

0
1876
Jersey Giant. Zdjęcie: Fyn Kynd/Flickr

Kurczaki istnieją od około 10 000 lat i występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, ale jeśli chcesz wiedzieć, jaka jest największa rasa kurczaków na świecie, to masz szczęście, ponieważ dzisiaj przedstawiamy olbrzyma z Jersey.

Jak sama nazwa wskazuje, Jersey Giant został stworzony w stanie New Jersey, jest największą i najcięższą ze wszystkich ras kurczaków.

Został stworzony pod koniec XIX wieku przez Johna i Thomasa Black, w konkretnym celu zastąpienia indyka jako najpopularniejszego wówczas mięsa drobiowego.

Dwaj bracia stworzyli imponującą rasę, krzyżując Black Javas, Black Langshans i Dark Brahmas, trzy inne rasy dużych kurczaków i przez jakiś czas osiągnęli cel stworzenia alternatywy dla mięsa z indyka.

Ze względu na swój rozmiar i wagę kurczęta Jersey Giant były przez jakiś czas hodowane jako brojlery, ale ponieważ rosną znacznie wolniej niż obecnie powszechnie używane brojlery, są rzadko używane w przemyśle mięsnym.

Porównanie Jersey Giant do polskiej kury. Źródło: Instagram

Co ciekawe, rasa była pierwotnie nazywana The Black Giant, po ich twórcach, Johnie i Thomasie Black, ale później zmieniono na Jersey Giant na cześć stanu, w którym zostały pierwotnie stworzone.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Jersey Giant. Źródło: Instagram

Dorastające do 67 cm i ważące od 6 do 10 kg, Jersey Giants to naprawdę masywne ptaki.

Chociaż okazy Brahmy, drugiej co do wielkości rasy kurczaka, czasami osiągają rozmiary Jersey Giants, te ostatnie są mimo wszystko większe. Według niektórych źródeł, Jersey Giants były w przeszłości jeszcze większe.

Czytaj: 13. PKO Poznań Półmaraton jeszcze w 2021 roku!

Źródło: Instagram

Jersey Giants są często określani jako łagodne olbrzymy, ze względu na ich życzliwość i uległą naturę.

Koguty są bardzo rzadko agresywne i można je opisać jako słodkie. Są tak przyjazne dla ludzi, że wiele osób woli trzymać je jako zwierzęta domowe niż jako źródło jaj i mięsa.

Czytaj: Kury jedwabiste to najpopularniejsza rasa kur ozdobnych

Źródło: Instagram