Nie żyje wokalista Prodigy – Keith Flint. Muzyk miał 49 lat.

0
795
LONDON, ENGLAND - DECEMBER 21: (EDITORIAL USE ONLY) Keith Flint of The Prodigy perform live on stage at O2 Academy Brixton on December 21, 2017 in London, England. (Photo by Simone Joyner/Getty Images)

Keith Flint nie żyje. Wokalista zespołu The Prodigy został znaleziony martwy w swoim domu w Anglii. Przyczyną śmierci, jak podają media było samobójstwo.

Na oficjalnym profilu The Prodigy na Instagramie pojawiła się informacja, że na ten moment nie wiadomo, jaka była przyczyna zgonu wokalisty. Dodatkowo – na wspomnianym profilu – widnieje wpis – To prawda. Nie wierzę, że to piszę, ale nasz brat Keith odebrał sobie życie w weekend. Jestem wstrząśnięty, strasznie zły, zdezorientowany i załamany. Spoczywaj w pokoju. – Napisał Liam Howlett. Jednocześnie prosząc u uszanowanie prywatności w tych ciężkich dniach.

The Prodigy – to brytyjski zespół tworzący  muzykę elektroniczną, łączącą w sobie wiele gatunków muzycznych. Zespół jest uznawany przez krytyków muzycznych za pionierów breakbeat. Grupa powstała w 1989 roku i wydała siedem albumów studyjnych, które rozeszły się w ponad dwudziestomilionowym nakładzie. Wśród największych przebojów grupy mamy: Firestarter, Breathe, Omen, No Good, Out of Space.

Zespół Prodigy dobrze znany jest polskim miłośnikom muzyki. Występowali w Polsce, na Heinekenie oraz w Jarocinie. Wielka to strata dla muzyki.

POSŁUCHAJ TAKŻE: CHŁOPAK ZAŚPIEWAŁ „THE PRAYER” NA DWA GŁOSY – TENOR I SOPRAN. NIESAMOWITE!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl