Najwyższa na świecie huśtawka ma 140 metrów wysokości!

0
414
Huśtawka otwarta dla zwiedzających 21 stycznia 2022 roku, składa się z 421 ton stali, jej budowa trwała 600 dni, a instalacja 120 dni. Źródło: Twitter

Najwyższa huśtawka na świecie jest już otwarta. Kto się odważy na taką atrakcję?

Dubaj jest dobrze znany ze swoich struktur, które przeczą grawitacji, a jedna z najnowszych atrakcji może być najbardziej przerażająca dla osób cierpiących na zawroty głowy.

Nowe nagranie z drona pokazuje SkyFlyer w całej okazałości. Jest to najwyższa na świecie huśtawka, według CNN.

Znajduje się w Bollywood Parks w Dubaju i wznosi się na oszałamiającą wysokość 140 metrów, oferując poszukiwaczom adrenaliny doświadczenie zupełnie inne niż dotychczas.

Źródło: Twitter, Twitter

Jak można zauważyć na zdjęciach, użytkownicy mają również niesamowity widok na panoramę Dubaju w drodze na szczyt.

Ukończona zeszłego lata w 2021 roku konstrukcja została uznana za najwyższą na świecie wolnostojącą huśtawkę, która, co niewiarygodne, jest tej samej wysokości co Wielka Piramida w Gizie.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Ponieważ budowa trwała 600 dni, a instalacja 120 dni, z pewnością jest to niezwykłe osiągnięcie inżynieryjne.

Atrakcja znajduje się w Bollywood Parks Dubai, które jest hołdem dla przemysłu filmowego Bombaju i potężnego dziedzictwa, jakie ma na całym świecie.

Źródło: Twitter

Według Bollywood Parks, huśtawka jest przeznaczona dla „zarówno młodych, jak i starych, żądnych przygód i nie tak żądnych przygód”.

„Bollywood Skyflyer daje Ci wrażenia lotniarstwa i huśtania – wszystko w tym samym czasie” – dodają.

„Będziesz również doświadczał ruchów, takich jak podnoszenie, upuszczanie i obracanie z różnymi prędkościami” – twierdzą.

„Poruszając się w górę i w dół oraz obracając się wokół gigantycznej wieży – podziwiaj niesamowite widoki na park i okolice, kołysząc się swobodnie lub krzycząc z radości”.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są także domem dla najgłębszego basenu na świecie, najwyższego kortu tenisowego, najwyższego diabelskiego młyna, który ma szczyt 250 m; i Burdż Chalifa, najwyższego budynku na świecie o wysokości 828 metrów.

Czytaj: Lotnisko Kraków: nowe połączenia z Dubajem i Lubeką

Burj Al Arab Helipad, na którym można rozgrywać tenisa i boks. Źródło: Twitter, Twitter

W przypadku najgłębszego basenu na świecie zdecydowanie warto dodać go do swojej listy życzeń.

Głęboki na 60 metrów basen jest częścią nowego podwodnego miasta i jest wypełniony oszałamiającą ilością 14 milionów litrów wody.

Jeśli nie jesteś w stanie sobie wyobrazić, jak duża jest ta atrakcja, ta atrakcja o nazwie Deep Dive Dubai jest co najmniej cztery razy większa niż jakikolwiek inny basen do nurkowania na świecie i została nazwana „najgłębszym basenem do nurkowania” przez Światowa Księga Rekordów Guinnessa.

Czytaj: Otwarto najgłębszy basen na świecie

Oprócz wspomnianych wcześniej atrakcji, Dubaj może jeszcze bardziej przesunąć granice, budując w nadchodzących latach wieżę widokową Dubai Creek Tower.

Gdyby została zbudowana, przełamałaby barierę 1000 metrów i stałaby się nowym najwyższym budynkiem na świecie.