Nastolatka płacze kamiennymi łzami

0
439

Podobno 15-letnia dziewczyna z wiejskich Indii od dwóch miesięcy codziennie wypłakuje małe kamienie z oczu, a lekarze nie mają na to żadnego medycznego wytłumaczenia.

Według rodziny dziewczynki, małe kamienie zaczęły spadać z jej oczu 17 lipca i od tego czasu codziennie wypłakuje od 10 do 15 kamiennych łez.

Ponad 70 tak zwanych kamiennych łez zostało zebranych w ciągu ponad dwóch miesięcy od zgłoszenia tego dziwnego zjawiska.

Podobno 15-letnia Chandni zaczyna usuwać małe kamienie z oczu od około 6 rano i kontynuuje to do wieczora. Tylko nocą dziewczyna nie płacze.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

W krótkim filmie, który stał się bardzo popularny kilka dni temu, widzimy jak Chandni pokazuje mały guzek na lewej powiece. Po ręcznym masowaniu guzek okazuje się być jednym z kamieni, które przysparzają dziewczynce problemów od ponad dwóch miesięcy. Po tym, jak kamień wypada z oka dziewczyny, pojawia się kolejny, tym razem w jej prawym oku. Oba kamienie zostały złapane i dodawane do rosnącej kolekcji.

Najbliższa rodzina Chandni i jej krewni w wiosce Gadiya Balidaspur w indyjskim stanie Uttar Pradesh są przekonani, że dziewczyna naprawdę płacze kamiennymi łzami, ale okuliści są nieugięci, że coś takiego jest niemożliwe.

Czytaj: Po 10 latach w Indiach postawała ogromna rzeźba mitologicznego ptaka.

Dr Awadhesh Kumar, znany okulista, powiedział, że coś takiego nie ma naukowego wytłumaczenia i że dziewczyna sama wkłada kamienie w oczy, aby zwrócić na siebie uwagę. Albo ktoś ją do tego zmusza.

Dr Neeraj Gupta, dyrektor Durga Eye Hospital, również był nieugięty, że takie zjawiska nie są ugruntowane w medycynie i wpadają bardziej w sferę oszustwa. Z powodu ubóstwa rodzina Chandni nie ma środków, aby poddać ją badaniu przez lekarzy, więc na razie zagadki jej stanu nie da się rozwiązać.

Czytaj: 10 roślin leczniczych, które stosowali Indianie do leczenia wszystkich dolegliwości