Nauczycielka pokazuje dzieciom, jak prawidłowo wycierać tyłki

0
976

Jest kilka tematów, które są bardzo ważne, ale większość z nas wstydzi się poruszać te kwestie. Nawet, jeśli od tego zależy nasze zdrowie i szczęście.

Czy wiesz, co jest ważne i pozostaje z Tobą od wczesnego dzieciństwa do końca Twoich dni? Wycieranie tyłka po zrobieniu wiadomo czego. Nagranie z nauczycielką, która uczy przy użyciu balonów swoich przedszkolaków jak wycierać tyłki jest rozpowszechniane przez tysiące internautów. Większość uważa, że to genialny sposób!

Amanda Jenner wymyśliła bardzo oryginalny sposób na to, aby pokazać przedszkolakom, jak poprawnie dbać o higienę w toalecie. Filmik, w którym nauczycielka używa balonów, aby pokazać dzieciom prawidłowy sposób jest bardzo popularny. Internet oszalał!

Czytaj: Tak się witają uczniowie szkoły w Łęknicy ze swoją nauczycielką

Zdjęcie: twitter.com
Zdjęcie: twitter.com
Zdjęcie: twitter.com

Kreatywna nauczycielka pokazała dzieciom, jak wycierać tyłek od przodu do tyłu (a nie od tyłu do przodu), składać papier i wycierać ponownie. Balony były doskonałym sposobem na zilustrowanie tego, jak to zrobić w praktyce.

Gdy filmik został opublikowany w Internecie, w krótkim czasie robił furorę. Po udostępnieniu filmiku na Twitterze przez jedną osobę, nagranie uzyskało ponad 165 tysięcy polubień i zostało dalej udostępnione przez 48 300 osób. Wielu amerykańskich użytkowników Twittera oświadczyło, że tego typu lekcje byłyby nieocenione w amerykańskich szkołach. Jednak było też wielu obrażonych ludzi – uważali, że lekcje takie jak wycieranie pośladków najlepiej pozostawić rodzicom do nauczania w domu.

Amanda Jenner podzieliła się swoją opinią na temat nauczyciela pokazującego uczniom właściwą etykietę toalety: „Myślę, że rodzice są bardzo ważni, aby uczyć tego w domu, ale to zajmuje trochę czasu. Jak wiem jak zrobić to dobrze.

Nie widzę żadnej przeszkody, aby nauczyciel w ten konkretny sposób uczył dzieci takich rzeczy. Dzieci naprawdę dostosowują się do prezentacji wizualnych i myślę, że to daje przesłanie, że możemy otwarcie mówić o naszych funkcjach organizmu i nie wstydzić się tego”.

Jenner powiedziała także, co chciałaby, aby każdy rodzic wiedział o korzystaniu z toalety. „Po pierwsze, że każdy rodzic porównuje dzieci i tutaj zaczynają się błędy, każde dziecko rozwija się w innym tempie. Także trening wycierania tyłka wymaga czasu i cierpliwości, a bycie przygotowanym jako rodzic jest ważne. Przede wszystkim dbaj o zabawę i spójność!

Nauczycielka podkreśliła, że nasze nastawienie do toalety zmieniało się z czasem. „Myślę, że wiele lat temu toaleta nie była tak emocjonalnym tematem. Myślę, że ponieważ zasoby dramatycznie się zmieniły i poprawiły na przestrzeni lat, było wiele gorszych warunków i musieliśmy to zrobić.

W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest nam otwarcie omawiać wszelkie problemy związane z toaletą, a jeśli chodzi o nauczanie naszych dzieci, staje się jeszcze trudniejsze, gdy się wstydzimy i nie wiemy, jak o takich rzeczach rozmawiać wprost„.

Nagranie możesz obejrzeć poniżej:

Czytaj: W Norwegii otwarto najpiękniejszą toaletę publiczną na świecie