Niedźwiedź budzi się ze snu zimowego! (FILM)

0
612
Grizzly Boo budzi się ze snu zimowego. Zobacz interesujące nagranie.

Strażniczce przyrody w kanadyjskich Górach Skalistych w końcu udało się nagrać moment, w którym niedźwiedź grizzly o imieniu Boo budzi się ze snu zimowego.

Kobieta zauważyła wystającą spod śniegu głowę niedźwiedzia grizzly, który właśnie budził się ze snu. Całą sytuację nagrała swoim smartfonem. Nagranie w ekspresowym tempie stało się popularne w Internecie.

Zdaniem autorki nagrania Nicole Gangnon, to wideo jest czymś, czego ludzie potrzebują w czasach izolacji związanych z koronawirusem.

Jak pisze brytyjski dziennik „The Guardian”, Nicole Gangnon ma też swoje własne powody do świętowania, bo od ośmiu lat próbowała nagrać moment przebudzenia niedźwiedzia Boo.

„Zawsze rozmieszczaliśmy na trasach jego przejścia kamery śledzące, ale on zawsze decydował się wygrzebać ze śniegu, gdy sprzęt nie działał” – mówi Nicole Gangnon w wywiadzie dla gazety.

Czytaj: Kanadyjski fotograf robi zdjęcia niedźwiedziom polarnym bawiącym się na polach kwiatowych

Niedźwiedź Boo urodził się na wolności. Jego matka zginęła z rąk kłusowników w 2002 roku, więc mały niedźwiadek i jego brat Cari trafili do rezerwatu przyrody Grizzly Bear Refuge w pobliżu kurortu narciarskiego Kicking Horse w północno-zachodniej Kanadzie. Niestety, niedźwiadek Cari zdechł z powodu skrętu jelit, więc na świecie pozostał tylko niedźwiadek Boo.

Przyrodnicy, którzy obserwowali zachowanie niedźwiedzia Boo wyposażyli jego legowisko w specjalistyczną aparaturę, która umożliwia badanie procesów życiowych tego zwierzęcia z czasie hibernacji.

17 marca Gangon usłyszała ruch w legowisku Boo i od tego dnia cierpliwie czekała na przebudzenie się niedźwiedzia.

„To było takie piękne, widzieć go twarzą w twarz. Był taki szczęśliwy, a ten widok sprawił, że moje serce śpiewało… Tego dnia popłakałam się ze szczęścia” – przyznała Gangnon.

Post na Twitterze obejrzało od poniedziałku ponad 160 tysięcy osób.

Czytaj: Posłuchaj jak ten niedźwiadek mruczy podczas przytulania

Czytaj: LODOWCE ŚWIATA – WYBRALIŚMY 10 NAJPIĘKNIEJSZYCH ZDJĘĆ