NASA publikuje zdjęcia satelitarne ogromnego superbloom widziane z kosmosu

0
566

Mimo wciąż utrzymującej się blokady przez COVID-19 i braku możliwości podróżowania, możemy w Internecie znaleźć wiele spektakularnych widoków.

Tym razem NASA postanowiła udostępnić niesamowite zdjęcia satelitarne ogromnego superbloom w Kalifornii. Okazuje się, że superbloom było tak intensywne w połowie kwietnia, że było łatwo widoczne z kosmosu.

Co to jest superbloom?

Superbloom to rzadkie zjawisko botaniczne na pustyni, w którym niezwykle duża część polnych kwiatów, których nasiona leżą uśpione w pustynnej glebie, kiełkuje i kwitnie mniej więcej w tym samym czasie. Zjawisko to wiąże się z wyjątkowo mokrą porą deszczową.

Po późnym sezonie ulewnych opadów w Antelope Valley w Kalofornii zakwitło tysiące maków.

Więcej informacji: Poppy Reserve

NASA

Podczas gdy ludzie w wielu krajach na całym świecie nadal podlegają nakazowi przez COVID-19 do pozostania w domu, NASA dała nam kilka spektakularnych zdjęć, aby podziwiać piękno tego świata bez konieczności wychodzenia z domu!

Satelita Landsat 8 NASA uchwyciła spektakularny widok z 14 kwietnia 2020 roku.

Superbloom było tak ogromne, że można je było zobaczyć z kosmosu.

NASA
NASA

Zdjęcia przedstawiają olbrzymi superbloom maku pomarańczowego w Antelope Valley California Poppy Reserve widziany z kosmosu.

„Kwiaty zakwitły po znacznych opadach deszczu w Południowej Kalifornii w marcu i kwietniu 2020 r.”, napisała NASA.

Przedstawiciele Antelope Valley California Poppy Reserve stwierdzili, że kwiaty były wtedy u szczytu kwitnienia.

Czytaj: Były inżynier NASA używa proszku świecącego, aby pokazać, jak szybko rozprzestrzeniają się zarazki

NASA

Te zdjęcia Antelope Valley zostały wykonane przez samolot NASA T-34 w zeszłym roku.

NASA

Przedstawiciele rezerwatu powiedzieli także, że w tym roku w regionie padało częściej niż zwykle. „Tej wiosny w mieście Lancaster było 10,5 cala (27 centymetrów) deszczu – prawie 4 cale (10 centymetrów) powyżej normy”, napisała agencja kosmiczna.

„Kwiaty zakwitły po znacznych opadach deszczu w Południowej Kalifornii w marcu i kwietniu 2020 r.” – napisała NASA.

NASA

Przedstawiciele rezerwatu mówią, że tegoroczny superbloom jest dużą niespodzianką, ponieważ nie spodziewano się tak dużych opadów w tym okresie.

NASA

Superbloom ma miejsce, gdy duża liczba różnych kwiatów kwitnie jednocześnie dzięki doskonałemu połączeniu różnych warunków pogodowych.

Jean Park Rhyne powiedział, że czas kwitnienia zmienia się co roku.

NASA

Z reguły kwitnienie rozpoczyna się na początku kwietnia, ale z powodu różnych warunków pogodowych może to nastąpić w dowolnym momencie – od połowy marca do początku maja.

NASA

Pomarańczowy kolor dominuje w palecie kolorów na zdjęciach udostępnianych przez NASA, ale w rezerwacie Antelope Valley kwitną nie tylko pomarańczowe maki. Kwitną również fioletowe niezapominajki i sosny krzewiaste.

Hipnotyzujące ujęcia zostały zrobione z samolotu NASA T-34, który na tym zdjęciu leci nad Antelope Valley w Kalifornii.

NASA

Ale nie tylko NASA udostępnia niesamowite zdjęcia z rozkwitu kwiatów w Antelope Valley.

elliotmcgucken

Makowe superbloom to cenne ujęcia dla wielu fotografów krajobrazu.

 _805_photography
artbymarigold

NASA napisała również, że „w zależności od dnia, a nawet godziny, pomarańczowe kwiaty ulegają zmianie. Maki otwierają płatki w okresach słonecznych, wyglądając jak duży koc nad krajobrazem. Kwiaty mają tendencję do zamykania się podczas wietrznych i zimnych okresów. ”

Dzięki temu możemy cieszyć się spektakularnym widokiem, mimo że rezerwat jest tymczasowo zamknięty dla zwiedzających przez COVID-19.

nomadic_natalia
elena.nesterets.photos

Czytaj: NASA SZUKA KOBIET DO BADAŃ. OCHOTNICZKI DOSTANĄ PO 16,5 TYS. €