Neurochirurg ujawnia pięć rzeczy, których należy unikać dla zdrowego mózgu

0
240

Dr Brian Hoeflinger nie może nie zareagować, gdy widzi makabryczne skutki złych nawyków zdrowotnych.

Neurochirurg ujawnił rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić, jeśli chcesz zachować dobre zdrowie mózgu, w tym ignorowanie bólu pleców i picie nadmiernej ilości alkoholu.

Dr Brian Hoeflinger z Ohio w Stanach Zjednoczonych od 23 lat pracuje jako neurochirurg, a teraz dzieli się swoją wiedzą z tysiącami osób w mediach społecznościowych.

Nie są mu obce makabryczne skutki złych nawyków zdrowotnych, wykonując do siedmiu operacji mózgu lub kręgosłupa każdego dnia.

W wideo na TikToku, który przekroczył milion wyświetleń, dr Hoeflinger ujawnił pięć rzeczy, których nigdy nie zrobiłby jako profesjonalny neurochirurg.

Na liście znalazło się:

  • nadmierne picie alkoholu,
  • nie noszenie kasku,
  • niesłuchanie swojego ciała,
  • nurkowanie w płytkiej wodzie,
  • poddanie się operacji bez zrozumienia procedury.

Brian dodał: „Prawdopodobnie jedną z najczęstszych rzeczy, które widzę w przypadku urazów mózgu i urazów kręgosłupa, są osoby, które nadmiernie piją alkohol”.

„Powodują wypadek samochodowy lub spadają ze schodów, a nawet kończy się utonięciem”.

Czytaj: Kraków ma najmłodszego profesora w historii Polski!

Ignorowanie pozornie zwykłych bólów jest również jednym z zakazów dr Hoeflingera.

Powiedział: „Musisz słuchać swojego ciała – mam tak wielu ludzi, którzy mają objawy od miesięcy i po prostu to ignorują.”

„Mają ból głowy od miesięcy, a potem, kiedy robią to badanie, zdają sobie sprawę, że to rak mózgu.”

„Albo mają ból pleców przez sześć miesięcy, a potem w końcu udają się do lekarza, aby dowiedzieć się, że mają raka mózgu”.

Dr Hoeflinger zaczął udostępniać swoje nagrania online po tym, jak wzbudziły one popularność wśród jego własnych pacjentów.

Zdjęcie: Brian Hoeflinger/TikTok

Powiedział: „W moim gabinecie dostarczam moim pacjentom nagrania o ich leczeniu.”

„Kiedy wychodzą, zapominają 80% tego, co im mówię, więc zacząłem robić dla nich filmiki w domu, aby mogli usiąść i obejrzeć je z rodziną.”

„Moi pacjenci uwielbiają moje filmiki, więc ja i mój syn Kevin chcieliśmy zobaczyć, jakie zainteresowanie wzbudzą wśród opinii publicznej”.

„Okazuje się, że ludzie to uwielbiają – wiele osób po prostu chce porady. Czasami zdarzają się głupie komentarze, wiele osób mówi, że wyglądam jak młody Bruce Willis”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Dr Hoeflinger chce zmienić postrzeganie ludzi, że ich neurochirurdzy „nie dbają o nich” i „po prostu chcą wykonać operację”.

Powiedział: „Kiedy miałem 24 lata, straciłem mamę, która zmarła na raka mózgu, a 9 lat temu mój syn Brian zginął w wypadku samochodowym pod wpływem alkoholu, gdy miał 18 lat i to zmieniło moje życie.”

„Korzystam z tych osobistych historii z moimi pacjentami – mogę usiąść i powiedzieć im, że tak właśnie miała moja mama, że rozumiem, jak się czujesz, bo też przez to przechodziliśmy”.

Czytaj: Neurochirurg: „Mózg jest chory, ponieważ nie wiemy, jak go chronić”. Wyciągnij własne wnioski!

Po tylu latach pracy Brian ma do opowiedzenia więcej niż kilka historii.

Powiedział: „Pamiętam faceta, który strzelił sobie z kuszy w czoło.”

„Nie mogliśmy wyciągnąć strzały, więc musieliśmy usunąć przód jego czaszki, aby ją wyciągnąć – ale przeżył.”

„Miałem kobietę, której mąż wrócił do domu i strzelił jej dwa razy w kręgosłup.”

„Przyszła całkowicie sparaliżowana, ale zrobiliśmy operację, a ona całkowicie wyzdrowiała i wróciła do pracy jako nauczycielka sześć miesięcy później”.