Nastolatka walczy z niedźwiedzicą, by chronić swoje psy

0
390
Zdjęcie: YouTube

Pod nagraniem wideo pojawiło się tysiące komentarzy. Niektórzy chwalili kobietę, podczas gdy inni wskazywali, że niedźwiedzica po prostu broniła swoich dzieci.

Ludzie, którzy kochają swoje zwierzęta, są skłonni zaryzykować swoje życie, aby uratować czworonożnych przyjaciół. Cóż, 17-letnia dziewczyna w USA właśnie to zrobiła, walcząc z niedźwiedzicą, aby uratować swoje psy.

Teraz ten szalony moment uchwycony kamerą monitorującą stał się sensacją w Internecie.

Czytaj: Przywiozła do domu szczeniaka i wyrósł … niedźwiedź!

Na materiale wideo widzimy dużą niedźwiedzicę brunatną idącą po wąskim płocie przy domu. Ponieważ niedźwiedzica była z dwoma niedźwiadkami chodzącymi pod nią, była wyjątkowo ostrożna i opiekuńcza. Wideo pokazuje, że wkrótce po tym, jak dzikie zwierzę weszły na ceglany płot, duży czarny pies i dwa mniejsze psy przybyły na podwórko, aby je przegonić.

Małe niedźwiadki uciekły, podczas gdy dorosła niedźwiedzica pozostała na ogrodzeniu, uderzając łapami w psy na ziemi. Właśnie w tym momencie młoda dziewczyna rzuciła się do akcji i zepchnęła niedźwiedzicę z płotu, zgarnęła jednego z jego małych piesków i wbiegła do domu.

Incydent miał miejsce w poniedziałek na podwórku nastolatki w Bradbury w Kalifornii, a szokujące spotkanie obejrzały już miliony użytkowników na TikTok, na Facebooku i Instagramie.

Gdy nastolatka i jej zwierzęta weszły do domu, widzimy niedźwiedzicę ponownie próbującą wspiąć się na ścianę, obok drzewa z tyłu ogrodu. Na TikTok potwierdzono, że wszystkie psy były „trochę podrapane”, ale radzą sobie dobrze, a niedźwiedzica ze swoimi młodymi również była bezpieczna.

Czytaj: Jaskinia Niedźwiedzia ponownie otwarta

Udostępniając wideo na Facebooku, matka dziewczynki, Citlally Morinico, nazwała to „jednym z najstraszniejszych momentów w życiu”. Chwaląc swoją córkę Hailey za jej nadludzką siłę, matka dodała na Instagramie: „Moje dziecko nawet nie pomyślało, po prostu pobiegła, aby je uratować”.

Rozmawiając z KTLA, nastolatka powiedziała, że kiedy początkowo usłyszała szczekanie swoich psów, myślała, że szczekają na inne psy. „Pobiegłam, żeby zobaczyć, na kogo szczekają, i to nie był pies – to był niedźwiedź” – powiedziała.

„Zobaczyłam niedźwiedzia, chwyciłam mojego psa, Valentinę, i pobiegłam tam. Valentina jest malutka – powiedziała Hailey. „A pierwszą rzeczą, o której pomyślałam, to pchnięcie niedźwiedzia. I jakoś to zadziałało” – powiedziała lokalnemu serwisowi informacyjnemu. Dzielna nastolatka doznała „skręcenia palca i podrapania kolana”, ale rodzina cieszy się, że to jedyna kontuzja.

Po wszystkim matka i córka ostrzegły innych, aby nie popychali dzikich niedźwiedzi, mając nadzieję, że było to pierwsze i ostatnie takie spotkanie. „Nie róbcie tego, co ja zrobiłam, możesz nie osiągnąć tego samego wyniku” – powiedziała dziewczyna.

Materiał wideo przyciągnął tysiące komentarzy, niektórzy chwalili kobietę, podczas gdy inni wskazywali, że niedźwiedzica po prostu próbowała bronić swoich dzieci.

Ludzie w mediach społecznościowych, byli zdumieni jej odwagą i chwalili ją, okrzyknęli ją bohaterką. Wielu napisało, że bałoby się nawet zbliżyć się do niedźwiedzicy z jej młodymi, ponieważ są one bardzo agresywne z natury.

johannesfloe.com – Art to remember