Niepełnosprawny żółw porusza się dzięki wózkowi inwalidzkiemu

0
568

Niepełnosprawny żółw może wreszcie się poruszać dzięki swojemu nowemu, niestandardowemu wózkowi inwalidzkiemu.

Na szczęście życie wielu zwierząt zmieniło się dzięki współczującym ludziom.

Osoby pracujące przy Walkin’ Pets z firmy HandicappedPets.com wierzą, że starzejące się, ranne lub niepełnosprawne zwierzęta zasługują na to, by być szczęśliwe i zdrowe. Dlatego tworzą niestandardowe wózki inwalidzkie dla psów, kotów, a nawet gigantycznych żółwi.

Poznaj George’a Baileya, 11-letniego żółwia pustynnego, który urodził się z metaboliczną chorobą kości. Jego tylne nogi są słabo rozwinięte i często się poddają, co utrudnia chodzenie, gdy dorasta.

Jaime Loebener znalazła go w Knoxville, w stanie Tennessee.

„Używa przednich nóg, aby poruszać się powoli i niezdarnie” – ujawnia. „Im bardziej rósł, tym trudniej mu było. Obecnie waży blisko 32 kg, ale może ważyć do ponad 90 kg.”

Czytaj: W Indiach posprzątano plażę z myślą o żółwiach.

Żółwie pustynne mogą żyć około 100 lat, więc Loebener wiedziała, że musi pomóc George’owi, zanim ten na stałe się unieruchomi. Natknęła się na historię Scoota Reevesa, pierwszego żółwia, którego Walkin’ Pets wyposażyło w wózek inwalidzki. Został przejechany przez ładowacz czołowy, pozostawiając sparaliżowane tylne nogi i pękniętą skorupę. Na szczęście żółw Scoot po wypadku, radośnie pędzi na swoich nowych kołach. Loebener skontaktowała się z Walkin’ Pets w nadziei, że oni również pomogą George’owi.

Utalentowany zespół stworzył niestandardowy wózek inwalidzki dla George’a, wyposażony w podstawę z wypukłą konstrukcją wspierającą, aby dopasować się do naturalnego konturu pod jego skorupą. Wózek ma również uprząż, która rozszerza się wraz ze wzrostem żółwia, a także koła terenowe do poruszania się w błocie.

Czytaj: Żółw uważany za wymarły od 112 lat znaleziony na Galapagos

Loebener posadziła George’a na nowym wózku inwalidzkim. Żółw od razu poczuł się komfortowo, używając go.

„Wózek inwalidzki George’a jest niesamowity! Położyłam na nim George’a, a on jest w stanie się poruszać!” – mówi poruszona Loebener.

Obejrzyj wideo przedstawiające George’a Baileya na wózku inwalidzkim poniżej.

To jest George Bailey, 11-letni żółw pustynny, który urodził się z metaboliczną chorobą kości.

Jego tylne nogi nie działają prawidłowo, więc niedawno został wyposażony w niestandardowy wózek inwalidzki, zaprojektowany przez Walkin’ Pets.

Żółw od razu zaczął korzystać z wózka i porusza się na nim bardzo sprawnie.

Walkin’ Pets firmy HandicappedPets.com: Strona internetowa | Instagram | Facebook | Twitter | YouTube

johannesfloe.com – Art to remember