Największy megajacht na świecie wystawiony na aukcji!

0
343
Ta olbrzymia bestia trafi na aukcję w przyszłym miesiącu.

Jak często widzisz firmy zajmujące się nieruchomościami przejmujące sprzedaż jachtów? Odpowiedź brzmi nigdy. A przynajmniej taka była odpowiedź, zanim natknęliśmy się na tę listę.

Po raz pierwszy w historii sprzedaż jachtu zostaje przejęta przez największą na świecie firmę aukcyjną luksusowych nieruchomości. Słysząc to, po prostu wiesz, że to musi być piekielny jacht.

Przyjrzyjmy się bliżej temu złemu chłopcu.

Projekt Y910

Tak się składa, że Project Y910 jest jednym z największych luksusowych superjachtów i znajduje się na liście 10 najczęściej omawianych jachtów na świecie! W przeszłości został wprowadzony na rynek z ceną 29 milionów dolarów, ale teraz zostanie sprzedany temu, kto zaoferuje najwyższą cenę.

Jacht został zbudowany i zaprojektowany przez Cor D.Rovera.

Holenderski projektant Cor D. Rover to mistrz funkcjonalnego luksusu. Jego doświadczenie w architekturze morskiej i inżynierii mechanicznej, dopracowane pod okiem Franka Muldera, stanowi dziś podstawę jego innowacyjnych projektów.

Y910 został zbudowany w Polsce w 1990 roku, ale obecnie jest zadokowany w stoczni Fincantieri w Trieście we Włoszech. Megajacht posiada łącznie 18 kabin, które zapewniają wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić do 36 gości oraz pomieszczenia mieszkalne dla maksymalnie 50 członków załogi. Posiada również luksusowy apartament dla właściciela oraz dwie dodatkowe kabiny VIP.

Na pokładzie jest wszystko razy dwa. Są dwa lądowiska dla helikopterów, dwa baseny i dwa pomnożone przez trzy garaże na wszystkie rowery, SUV-y, mini Mokes i zabawki wodne.

Czytaj: Ten pływający jacht o wartości 5,5 miliona dolarów to największy luksus na morzu

Projekt Y910 | Wyjątkowi goście przybywają na jacht w wielkim stylu

Kto nadzoruje sprzedaż?

Charlie Smith, doradca strategiczny Concierge Auctions, nie mógł powstrzymać się od komentarza, że chociaż sprzedali kilka bardzo znaczących rzeczy, ta aukcja jest dla nich doskonałą okazją.

Firma zajmująca się aukcjami nieruchomości łączy siły z aukcjami Boathouse w celu sprzedaży jachtu. Pan Smith powiedział również, że ledwo widzi różnicę między luksusowym domem a tym jachtem.

Firma prowadzi aukcje domów o wysokiej wartości, a to jest dosłownie wysokiej klasy dom, który unosi się na wodzie! Concierge Auctions po raz pierwszy podejmuje sprzedaż jachtów, ponieważ zazwyczaj wystawiają na aukcjach luksusowe nieruchomości.

Czytaj: Ta pływająca luksusowa willa jest zasilana energią słoneczną. Możesz ją wynająć

Fincantieri | Miliarder europejski, który jest właścicielem tej wielomilionowej bestii, wciąż pozostaje tajemnicą.

Rynek superjachtów

Londyńska witryna handlowa Boat International donosi, że rynek superjachtów przeżył w zeszłym roku niewielki spadek, podobnie jak większość branż z powodu pandemii.

Ujmując to w liczbach, w 2020 roku sprzedano tylko 341 jachtów w porównaniu do 404 sprzedanych rok wcześniej. Jednak w tym roku sprzedano Hasnę, 240-metrową o wartości 107 milionów dolarów.

Concierge Auctions szacuje, że Y910 może zostać zakupiony przez ekspedycję lub firmę instytucjonalną. Ale nowym właścicielem może też zostać nowy milioner lub miliarder, który po prostu chce mieć największy jacht na świecie na własność. Wnętrze można dostosować do życzeń nowego właściciela.

Aukcja online rozpocznie się 11 listopada za pośrednictwem internetowego rynku conciergeauctions.com, we współpracy z Boathouse Auctions i pozostanie otwarta do 23 listopada.

Dzięki swojej głębokiej wiedzy na temat projektu, obecny zespół inżynierów, architektów morskich i projektantów jest dostępny, aby wesprzeć nowego właściciela w uwolnieniu jego nieograniczonego potencjału, aby zapewnić naprawdę wyjątkowy styl życia na morzu.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl