Naukowcy informują: kobiety powinny jeździć na wakacje ze swoimi przyjaciółkami

0
874
zdjęcie: pixabay.com

Czy wakacje z najbliższymi przyjaciółkami to trafiony pomysł w dziesiątkę? Okazuje się, że tak! Potwierdzają to naukowcy. Sprawdź dlaczego tak się dzieje.

Dla wielu ludzi wakacje to jedyny moment, aby spędzić z rodziną trochę więcej czasu. Jednak, gdy jedziemy na wakacje rodzinne, to podczas urlopu nie odpoczywamy, co sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej sfrustrowani niż przed wyjazdem.

Rzadko się zdarza, że gdy jesteśmy na urlopie całą rodziną – my kobiety – w wyjątkowy sposób odpoczywamy. Mama i żona na pełen etat zawsze ma ręce pełne roboty.

zdjęcie: pixabay.com

Jeśli małżeństwo jest zgodne i szczęśliwe, a dzieci grzeczne to jest szansa na to, że troszkę odpoczniemy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Sprawdź jak wychować dziecko na człowieka sukcesu – f7dobry.com

Jednak jeśli są zgrzyty, problemy i stres z związku z niewyjaśnionymi sytuacjami, napięcia i frustrację, chcąc nie chcąc przenosimy na czas wakacji i mimo mniejszych obowiązków na głowie i zmiany miejsca na bardziej relaksacyjne, nie umiemy wyłączyć emocji, które mamy w sercu.

Coraz więcej osób chce po prostu odpocząć i wybiera inną formę spędzania urlopu, niż wspólne, rodzinne wakacje. Dzięki temu zaspokajają się potrzebę czasu wyłącznie dla siebie.

Naukowcy potwierdzają, że warto wybierać taką formę spędzania urlopu

Zwłaszcza w przypadku kobiet, które najczęściej najwięcej czasu poświęcają rodzinie i są często obciążone codziennymi obowiązkami. Żona i matka na wakacjach cały czas ma mnóstwo obowiązków.

Jeśli kobieta chce naprawdę odpocząć powinna udać się na wakacje bądź urlop z przyjaciółką.

zdjęcie: her.ie

Badania naukowe udowodniły, że taki wyjazd z psiapsiółą pozwala kobiecie o wiele bardziej się odprężyć i zrelaksować. Kobiety, które spędzają urlop z przyjaciółkami mają zwiększone wydzielanie oksytocyny (hormon nazywany hormonem szczęścia). Oksytocyna jest uwalniania, gdy człowiek spędza czas z osobami, przy których czuje się komfortowo i dobrze. Oksytocyna wzmacnia poczucie szczęścia i spełnienia.

To nie wszystko!

Okazuje się, że wakacje z przyjaciółkami może wydłużać życie. Analiza 148 wyników badań, w których wzięło udział 308 tysięcy badaczy wykazała, że osoby, które potrafią się zrelaksować podczas urlopu, pomimo stresującego trybu życia na co dzień, żyją dłużej. Dotyczy to także osób, które wzmacniają swoje więzi społeczne z innymi ludźmi (poza rodziną).

Interesujesz się sportem? Koniecznie zajrzyj do f7sport.pl