Nie uwierzysz jak bogaci byli kiedyś ci celebryci – zobacz, co się z nimi stało

0
1102

Niektórzy ludzie mają tzw. “rękę” do pieniędzy, inni potrafią zmarnować wielkie fortuny przy pierwszej, lepszej okazji. Możesz w to wierzyć lub nie, ale celebryci nie są w tym temacie żadnym wyjątkiem.

Na niniejszej liście przedstawiamy aktorów, piosenkarzy i sportowców, którzy kiedyś posiadali ogromne majątki, ale fortuna wyślizgnęła im się z rąk.

Kilkoro z nich przestało być bogatymi nie w wyniku błędnych decyzji, tylko dlatego, że zdecydowali się zrezygnować z życia w świetle reflektorów na rzecz większej prywatności. Kontynuuj czytanie, aby sprawdzić od kogo fortuna się odwróciła!

1. Michał Wiśniewski – kiedyś majątek 35 mln PLN

genius-story.com

Były czasy, kiedy lider zespołu “Ich Troje” był jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej i zarabiał krocie na swoich występach. Pod koniec lat 90-tych odnosił takie sukcesy, że zgromadził zawrotny majątek wielkości 35 milionów złotych! Co za fart dla kogoś, kto wychował się w domu dziecka, prawda? 

Niestety, sława uderzyła mu do głowy i całą tę fortunę przepuścił na imprezy, luksusowe nieruchomości, latanie prywatnymi samolotami itd. Chyba najgłośniejszą (a może nawet najbardziej kosztowną) z jego “zachcianek” był ślub z Mandaryną w lodowej kaplicy na Biegunie Północnym. Stopniowo zmarnował wszystko na hulanki, aż w końcu w 2018 roku, z długiem rzędu 8 milionów złotych, musiał ogłosić bankructwo.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

2. Nicolas Cage – majątek 104 mln PLN

genius-story.com

Dawniej aktor Nicolas Cage był gwiazdą Hollywood, która zgromadziła imponującą kwotę 629 milionów złotych. Co się z tym majątkiem stało, należałoby zapytać jego samego. Otóż dużą część wydał na ekskluzywne zakupy i nieruchomości, aż w końcu zaczął borykać się z długami i problemami podatkowymi.

Niektóre z jego absurdalnych zakupów obejmują bezludną wyspę na Bahamach, ośmiornicę jako zwierzątko domowe, grobowiec oraz czaszkę dinozaura sprzed 70 milionów lat. Czy on czegoś żałuje? Prawdopodobnie nie, ponieważ uważa, że życie jest podróżą, a doświadczenie jest cenniejsze niż pieniądze!

3. Steven Seagal – majątek 67 mln PLN

genius-story.com

Amerykański mistrz sztuk walki Steven Seagal jest dobrze znany ze swoich ról w filmach akcji. Jego obecna wartość netto wynosi 67 milionów złotych, ale w szczytowym okresie kariery była ona znacznie większa. 68-letnia gwiazda borykała się z procesami, między innymi dlatego, że poparł inwestycję w krypto-walutę, ale nie ujawnił, że otrzymał zapłatę za jej reklamę.

Niewiele osób wie, że dawniej był rezerwowym policjantem w Jefferson Parish w Los Angeles. Może mógłby ponownie podjąć ten zawód, gdyby chciał, kto wie?

4. Brittany Ashton Holmes

genius-story.com

Była dziecięca aktorka, Brittany Ashton Holmes, zarobiła swojego czasu sporo pieniędzy za swoje aktorskie role. Jej majątek szacowano na ponad 4 miliony złotych. Najbardziej znana jest z filmu Klan urwisów z 1994 roku. Jednak w swoim dorosłym życiu, zdecydowała się nie angażować dalej w aktorstwo  i zamiast tego, zdobyła dyplom z nauk politycznych. W pewnym momencie nawet pracowała w Starbucksie – jak się okazuje, aktorstwo, pomimo świetnych zarobków, nie jest dla każdego!

5. Julia Stiles – majątek 50 mln PLN

genius-story.com

Skromna aktorka Julia Stiles jest nadal aktywna w branży rozrywkowej, co pokazuje jej ostatnią rola dziennikarki w filmie Ślicznotki z 2019 roku, gdzie zagrała z samą Jennifer Lopez. Jej kariera wydawała się być stabilna w latach 90, ale później coraz trudniej było jej znaleźć role, w które potrafiła się zaangażować. Na początku 2000 roku całkowicie zawiesiła karierę, aby ukończyć literaturę angielską, niewątpliwie inwestując część ciężko zarobionych pieniędzy w naukę. Wygląda na to, że teraz wróciła na ścieżkę aktorstwa z nową miłością!

6. Borys Szyc

genius-story.com

Hulaszczy tryb życia Borysa Szyca sprawił, że w 2014 roku miał on ogromne problemy finansowe. Jak do tego doszło? Aktor, który jest też alkoholikiem, sam wyznał w wywiadzie dla magazynu Viva, że większość przepuścił na imprezy suto zakrapiane alkoholem, a przez i swój problem z tą używką stracił wiele interesujących aktorskich ról. Przez jakiś czas mało kto bowiem chciał pracować z wiecznie pijanym aktorem, który do tego nieustannie się awanturował. 

Często podejmował też nieprzemyślane, spontaniczne decyzje typu kupno jakiś restauracji na Mazurach, w które wtopił ogrom pieniędzy, a do tego przyzwyczaił się lekką ręką wydawać 30 tys. złotych na komplet ciuchów na jedno wyjście. Obecnie wyszedł z nałogu i sprawy zaczynają układać się dla niego lepiej.

7. Mercedes Lander

genius-story.com

Wspaniała rudowłosa Mercedes Lander była perkusistką metalowej grupy Kittie. Ich hit radiowy Brackish, przyniósł jej fortunę w 1999 roku. Z czasem zespół przeszedł z oryginalnego gatunku Nu-Metal na cięższe brzmienia, a Mercedes wkrótce rozstała się z grupą.

Wierzcie lub nie, ale ostatecznie została agentką nieruchomości. To było jej wieloletnie hobby, którym się zajmowała po spowolnieniu kariery zespołu w 2012 roku. Działa w tej branży od tamtej pory. Czasami rezygnacja ze statusu celebryty może być dobrym rozwiązaniem!

8. Kamil Grosicki

genius-story.com

Grający obecnie w West Bromwich Albion, Kamil Grosicki zarabia tygodniowo 25 tysięcy funtów, czyli prawie 130 tysięcy złotych. Nie jest to mało i ponoć piłkarz nauczył się już zarządzać swoim majątkiem, ale nie zawsze tak było.

Od lat młodzieńczych Grosicki ma bowiem poważne problemy z hazardem. Kiedy rozpoczynał karierę, wszystko co zarobił (a nawet wielokrotność swoich pensji), rozpuszczał w kasynach. W ten oto sposób, w pewnym momencie został bankrutem i musiał iść do specjalnego ośrodka, żeby wyleczyć się z nałogu hazardzisty.

9. Chuck Norris – majątek 293 mln PLN

genius-story.com

Niewiele wiadomo o sytuacji finansowej Strażnika Teksasu. Jego majątek rzędu 293 milionów złotych netto to tylko szacowana wartość, a mógł być on o wiele wyższy w czasach rozkwitu jego kariery! 80-letni żelazny człowiek pochodził z biednego domu, służył w lotnictwie, aż w końcu stał się aktorem-karateką. Dni spędza teraz na emeryturze z żoną Geną, która miała poważne problemy ze zdrowiem w 2013 roku. Można bezpiecznie założyć, że prowadzą teraz bardziej skromne i prywatne życie, niż niektóre gwiazdy z tej listy.

Czytaj: Unikalny projekt fotograficzny: gwiazdy spotkały się ze sobą z młodości.

10. Krzysztof Oliwa

genius-story.com

Krzysztof Oliwa, pierwotnie Krzysztof Grabowski to były hokeista NHL. Zarabiał dosłownie miliony u szczytów swojej kariery. Za jeden sezon gry płacono mu w najlepszych czasach ponad 3,7 miliona złotych i szacuje się, że jego cały majątek mógł wynosić nawet 38 milionów złotych. Gdy jednak jego kariera się zakończyła, nie poradził sobie z normalnym życiem.

W pewnym momencie nawet próbował wyłudzić kredyt i w 2012 roku był za to poszukiwany listem gończym przez policję! Pojawiły się też plotki jakoby Oliwa podpał polskiej mafii. Kto by pomyślał, że zdobywca Pucharu Stanley’a skończy w ten sposób!

11. 50 Cent – majątek 125 mln PLN

genius-story.com

Curtis Jackson, znany bardziej jako 50 Cent, był kiedyś jednym z najbogatszych raperów na świecie, zaraz za Jay Z. Dawniej wartość netto jego majątku szacowano na 649 milionów złotych. Wielkość ta gwałtownie spadła z powodu jego złych decyzji biznesowych i błędnych inwestycji. W 2015 roku musiał nawet ogłosić upadłość, która zszokowała fanów gwiazdora na całym świecie.

Na szczęście, do końca 2017 roku ostatecznie spłacił wszystkie swoje długi, ale wygląda na to, że nie jest w stanie osiągnąć takiego samego sukcesu, jak kiedyś. Jego album Get Rich Or Die Trying pozostaje jego najbardziej udanym przedsięwzięciem do dziś.

12. Grażyna Szapołowska

genius-story.com

Ikona polskiego kina i symbol seksu lat 90-tych, Grażyna Szapołowska, swojego czasu była jedną z najlepiej zarabiających gwiazd naszego show-biznesu. Jednak nawet i ta kontrowersyjna acz niezwykle inteligentna aktorka, lubująca się dawniej w romansach, swojego czasu źle zainwestowała swoje pieniądze. W 2001 roku założyła własną firmę ekskluzywnych kosmetyków Sza Cosmetics. Firma, która miała być konkurencją dla Diora, po kilku latach splajtowała.

13. Johnny Depp – majątek 838 mln PLN

genius-story.com

Kto by pomyślał, że Pirata z Karaibów, Johnny’ego Deppa, można dziś uznać za osobę, która roztrwoniła ogrom swojego majątku? Niestety, to prawda – wszystkie te lata nieostrożnego inwestowania w oburzająco drogie dzieła sztuki i kupowania nieruchomości na lewo i prawo, a do tego kosztowny rozwód, spowodowały, że stracił ponad połowę swojej fortuny. Jednym z jego najbardziej kontrowersyjnych pomysłów było wystrzelenie prochów jego zmarłego przyjaciela Huntera S. Thompsona za absurdalne 169 milionów złotych!

14. Phoebe Cates

genius-story.com

Phoebe Cates jest byłą aktorką, której gra w Beztroskie lata w Ridgemont High zdawała się zaprowadzić ją kiedyś do Alei Gwiazd w Hollywood. Tak się jednak nie stało. Po występach w serialu, zajmowała się też przez chwilę modelingiem, co jej się nie podobało i przyznaje, że zajmowała się tym tylko dla pieniędzy.

Zamiast kariery w branży rozrywkowej, skupiła się na życiu rodzinnym. W świecie rozrywki po raz ostatni wystąpiła podkładając głos w grze Lego Dimensions. Jest właścicielką sklepu o nazwie Blue Tree w Nowym Jorku.

15. Charlie Korsmo

genius-story.com

Wygląda na to, że bycie prawnikiem zamiast aktorem, jest stosunkowo popularne wśród osobistości medialnych. Była gwiazda, Charlie Korsmo, wybrał właśnie to. Z pewnością pamiętacie go jednak z udziału w filmie Hook z lat 90, gdzie zagrał u boku Robina Williamsa.

Okazało się, że Korsmo jest błyskotliwym człowiekiem i dobrze, że jego talenty nie poszły na marne w branży rozrywkowej. Uzyskał stopień naukowy, uczęszczając na prestiżowy MIT. Kontynuował karierę prawniczą, a później został profesorem w Ohio dla Western Reserve University School of Law.

16. Josh Saviano

genius-story.com

A oto i kolejny dziecięcy aktor, który został prawnikiem. Josh Saviano grał Paula Pfeiffera w serialu telewizyjnym Cudowne lata. Jego kariera aktorska rozkwitała w latach 1988–1993, a krótki powrót na ekrany zaliczył w latach 2014–2015.

Ukończył politologię na Uniwersytecie Yale i ma własne firmy typu start-up, JDS Legal i Act 3 Advisors. Dziwna, ale nieprawdziwa plotka o nim była taka, że dorastał jako ekscentryczny piosenkarz gotycki, Marilyn Manson – tylko ze względu na jego podobieństwo do niego w wieku nastoletnim. Ten mit oczywiście został obalony wiele razy.

17. Danny Lloyd

genius-story.com

Dziecięcy aktor Danny Lloyd, po raz pierwszy pojawił się w filmie, gdy miał zaledwie 5 lat i był to nie byle jaki film, bo Lśnienie Stanleya Kubricka. Na szczęście, mały chłopiec nie był świadomy tego, że brał udział w horrorze. Miłość do aktorstwa nie trwała jednak zbyt długo i w końcu został profesorem biologii na uniwersytecie w Kentucky.

Niewiele wiadomo o nim poza tym, że posiada rodzinę i ma czwórkę dzieci, ale możemy spokojnie założyć, że jego pensja jest obecnie znacznie skromniejsza.

18. Michael Maronna

genius-story.com

Jeśli jesteś wystarczająco duży, aby pamiętać Nickelodeon w latach 90, prawdopodobnie znasz Michaela Maronnę z serialu Przygody Piotrków. Grał także w filmie Kevin sam w domu i jego kontynuacji, Kevin sam w Nowym Jorku. Aktor zrobił nawet małą produkcję komediową z byłym prezydentem Billem Clintonem podczas jego ostatnich dni w biurze w 2000 roku. Ostatecznie wycofał się z aktorstwa, ale pozostał blisko świata filmowego – obecnie pracuje na planach filmowych jako elektryk!

19. Al Franken

genius-story.com

Historia aktora Ala Frankena jest bardzo interesująca, ponieważ stał się kimś jeszcze ważniejszym, niż zwykła gwiazda telewizyjna – został politykiem! 68-letnia osobowość medialna rozpoczynała swoją karierę w latach 70 w Saturday Night Live.

Później studiował na Uniwersytecie Harvard i specjalizował się w politologii. Miał liberalne poglądy polityczne, a w 2008 roku został ostatecznie wybrany na senatora Stanów Zjednoczonych. Jego kariera polityczna była dość kontrowersyjna i finalnie zrezygnował z niej w styczniu 2018 roku – częściowo z powodu rzekomych doniesień o molestowaniu seksualnym.

20. Chris Owen

genius-story.com

Sherminator z American Pie sprawił, że Chris Owen jest dziś tak rozpoznawalny, jak to tylko możliwe. Jednak, pomimo początkowych sukcesów, nie wszystko poszło zgodnie z planem. Mimo że nie chciał rezygnować z aktorstwa, niewiele ciekawych propozycji mu składano. W 2013 roku, aby związać koniec z końcem, musiał zacząć pracować w restauracji sushi, ale aktor wcale się tego nie wstydzi. Od czasu do czasu grywa jeszcze jakieś małe epizody w filmach.

Czytaj: Miesiąc muzyki jazzowej w całym Wrocławiu