Najwyższa kobieta na świecie po raz pierwszy leciała samolotem

0
348

Najwyższa kobieta na świecie po raz pierwszy podróżowała samolotem po tym, jak Turkish Airlines usunęła sześć miejsc, aby zrobić miejsce na jej 7-metrowe nosze podczas lotu do San Francisco.

Najwyższa kobieta na świecie po raz pierwszy w życiu wzniosła się w przestworza po tym, jak linia lotnicza Turkish Airlines zaadaptowała jeden ze swoich samolotów, aby pomieścić jej wysoką sylwetkę.

Rumeysa Gelgi, która ma 215,16 cm została oficjalnie uznana za najwyższą żywą kobietę według Księgi Rekordów Guinnessa na początku tego roku.

Zazwyczaj porusza się na wózku inwalidzkim lub przy pomocy chodzika, a jej ogromny wzrost jest wynikiem stanu zwanego zespołem Weavera, który między innymi powoduje przyspieszony wzrost.

Czytaj: Najwyższa kobieta na świecie bije kolejne trzy rekordy

24-letnia Gelgi nigdy wcześniej nie podróżowała samolotem, ponieważ była zbyt wysoka, aby zmieścić się w zwykłych fotelach lotniczych nawet jako dziecko.

Ale teraz mogła podróżować za granicę i poleciała do San Francisco we wrześniu dzięki swoim narodowym liniom lotniczym, które usunęły sześć miejsc na pokładzie jednego ze swoich samolotów i zastąpiły je specjalnie wykonanymi noszami, aby umożliwić Gelgi komfort latania.

Czytaj: Wrocławskie lotnisko czeka duża przebudowa za 350 mln zł

Publikując zdjęcie na Instagramie po wylądowaniu w Kalifornii, napisała: „Bezbłędna podróż od początku do końca… to była moja pierwsza podróż samolotem, ale z pewnością nie będzie to moja ostatnia… serdeczne podziękowania dla każdej osoby, która była częścią mojej podróży.”

Zdjęcie: Twitter

24-latka pojechała do San Francisco, aby rozwijać swoją karierę w tworzeniu oprogramowania i promować wydarzenia związane z Rekordem Guinnessa, jednocześnie promując osoby z rzadkimi chorobami.

Gelgi została potwierdzona przez Księgę Rekordów Guinnessa jako najwyższa żyjąca kobieta na świecie.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Po otrzymaniu certyfikatu światowego rekordu Guinnessa Gelgi powiedziała: „Każda wada może być dla Ciebie korzystna, więc zaakceptuj siebie za to, kim jesteś, bądź świadomy swojego potencjału i daj z siebie wszystko”.

To już drugi raz, kiedy Gelgi osiągnęła światowy rekord po tym, jak została uznana za najwyższą nastolatkę w 2014 roku.

Od tego czasu korzysta ze swojej platformy, aby wspierać innych z rzadkimi schorzeniami.

Zdjęcie: Twitter

„Bycie innym nie jest takie złe, jak myślisz. Może przynieść nieoczekiwany sukces” – powiedziała Gelgi dziennikarzom w zeszłym miesiącu.

„Osobiście uważam, że różnice i inne cechy, które wydają się być wadą, można zamienić w zalety, jeśli się tego chce i włoży w to wysiłek. Ja dokładnie to zrobiłam.”

Craig Glenday, redaktor naczelny Księgi Rekordów Guinnessa powiedział: „To zaszczyt powitać Rumeysę z powrotem w księgach rekordów”.

Zdjęcie: Instagram

Glenday dodał: „Jej niezłomny duch i duma z wyróżniania się z tłumu są inspiracją.”

„Kategoria najwyższych żyjących kobiet nie zmienia się tak bardzo często, dlatego cieszę się, że mogę podzielić się tą wiadomością ze światem”.

Najwyższy człowiek na świecie, sułtan Kosen, również jest Turkiem – w 2018 roku zmierzono go i ma 251 cm. Według Księgi Rekordów Guinnessa fakt, że zarówno najwyżsi żyjący rekordziści płci męskiej, jak i żeńskiej pochodzą z tego samego kraju, jest „rzadkim zjawiskiem”.

Gelgi mówi, że ma nadzieję spotkać go kiedyś osobiście.

Jednak najwyższą żyjącą kobietą, jaką kiedykolwiek zarejestrowano była Zeng Jinlian z Chin, która przed śmiercią w 1982 roku mierzyła 246,3 cm.

Gelgi pobiła również rekordy dotyczące posiadania najdłuższego palca u żyjącej kobiety, największych dłoni u żyjącej kobiety i najdłuższego grzbietu u żyjącej kobiety.