Nie żyje Paweł Nowisz – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny

0
284
Paweł Nowisz. Zdjęcie: Facebook/Barwy Szczęścia

Aktor znany z serialu „Barwy szczęścia” zmarł w piątek, o czym poinformowali producenci Telewizji Polskiej. „Bardzo smutna wiadomość” – napisała Ilona Łepkowska.

W wieku 81 lat zmarł Paweł Nowisz, aktor znany z filmów „Chłopaki nie płaczą”, „Kiler”, „Pułkownik Kwiatkowski”, „Ryś” i serii „Kogel mogel”. Występował także w wielu serialach telewizyjnych: „Alternatywy 4”, „Siedem życzeń”, „Zmiennicy”, „Złotopolscy”, „M jak miłość, „Na Wspólnej, „Barwy szczęścia”.

Z trudnym do wyrażenia żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Pawła Nowisza, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, naszego Przyjaciela. Mieliśmy zaszczyt pracować z Panem Pawłem na planie naszego serialu, w którym od lat tworzył niezapomnianą postać Fryderyka Struzika. Będziemy wspominać tę wspólną pracę z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości Pana Pawła – napisali na facebookowym profilu.

Swój smutek z powodu śmierci Nowisza wyraziła m.in. scenarzystka filmowa, Ilona Łepkowska:

Bardzo smutna wiadomość. Zmarł Paweł Nowisz… Na premierę czeka wciąż „Koniec świata, czyli Kogel-Mogel 4” z jego udziałem… Odbędzie się już niestety bez niego na scenie, pozostanie tylko na ekranie i w pamięci widzów… – z żalem napisała aktorka.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Paweł Nowisz był absolwentem Oddziału Lalkarskiego przy Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie oraz Wydziału Aktorskiego krakowskiej uczelni. Na deskach teatru zadebiutował w 1964 r.

Paweł Nowisz zmarł w Domu Aktora Weterana w Skolimowie.

Czytaj: Na obwodnicy Krakowa powstanie dodatkowy trzeci pas