Niedźwiadek przywędrował na farmę w poszukiwaniu jedzenia, mężczyzna postanowił go wychować

0
642

Nieoczekiwany gość przywędrował ostatnio do wioski w rejonie Borysowskim na Białorusi. Niedożywiony niedźwiadek szukał jedzenia, a jeden rolnik przyszedł mu na ratunek.

Niedźwiadek jest za młody, aby wziąć go do zoo i zdecydowanie za młody, aby przeżyć samotnie na wolności. Ta historia mogła mieć dramatyczne zakończenie dla tego misia, ale malutki szczeniak znalazł dom na farmie należącej do Nikolay Vasilievich Terletsky.

Więcej informacji: planetabelarus.by | Instagram | Facebook

Czytaj: Nauczyciel natrafił na „tańczące” niedźwiadki w lesie w Finlandii

Niedźwiadek przybył do wioski w rejonie Borysowskim w poszukiwaniu jedzenia.

Sergey Plytkevich
Sergey Plytkevich

Terletsky, który schronił młodego niedźwiadka otrzymał od władz dwie opcje: albo oddać go dzikim zwierzętom, albo uśpić.

Sergey Plytkevich

Niedźwiedzie brunatne na Białorusi są bardzo rzadkie i zagrożone wyginięciem, dlatego gatunek ten został wymieniony w Czerwonej księdze gatunków zagrożonych. Zdając sobie sprawę z prawa, Terletsky skontaktował się ze wszystkimi możliwymi władzami w sprawie jego szczególnej sytuacji, ale usłyszał tę samą odpowiedź: albo wypuszczenie niedźwiadka na wolność, albo uśpienie. Terletsky nie mógł pozwolić temu małemu niedźwiadkowi stawić czoła temu tragicznemu losowi. W naturalnym środowisku zwierzę by nie przeżyło, o uśpieniu też nie było mowy.

Mężczyzna przeszukiwał pobliskie lasy przez dwa dni, ale nie znalazł żadnych śladów matki szczeniaka.

Sergey Plytkevich

Młody niedźwiadek był zbyt młody, by przeżyć samodzielnie, więc mały Vasilisa legalnie pozostał na farmie.

W końcu władze wydały „paszport” dla niedźwiadka, który otrzymał imię: Vasilisa. Teraz zdrowy i zabawny szczeniak zacznie doświadczać świata w nowy sposób – otoczony miłością i troską ludzi.

Sergey Plytkevich
Sergey Plytkevich

Terletsky planuje zbudować dla Vasilisy ogromną zagrodę z polem obserwacyjnym.

Sergey Plytkevich

Co przyniesie przyszłość osieroconemu niedźwiadkowi? Farma, która specjalizuje się w hodowli ryb i stworzyła sieć stawów, planuje uruchomienie usług turystycznych, a Vasilisa byłby niespodzianką dla odwiedzających. Aby tak się stało, Terletsky planuje zbudować ogromną zagrodę dla niedźwiedzia z polem obserwacyjnym.

Sergey Plytkevich

Czytaj: LODOWCE ŚWIATA – WYBRALIŚMY 10 NAJPIĘKNIEJSZYCH ZDJĘĆ