Naturalnie zwiększ swoje endorfiny

0
410
Zdjęcie: pixabay.com

Endorfiny to naturalny hormon zapewniający dobre samopoczucie. Są uwalniane przez przysadkę mózgową do organizmu. Hormon ten zmniejsza stres, pomaga w leczeniu bólu i zwiększa szczęście.

Endorfiny dają uczucie euforii. To jest główny powód, dla którego wielu uzależnia się od rzeczy, które mogą uwalniać endorfiny – jednak w tym przypadku mamy na myśli dobre rzeczy.

Istnieje wiele sposobów na zwiększenie wydzielania endorfin i lepsze samopoczucie. Zebraliśmy listę naturalnych sposobów, w jakie możesz to zrobić. Dobre samopoczucie jest ważne i równie ważne dla Twojego umysłu, więc wykonaj kilka rzeczy z poniższej listy i po prostu ciesz się dobrym samopoczuciem.

pixabay.com

Ćwicz, ruszaj się

Ćwiczenia uwalniają endorfiny. Do tego stopnia, że profesjonaliści często przepisują regularne ćwiczenia osobom cierpiącym na depresję i lęk. Udowodniono, że ćwiczenia mogą działać w taki sam sposób, jak niektóre leki przeciwdepresyjne.

Słyszałeś kiedyś o „biegaczach na haju”? Cóż, dzieje się tak z powodu wydzielania endorfin, kolejnego powodu, dla którego ludzie uzależniają się od ćwiczeń. Kiedy regularnie ćwiczysz, zdajesz sobie sprawę, jak poprawia to Twój nastrój, ludzie uzależniają się i czują przygnębienie, gdy nie ćwiczą przez dłuższy czas. Zachowaj sprawność fizyczną, ale też psychiczną!

Śmiej się i uśmiechaj się

Śmiech i uśmiech są nie tylko niesamowicie fascynujące, ale też ekscytujące. Udowodniono, że śmiech zwiększa uwalnianie endorfin i ma wiele zalet zdrowotnych. W rzeczywistości nawet uśmiech może zwiększyć uwalnianie endorfin.

Dzieci śmieją się 300 razy dziennie, podczas gdy dorośli z grubsza śmieją się tylko 5 razy dziennie. Śmiech może również zwiększyć Twoją energię, wzmocnić funkcję odpornościową i po prostu dać poczucie ogólnego, dobrego samopoczucia.

Czytaj: 10 rzeczy, o których warto pamiętać, aby dzień zakończył się sukcesem

Dawaj coś od siebie

Chociaż nie ma jeszcze tak wielu badań nad tym aspektem, uważa się, że akt dawania aktywuje ośrodki przyjemności w mózgu, co z kolei może powodować wydzielanie endorfin. To wspaniały sposób na dobre samopoczucie – pomagać innym. Pomaganie innym może w rzeczywistości pomóc Tobie.

Wąchaj ładne zapachy

Aromaty mają zdolność poprawiania nastroju, to uzasadnienie aromaterapii. Wanilia i lawenda to dwa wspaniałe zapachy, które mogą zwiększyć produkcję endorfin.

Wanilia uwalnia endorfiny, zmniejsza lęk u osób z objawami depresji. To samo dotyczy lawendy, udowodniono, że zmniejsza stres, objawy depresji, ale także ogranicza bezsenność. Te zapachy mogą być włączone do Twojego codziennego życia za pomocą świec, olejków eterycznych na nadgarstkach, a nawet poprzez dodanie olejku o tym zaapachu do kąpieli. Jest to niewielki składnik, który pomoże uwolnić endorfiny i zmienić perspektywę.

Jedź pikantne jedzenie

Ci, którzy uwielbiają odrobinę kopa w potrawach, odkrywają, że przyprawa daje im trochę satysfakcji. Pikantne potrawy, takie jak chili, papryka i inne pikantne składniki, aktywują ból w jamie ustnej, który z kolei pobudza endorfiny. Nie przesadzilibyśmy jednak z pikantnym jedzeniem.

Czytaj: Park we Wrocławiu dostanie drugie życie! Będą fontanny, ścieżki i latarnie

johannesfloe.com – Art to remember