Naukowcy twierdzą, że „dusza” nie umiera, ale „powraca do wszechświata”

0
611
Czy dusza nie umiera, gdy umierają nasze ciała? Zdjęcie: mysticalraven.com.

Od zarania dziejów ludzie zadawali sobie pytanie: „Co się z nami dzieje po śmierci?”.

Osoby religijne lub duchowe często wierzą w niebo lub życie pozagrobowe. Niektórzy uważają, że nic nam się nie dzieje; po prostu umieramy. Inni jednak uważają, że nasze dusze żyją po śmierci. Kilku badaczy twierdzi, że mogą potwierdzić naukowo, że tak właśnie się dzieje.

Dusza nie umiera, gdy umierają nasze ciała

Po szeroko zakrojonych badaniach dwóch ekspertów twierdzi, że podczas gdy nasze ciała umierają, nasza świadomość – czyli nasza dusza – żyje wiecznie. Jak twierdzą, mechanika kwantowa umożliwia to.

Mechanika kwantowa to nauka zajmująca się zachowaniem materii na poziomie atomowym i subatomowym. Uwzględnia właściwości cząsteczek i atomów oraz rzeczy, które je tworzą. Obejmuje to:

  • Neurony
  • Elektrony
  • Protony
  • Kwarki
  • Gluony
  • Inne ezoteryczne cząsteczki

Naukowcy Stuart Hameroff i Sir Roger Penrose twierdzą, że świadomość to po prostu informacja przechowywana na tym poziomie kwantowym.

Zorganizowana redukcja celu

Naukowcy twierdzą, że ten proces przechowywania jest zorganizowaną redukcją celu (Orch-OR). Dzieje się tak za pośrednictwem strukturalnego składnika ludzkich komórek, mikrotubul opartych na białkach, które przenoszą informacje kwantowe.

„Powiedzmy, że serce przestaje bić, krew przestaje płynąć; mikro-kanaliki tracą swój stan kwantowy ”- wyjaśnia dr Hameroff. „Informacje kwantowe w mikro-kanalikach nie ulegają zniszczeniu, nie można ich zniszczyć, one po prostu rozprowadzają się i rozpraszają we wszechświecie jako całość”.

Czytaj: Wizyty w muzeach, teatrach i wystawach zmniejszają ryzyko przedwczesnej śmierci

Mówi, że jeśli osoba jest reanimowana, informacja po prostu wraca do mikrotubul, a osoba ponownie staje się przytomna. To właśnie nazywamy „przeżyciem bliskim śmierci”. Jeśli zamiast tego pacjent umiera, jego świadomość może istnieć poza ciałem jako dusza.

Nasz fizyczny wszechświat jest tylko naszą percepcją

Naukowcy z Instytutu Fizyki im. Maxa Plancka w Monachium twierdzą, że po śmierci istnieje nieskończoność. Według nich świat, w którym żyjemy, jest po prostu naszą percepcją i że nasze dusze wchodzą w nieskończoność, kiedy nasze ciała umierają.

„To, co uważamy za tu i teraz, ten świat, to właściwie tylko poziom materialny, który jest zrozumiały” – mówi dr Hans-Peter Durr z Instytutu w Monachium. „Zaświaty to nieskończona rzeczywistość, która jest znacznie większa”.

Czytaj: Co ludzie mówią przed śmiercią? Pielęgniarki słyszały te słowa tysiące razy.

Badania Hameroffa i Penrose’a pokazują, że świadomość pochodzi z głębszych wibracji mikrotubul. To nie tylko pomaga nam lepiej zrozumieć, czym jest ludzka świadomość, ale może również pomóc w leczeniu stanów psychicznych, neurologicznych i poznawczych.

Co myślisz? Czy myślisz, że nasze dusze żyją po śmierci?

johannesfloe.com – Art to remember