Nauka potwierdza: Freddie Mercury miał najlepszy głos w historii

0
1272
Freddie Mercury. Badania potwierdzają niezwykłość głosu wokalisty Queen.

On był najfajniejszy! Jego głosu jeszcze nikt nie przebił.

Freddie Mercury ma jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w historii muzyki. Każdy z nas zna i śpiewa jego legendarne hity.

Fani z całego świata podziwiali jego głos i charyzmę.

Eksperci z Austrii, Czech i Szwecji udowodnili, że Freddie to naprawdę największy wokalista w historii muzyki. Wykonali szereg badań porównawczych, a wyniki swojej wielomiesięcznej pracy opublikowali w Internecie (prace można znaleźć w serwisie tandfonline.com w sekcji „Logopedics Phoniatrics Vocology”). Ich wnioski jednoznacznie potwierdzają, że Mercury miał wyjątkowy głos. 

Podczas badań eksperci korzystali z pomocy profesjonalnego wokalisty, Daniela Zanggera-Borcha. Analizowali oni ruchy jego krtani oraz fałdów głosowych i porównywali z nagraniami głosu muzyka Queen. Mężczyzna był w stanie w pełni oddać styl śpiewu Mercurego, podczas gdy badacze próbowali analizować zmiany w jego krtani.

elitereaders

Naukowcy sfilmowali krtań z prędkością 4000 klatek na sekundę, podczas gdy Daniel śpiewał, aby zbadać, jak legendarny wokalista wykonywał swoje hity.

Badacze ustalili, że Mercury był barytonem, chociaż wcześniej uważano go za tenora. Śpiewał z częstotliwością 117,3 Hz, typową dla barytonów.

Jego struny głosowe poruszały się szybciej. Dlatego Mercury miał inne wykonanie piosenek niż inni artyści.

Posłuchaj: Chłopak zaśpiewał „The Prayer” na dwa głosy – tenor i sopran. Niesamowite!

elitereaders

Odkryli również, że wibrato Mercurego było na 7,04 Hz, podczas gdy większość śpiewaków miało to w zakresie 5,4 Hz do 6,0 Hz.

Lubisz piosenki Freediego Mercurego?

Czytaj: Wrocławskie lodowiska otwarte – zobacz, jakie obostrzenia będą Cię obowiązywać

johannesfloe.com – Art to remember