„Niemożliwa Do Ułożenia Kostka Rubika” sprawi, że Twój mózg eksploduje

0
426
Kostka Rubika zmieniająca kolory - nowe dzieło japońskiej firmy. Zdjęcie: Twitter

Jeśli jesteś typem osoby, która lubi zmagać się z klasyczną kostką Rubika, powinieneś trzymać się z daleka od tej „niemożliwej” wersji, która niedawno trafiła do sprzedaży w Japonii.

Zaprojektowana przez mądre umysły z MegaHouse, Niemożliwa Kostka Rubika jest reklamowana jako najtrudniejszy wariant popularnej zabawki wymyślonej przez węgierskiego rzeźbiarza Ernő Rubika.

Różnice w stosunku do oryginału są trudne do zidentyfikowania na pierwszy rzut oka, ponieważ zasada jest dokładnie taka sama, liczba faset jest identyczna, a jedyną różnicą jest kolorystyka. Trudność Niemożliwej kostki Rubika polega na dwoistości kolorów. Prawie wszystkie 54 fasetki są opalizujące, co oznacza, że zmieniają kolor, gdy patrzy się na nie pod różnymi kątami. To znacznie utrudnia wyrównanie wszystkich kolorów, ponieważ zasady klasycznej kostki już nie obowiązują.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Kostka Rubika niczym kameleon

Według strony produktu MegaHouse, wszystkie sześć boków Niemożliwej Kostki Rubika składa się z ośmiu opalizujących faset i jednej fasetki, która pozostaje w tym samym kolorze niezależnie od kąta patrzenia. Użytkownik musi użyć fasetki o stałym kolorze jako przewodnika i obracać boki, aż wszystkie kolory będą takie same, patrząc pod pewnym kątem.

Zrozumienie, jak działa klasyczna kostka Rubika, nie pomaga zbytnio przy próbie rozwiązania niemożliwej wersji, ponieważ nie można postępować zgodnie ze starą zasadą „ten kolor nigdy nie może być obok tego koloru”, aby rozwiązać zagadkę, czyniąc ją niemożliwą do ułożenia.

Przyznam się, że nie jestem wielką fanką Kostki Rubika, ani razu nie rozwiązywałam klasycznej, więc naprawdę nie mogę powiedzieć, jak trudny jest wariant MegaHouse. Ale mogę powiedzieć, że według IT Media, prawie nikt w zespole programistów zabawki nie jest w stanie jej złożyć prawidłowo. Zmagał się z tym nawet Shuhei Omura, mistrz świata w kostce Rubika z 2009 roku i dyrektor Speed Cubing Japan.

Czytaj: Kraków najprzyjaźniejszym wychowywaniu dzieci miastem

Twitter

Omura powiedział, że był przytłoczony trudnością Niemożliwej Kostki Rubika, a nawet poprosił zespół programistów o potwierdzenie, że jego prototyp nie jest wadliwy, ale kiedy w końcu udało mu się ją rozwiązać, poczuł „poczucie spełnienia”.

Czytaj: Twój mózg nie zwalnia aż do 60. roku życia

Ze względu na wysoki stopień trudności zarówno twórcy Niemożliwej Kostki Rubika, jak i Shuhei Omura polecają ją tylko doświadczonym entuzjastom Kostki Rubika, którzy z łatwością potrafią rozwiązać oryginał. Nie jest to rodzaj rzeczy, z którymi mogą się bawić początkujący.

Niemożliwa Kostka Rubika jest obecnie dostępna na stronie MegaHouse za 3800 jenów (131 zł). Kupując ją, ryzykujesz własne zdrowie psychiczne.