Nauczyciele dostali podwyżki dzięki zaoszczędzonej energii z paneli

0
378
Zdjęcie: thinkinghumanity.com

Szkoła podniosła płace nauczycielom o 15 000 dolarów dzięki oszczędnościom energii po zainstalowaniu paneli słonecznych.

Szkoła w amerykańskim stanie Arkansas pomaga środowisku, wykorzystując zieloną energię i jednocześnie oszczędzając ogromne pieniądze. Pieniądze, dzięki którym mogą podnieść pensje swoich nauczycieli.

Czytaj: Szkoła pieniądze zaoszczędzone dzięki wykorzystaniu energii słonecznej przekazuje nauczycielom

Szkoła Batesville umieściła panele słoneczne na całym pobliskim polu, co oznacza, że energia elektryczna może być pozyskiwana bezpośrednio z energii słonecznej. Władze szkoły zaoszczędziły teraz tak dużo pieniędzy, używając paneli słonecznych, że były w stanie podnieść pensję każdego nauczyciela o 15 000 dolarów rocznie.

Przed zainstalowaniem 1500 paneli słonecznych w szkole, dyrektor wydawał 600 000 dolarów rocznie na koszty energii elektrycznej, teraz produkują tyle energii, że w rzeczywistości oddają ją z powrotem do sieci elektrycznej.

Niskie pensje nauczycieli w regionie spowodowały, że duża liczba nauczycieli opuściła ten obszar w celu poszukiwania pracy gdzie indziej lub podjęła drugą pracę, pozostawiając tylko najbardziej oddanych nauczycieli, ale dopiero po audycie wewnętrznym władze szkoły wpadły na pomysł przekształcenia finansów szkoły przy jednoczesnej ochronie środowiska. Obliczyli, że w ciągu 20 lat zaoszczędzą 2,4 miliona dolarów.

Poprawa wynagrodzeń nauczycieli przyciągnęła do regionu więcej nauczycieli, a szkoła może pochwalić się obecnie jednym z najwyższych wynagrodzeń nauczycieli w stanie.

Megan Renihan, koordynatorka komunikacji w szkole Batesville, powiedziała o pieniądzach zaoszczędzonych dzięki panelom słonecznym:

„Te pieniądze będą wracać do pensji naszych nauczycieli. To jest cały cel. Chcemy być najlepsi dla nauczycieli, ponieważ to oznacza, że nasze dzieci staną się najlepsze”.

Jeanne Roepcke, Jeanne Roepcke, jedna z nauczycielek, która otrzymała podwyżkę, powiedziała:

„To wspaniały pomysł. Słońce i tak będzie świecić, więc dlaczego nie zarobić na tym?”

W Stanach Zjednoczonych inwestuje się obecnie w energię odnawialną, w tym energię słoneczną. Mimo to tylko około 11% wszystkich potrzeb energetycznych Stanów Zjednoczonych jest obecnie zaspokajanych ze źródeł odnawialnych.

Na szczęście koszt inwestowania w odnawialne źródła energii drastycznie spadł w ostatnich latach, co skłoniło coraz więcej firm i domów do podejmowania zielonych inwestycji.

Czytaj: Elektrownia słoneczna na dachach wieżowców we Wrocławiu!

Jak widać z omawianego przypadku, przejście na energię odnawialną może również w dłuższej perspektywie zaoszczędzić ogromne kwoty.

johannesfloe.com – Art to remember